Yeni çıkan coinler, yüksek kazanç elde etmenizi sağlayan fırsatlar sunar. Siz de 2023 senesinin en gözde ve potansiyel kripto paralarını merak ediyor musunuz? Hemen okumaya başlayın! Projelerin yatırım dünyasında neler vadettiğini öğrenin.

Hızla büyüyen kripto para dünyasında zamanlama her şeydir. Ön satışta ve uygun fiyatlı coinleri satın alarak uzun vadede kazanç elde edin. Dijital ve güvenilir paralara yatırımlar yaparak kripto dünyasını keşfedin. Listede bulunan coinler, yenilikçi ve benzersiz özelliklere sahip projelerdir.

Coinlerle ilgili bilgi sahibi olmanın tam zamanı. Fırsatları değerlendirmek istiyorsanız daha fazla beklemeyin. Yeni çıkan coinler dünyasına bugün adım atın! Yüksek kazanç sağlayacağınız büyük projelere erkenden dahil olabilirsiniz.

Yeni Çıkan Coinler – 2023 Listesi

Yeni çıkan kripto paraları takip ederek projelerden haberdar olabilirsiniz. Projelerin detaylarını sosyal medya ve web sitemizden öğrenin. Gelişmeler, yatırımınız konusunda fikir verir. Yazımızda yeni çıkan coinler hakkında değerlendirme yaptık. Ayrıntılara göz atarak bilgi sahibi olun!

 1. Bitcoin ETF (BTCETF) – Bitcoin ETF onaylarına odaklanarak kripto sektöründe yeni bir kapı açan ön satış projesidir. An itibariyle on satışta olan BTCETF tokeni düşük fiyattan satılmaktadır.
 2. Bitcoin Minetrix (BTCMTX) – Staking ve bulut madenciliği özelliği ile öne çıkan yeni kripto para projesi. Stake-to-mine mantığıyla hareket eden Bitcoin Minetrix yatırımcılarına yüksek staking getirileri ve bulut madenciliği kredileri imkanı sunuyor. 10 turdan oluşacak yeni $BTCMTX ön satışı ise 2.8 milyon token tahsisi kapsıyor.
 3. Meme Kombat (MK) – Meme coin olarak piyasa çıkan Meme Kombat, yatırımcı ve oyunculara heyecan verici staking imkanı ve Battle Arena (Savaş Arenası) sunuyor. Oyuncular bu savaş arenalarında diğer oyuncularla savaşabiliyor ve ödül alabiliyor. 12 milyon toplam token arzına sahip olan bu kripto para projesi ön satışta oldukça düşük fiyattan satışa sunulmuş durumda.
 4. Bitcoin BSC (BTCBSC) – Bitcoin’in toplam arzını ve 2011’deki fiyatıyla yola çıkan Bitcoin BSC, gelişmiş BNB akıllı zincir ve staking ödülleri ile bunu bir adım öteye götürüyor. Ön satışında sadece iki hafta içinde 4 milyon dolara ulaşan BTCBSC, an itibariyla uygun fiyattan satışa sunuluyor.
 5. Launchpad XYZ (LPX) – Web3 ekosistemli coindir. Erken yatırım yaparak, maksimum kazanç sağlayabilirsiniz.
 6. yPredict (YPRED) – Yapay zeka destekli kripto para projesidir. Yatırımcılara çeşitli güncel haberleri ve analizleri saniyeler içerisinde tespit edip iletir.
 7. eTukTuk (TUK)  – Elektrikli araçlara şarj ağı oluşturacak girişimdir. BSC blok zincirinde inşa edilen yeni çevreci kripto projesidir.
 8. Chimpzee (CHMPZ)  – Çevreci ve güvenilir yeni kripto projesidir. Proje, halkın farkındalığını artırmayı ve nesli tükenen türlere yardım etmeyi amaçlar.
 9. Wall Street Memes (WSM) – En büyük meme topluluğu hedefli projedir. Bir milyondan fazla kitlesi vardır.
 10. BTC20 (BTC20) – Bitcoin’den alham alan Ethereum tabanlı çevre dostu kripto projesidir. Bitcoin’in temellerini ve gelişmiş çevre dostu blok zinciri mekanizmasını birleştirir.
 11. Aidoge (AI) – Kullanıcıların yapay zeka ile meme oluşturabilmelerini sağlayan kripto para projesidir. Kullanıcılar Ai tokenlerini stake ederek günlük krediler kazanır.
 12. Ecoterra (TERRA) – 2023 yılı çevre dostu yeni çıkan coinler listesindedir. Geri-Dönüştür-Kazan (Recycle2Earn) yapısına sahiptir.
 13. Livepeer (LPT) – ETH tabanlı yenilikçi bir kripto projesi olan Livepeer, uygun fiyatlı, güvenli bir video altyapısı sunmaya odaklanıyor.
 14. Casper (CSPR) – Proof-of-Stake (PoS) blok zinciri altyapısını kullanan Casper, tüketicilerin, küratörlerin ve işletmelerin sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmasını sağlıyor.
 15. eCash (XEC) – Yenilikçi bir proje olarak karşımia çıkan eCash, kullanıcılara anonim olarak para transferi imkanı sunuyor. Bu bağlamda ürün ve hizmet takası konusunda en iyisi olmayı hedefliyor.
 16. Theta (THETA) – İlgi uyandırıcı kullanıma sahip en iyi yeni coinler arasındadır. Theta, video akışının işleyişinde devrim yaratmayı amaçlar.
 17. Aleph Zero (AZERO) – Hükümetlerin ve şirketlerin merkeziyetsiz ürünler oluşturması için düşük maliyetli ve ölçeklenebilir DAG altyapısı sunuyor.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

İçindekiler

Yeni Çıkan Coinler – Detaylı İnceleme

Kripto para yatırımcıları yeni coinlere dikkatli yaklaşmalıdır. Portföylerine uygun risk seviyesi ve çeşitlilik önemlidir. İyi haber! Sizlere merak ettiğiniz ayrıntıları öğreneceğiniz bir liste hazırladık. Liste, kripto para satın almak isteyen farklı yatırımcı profillerine uygun seçenekler sunar.

Yeni çıkan en iyi kripto paralar hangileri keşfedin. Listemizdeki coinler, 2023 yılının en çok umut vadeden kripto paralarıdır.

1. Bitcoin ETF (BTCETF) – Bitcoin ETF’lerinin Onay Sürecine Odaklanan Yüksek ve APY Sunan Yeni Kripto Projesi

Bitcoin ETF Token ($BTCETF), 6 Kasım 2023’te piyasaya sürülen yepyeni bir token olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasını bekleyen proje, gerçekleşmesi durumunda tokenin değer kazanacağı bir şekilde konumlanıyor.

SEC tarafından yapılan Bitcoin ETF onayı, genel kripto ticaret hacmi açısından kapıları ardına kadar açabileceği ve potansiyel olarak BTC ve altcoin fiyatlarını önemli ölçüde artırabileceği düşünülüyor.

bitcoin etf token website

Bitcoin ETF Teknik Doküman dosyası, sürecin beş önemli noktadan oluştuğunu gösteriyor. Birincisi, native token için hacmin 100 milyon doların üzerinde olmasıdır. Buna göre eğer bu hedef gerçekleşirse toplam arzın %5’i yakılacak ve işlem ücretleri %5’ten %4’e düşecek.

İkincisi, projenin gidişatını belirleyecek olan Bitcoin ETF onayı ile ilgili olduğu görülüyor. Bu durumda yine toplam arzın %5’i yakılacak ve işlem ücreti %4’ten %3’e düşürülecek.

Üçüncüsü ilk Bitcoin ETF alım-satım işlemlerinin hayata geçmesi ile ilgili. Alım-satımlar başladığında arzın %5’i yakılacak ve işlem ücreti %3’ten %2’ye düşürülecek.

Dördüncü aşamada, Bitcoin ETF’lerinin yönetim altındaki toplam varlıkların 1 milyar dolara ulaşmasını anlatıyor. Son aşama olan beşinci aşamada işlem ücretleri %0’a çekilecek.

Bu yeni ERC-20 tokeninin 2023’un sonlarında veya 2024’ün başlarında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin ETF onayı ile doğrudan ilişkili olduğunu söyleyebiliriz. Gerçekleşmesi durumunda token değerinde ciddi bir artış yaşanabileceği belirtiliyor.

BTCETF’nin 2,1 milyar token toplam arzı bulunuyor. Bu arzın %40’ı (840 milyon) ön satışa, %25’i (525 milyon) staking’e, %25’i (525 milyon) yakma işlemlerine ve %10’u (210 milyon) likiditeye ayrılmış durumda.

Bitcoin ETF projesi hakkında daha fazla bilgi almak için Bitcoin ETF Teknik Doküman dosyasını inceleyebilirsiniz. Dilerseniz resmî Bitcoin ETF Twitter hesabını da takip edebilir veya Bitcoin ETF Telegram kanalına abone olabilirsiniz.

Üst Limit $4.956 Milyon
Toplam Token 2.1 Milyar
Ön Satış İçin Ayrılan 840 Milyon
Blok Zinciri Ethereum Ağı
Token Türü ERC-20
Minimum Satın Alma Yok
Satın Alma Yöntemleri USDT, ETH, BNB, MATIC, Kart

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Bitcoin Minetrix (BTCMTX) – Bulut Madenciliği ile Staking Ödülleri Sunan Kripto Para Projesi

Bitcoin Minetrix ($BTCMTX) yatırımcılarına yüksek stake getirileri sunmasıyla öne çıkıyor. Bu yeni kripto para birimi aynı zamanda yatırımcıların Bitcoin bulut madenciliği gücü üretmelerine de yardımcı oluyor. Standart madencilikte yüksek maliyet engeli oluşturan gelişmiş ekipman ve donanımların aksine, Bitcoin Minetrix bulut madenciliğini tokenize ederek süreci basitleştiriyor.

Bitcoin Minetrix Website

Bitcoin Minetrix platformunda kullanıcılar $BTCMTX tokenini satın alabiliyor. Bu tokenleri stake ederek bulut madenciliği kredileri elde edebiliyor. Ayrıca hold ederek pasif gelir imkanı da bulunuyor. An itibariyle $BTCMTX stake ederek %7700’den fazla APY (Yıllık Getiri Yüzdesi) elde etmek mümkün.

Stake ederek bulut madenciliği kredisi kazanma süreci ise Ethereum tabanlı akıllı sözleşme üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu krediler ise Bitcoin Minetrix üzerinde yakılarak bulut madenciliği gücüne dönüştürülebiliyor. Karşılığında ise madencilik süreleri kazanılabiliyor ve madencilik gelirlerinden pay alınabiliyor. Bu da geleneksel madenciliğin getirdiği birçok zahmetten kurtulmanızı sağlıyor.

Tokenin merkeziyetsiz olması, güvenlik konusunda da projenin iddialı olmasını sağlıyor. Kripto sektörüne yeni girmiş olsanız bile Bitcoin Minetrix kolay bir şekilde bu süreci yönetmenizi, madencilik ve staking ödülleri üzerinden kazanmanızı sağlayabilir.

Bitcoin Minetrix Bulut Madenciligi

An itibarıyla ön satışta olan proje, 4 milyarlık toplam arzın %70’ini (2.8 milyar) ön satışa ayırmış durumda. Ön satış sürecinin sonunda ise 32 milyon dolar toplanması hedefleniyor. Sadece 24 saat içerisinde 106 bin dolar toplamayı başaran projenin bu hedefine ulaşması kolay gibi görünüyor.

Ön satışın ilk aşamasında 0.011 dolardan satışa sunulan $BTCMTX, düşük fiyat fırsatı dolayısıyla yatırımcıları kendine çekiyor. Daha fazla bilgi için Bitcoin Minetrix Teknik Doküman dosyasına göz atabilir veya Bitcoin Minetrix Telegram kanalına abone olabilirsiniz.

Üst Limit $32 Milyon
Toplam Token 4 Milyar
Ön Satış İçin Ayrılan 2.8 Milyar
Blok Zinciri Ethereum Ağı
Token Türü ERC-20
Minimum Satın Alma $10
Satın Alma Yöntemleri USDT, ETH, BNB

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. Meme Kombat (MK) – Staking Ödülleri ve Savaş Arenası Sunan Yeni Meme Coin

Meme Kombat ($MK), standart meme coinlere göre benzersiz işleve sahip olan bir başka yeni kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Proje, yatırımcılar için büyük fırsatlar sunuyor, ancak kendisini diğer meme tokenlerden bazı noktalarda ayırıyor. Halka açık ekibi ve güçlü tokenomiği öne çıkan en önemli özellikleri arasında yer alıyor.

Meme Kombat

Ethereum tabanlı olan Meme Kombat, token sahiplerine $MK stake ederek %112 APY (Yıllık Getiri Yüzdesi) sunuyor. Bunun yanı sıra kullanıcılara protokole dahil olarak oyun oynama imkanı da veriyor.

Savaş Arenası’nda (Battle Arena) her biri farklı bir meme coini temsil eden karakterler ile diğer oyuncularla veya sisteme karşı oyun oynanabiliyor.

Oyun, blok zinciri sistemi sayesinde oldukça şeffaf ve güvenilir bir yapıya sahip. Bu sayede oyunları oynamak isteyenler, MK satın alarak güvenli bir şekilde savaş arenasında mücadele edebiliyor ve bunun karşılığında ödüller kazanabiliyor.

Halka açık olan proje ekibi, oyunun uzun vadeli olması ve heyecanın sonraki aylar ve yıllarda devam etmesi açısından oyun dinamiklerini de geleceğe yönelik olarak geliştirmiş durumda. Oyunda devamlı olarak geliştirilen yeni karakterler ve yeni oyun modları da bu devamlılığı sağlayan unsurlar olacak.

Meme Kombat On Satis

Sadece 12 milyon toplam token arzına sahip olan Meme Kombat, bunun %50’sini, yani 6 milyonunu ön satışta sunacak. Üst limit 10 milyon dolar olacak şekilde her ön satış turunda token fiyatı 1.667 dolar olacak.

Ön satış dışında toplam arzın %30’u staking ve savaş ödülleri için ayrılmış durumda. Kalan %10’u DEX likiditesi ve diğer %10 ise topluluk ödüllerinde kullanılacak.

Ön satışın başlamasının ardından sadece birkaç saat geçmesine rağmen 50 bin dolar toplamayı başaran projenin, gelecekte de yatırımcılar için fırsat oluşturması bekleniyor. Proje hakkında daha fazla bilgi için Meme Kombat Teknik Doküman dosyasına göz atabilir veya gelişmelerden anlık haberdar olmak için Meme Kombat Telegram kanalına abone olabilirsiniz.

Üst Limit $10 milyon
Toplam Token 12 milyon
Ön Satış İçin Ayrılan 6 milyon
Blok Zinciri Ethereum Ağı
Token Türü ERC-20
Minimum Satın Alma $10
Satın Alma Yöntemleri USDT, ETH, BNB

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

4. Bitcoin BSC (BTCBSC) – Bitcoin ile BNB Akıllı Zinciri Birleştiren Yeni Kripto Para Projesi

Adından da anlaşılacağı üzere hem Bitcoin hem de BNB ile ilişkili olan Bitcoin BSC, Bitcoin ile BNB Akıllı Zincir’i birleştirerek Bitcoin dünyasına yeni bir bakış açısı getiren bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Toplam token arzı ve 2011 yılındaki fiyatı ile Bitcoin’i anımsatan Bitcoin BSC, bunu BNB Akıllı Zincir ile birleştiriyor. 0.99 dolardan satışa sunulan BTCBSC tokeninin toplam arzı ise Bitcoin’de olduğu gibi 21 milyon olarak belirlenmiş durumda. Toplam tokenin 6 milyon 125 bini ise ön satışta sunulacak.

Bitcoin BSC

Bitcoin BSC’yi öne çıkaran özelliklerinden biri, Bitcoin temasını güçlü bir teknik temelle birleştirmesi diyebiliriz. Binance tarafından desteklenen BNB Akıllı Zinciri üzerine inşa edilen bu proje, düşük işlem ücretleri, düşük oranlarda karbon ayak izi, akıllı sözleşme yetenekleri ve 120 yıllık stake imkanı sunuyor.

Bitcoin’in erken aşamalarındaki düşük fiyatlarını kaçıranlar için bir alternatif sunan Bitcoin BSC, bunu bir adım ileri götürerek daha fazla özellik ile yatırımcıların karşısına çıkıyor. Ancak Bitcoin BSC’nin resmi olarak Bitcoin ile bir ilişkisi olmadığını; dolayısıyla herhangi bir yatırım kararı almadan önce teknik doküman dosyasını okumanızı öneririz.

Toplam token arzının %69’u, yani 14,500,000 BTCBSC, staking için ayrılırken; %29’u ön satış, %2’si ise likidite için ayrılmış durumda.

Staking ödülleri ise BTCBSC sahiplerinin havuzdaki payına dağıtılıyor. Şimdiye kadar havuzda 900 bin token olduğu, tahmini yıllık getiri yüzdesinin (APY) ise %140 olduğu belirtiliyor.

Bitcoin BSC Yol Haritasi

Merkeziyetsiz ve proaktif bir topluluk sunan proje, uzun vadede başarılı olmayı ve yatırımcılarını mutlu etmeyi hedefliyor.

Proje hakkında daha fazla bilgi almak ve detayları öğrenmek isteyenler Bitcoin BSC Teknik Doküman‘ını okuyabilirler. Proje ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmek isteyenler ise Bitcoin BSC Telegram kanalına abone olabilirler.

Üst Limit $6,063,750
Toplam Token 21 milyon
Ön Satış İçin Ayrılan 6.125 milyon
Blok Zinciri BNB Akıllı Zincir
Token Türü BEP-20
Minimum Satın Alma $10
Satın Alma Yöntemleri USDT, ETH, BNB, Credit Card

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

5. Launchpad XYZ (LPX) –  Web3 Ekosistemli Yeni Çıkan Coinler

Launchpad LogoLaunchpad XYZ, Web 3.0 tabanlı bir yatırım ortamı oluşturmayı amaçlayan kripto para birimidir. NFT’lere, oyna-kazan temalı oyunlara ve ICO’lara odaklanır. Web 3.0 yatırımlarının dünyasını basitleştirmek için Launchpad XYZ, yatırımcılara $LPX tokenlerini 0,045 dolarla sunar. Borsa listelemesiiyle fiyatının 0,07 dolara yükselmesi beklenir.

Erken yatırım yaparak, maksimum kazanç sağlayın. LPX sahibi olmak, Launchpad DEX’te indirimli işlem ücreti sağlar. Ön satıştan Launchpad XYZ alım fırsatını kaçırmayın. Yeni çıkan coinler arasındaki projenin fiyatı, uzun vadede kademeli artacak.

Launchpad Yeni Çıkan Coinler

Ön satış bittiğinde LPX Launchpad DEX’te listelenecek. LPX, en iyi ve en yenilikçi projeleri bir araya getirerek kullanıcılara yatırım yapabilecekleri geniş seçenek yelpazesi sunar.

Platform, NFT gibi eşsiz varlıkların sahipliğini oluşturur. Yüksek değerli varlıkların mülkiyetinde kontrol sağlar. Sanat eserleri, müzik ve oyunlar içerir. LPX oyna-kazan oyunlarına girerek kazancınızı arttırırsınız. Oynadıkça değerli ödüller de kazanırsınız.

Proje, Bilinçsiz yatırımların önüne geçmeyi sağlayan çeşitli eğitici materyaller sunar. Kullanıcılar, blockchain ve kripto para hakkında bilinçlenir ve etkin yatırım kararları verir.

Launchpad key features yeni çıkan coinler

Launchpad XYZ’nin, LPX adlı kripto para birimi vardır. Erken yatırımcılar, LPX’i stake ederek, işlem ücretlerini öder. Yapay zekayla donatılmış Launchpad Quotient aracı, kripto piyasasında en yeni iç görü ve stratejileri sunar. En az 10.000 LPX tokeniyle 90 gün boyunca işlem yaparak premium özelliklere erişirsiniz. Özellikler arasında daha düşük DEX ücretleri, özel ICO’lara erken erişim ve yeni NFT’ler vardır.

En son gelişmelerden Launchpad XYZ Telegram topluluğunu takip ederek haberdar olun.

Ön Satış Başlangıcı 20 Nisan 2023
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, BNB, Kart
Zincir Ethereum
Min Satın Alma 100 token
Maks Satın Alma Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

6. yPredict (YPRED) – Yeni Çıkan Coinler Arasında Yapay Zeka Destekli Proje

yPredict Logo

yPredict, kripto sektöründe farkındalığı arttırmaya yönelik çalışır. En iyi yapay zeka coinleri arasındaki yPredict, çeşitli güncel haberleri ve analizleri saniyeler içerisinde tespit eder. Yatırımcılar, tecrübe için yerel kripto para birimi $YPRED’i satın almalıdır.

Kullanıcılar, $YPRED tokeniyle aylık üyelik paketlerinden herhangi birini satın alır. Ekosistem, en iyi yapay zeka (AI) geliştiricileri ve deneyimli yatırımcılar tarafından oluşturuldu. Ortamın içeriğinde NLP (Ana Diliniz İle Anlama) AI araçları kullanılır. Araçlarla aktif kripto pazarında teknik analizler yapılır.

yPredict yeni çıkan coinler

Yatırımcılar, kripto para birimiyle pasif gelir elde eder. Yatırımcılar, Learn2Earn ekosisteminden deneyim kazanıp, kripto bilgilerini artırır. Eğitimleri tamamlarsanız, platformdan token de kazanırsınız.

Yeni çıkan coinler arasındaki proje, yatırımcılara yeni kripto oyunları sunar. En iyi projelere oy vererek token kazanırsınız. Ön satış aşamasında fiyat kademeli artar. Projenin ön satış performansı başarılı ilerler.

Platform hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz yPredict teknik dokümanını bakabilirsiniz. Yeni güncellemeleri Telegram grubuna katılarak takip edebilirsiniz.

Ön Satış Başlangıcı 2023 1. Çeyrek
Satın Alma Yöntemleri MATIC, ETH, BNB, USDT, Kart
Zincir Polygon
Min Satın Alma 200 YPRED
Maks Satın Alma Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

7. eTukTuk (TUK) – Elektrikli Araçlar İçin Şarj Ağı Oluşturacak Girişim

TukTuk logo

BSC blok zincirinde inşa edilen yeni bir çevreci kripto projesi eTukTuk, gelişmekte olan ülkelerde ulaşım sorunlarına yenilikçi çözümler sunar. TUK, yeni çıkan coinler listesinde üst sıralardadır.

Geleneksel TukTuk’lardan kaynaklanan karbon emisyonları, bir arabanınkinden daha büyük etkiyle hava kirliliği yaratır.

eTukTuk - Yeni Çıkan Coinler

Sürücülerin içten yanmalı motorlardan elektrikli araçlara geçiş yapmasına yardımcı olan eTukTuk, kapsamlı şarj istasyon ağı gibi çözümler sunar.

eTukTuk, Sri Lanka’daki popüler şirket The Capital Maharaja Group ile ortaklaşa çalışır. Yeşil taşımacılığı erişilebilir ve maliyetsiz hale getirmeyi hedefler.

eTukTuk’un en dikkat çekici özelliklerinden biri, yerli üretime öncelik veren iş modelidir. Yaklaşım, maliyetleri düşürerek elektrikli araçları sıradan TukTuk sürücülerine pratik alternatif hâline getirir. Bu EV’ler sıfır emisyon yaymakla kalmaz. Az maliyet ve bakım gerektirerek sürücülerin %400’e kadar tasarruf etmesini sağlar.

eTukTuk Görsel 2 - Yeni Çıkan Coinler

Projenin Sri Lanka dışında farklı ülkede faaliyetlerine başlayacağı bilgisi yatırımcılarla paylaşılmadı. Ön satışta beklenen ilgiyi toplayabilirse ülkelerin ilgili kurumlarından teklif alabilirler.

Platformun güncellemelerinden bilgi almak istiyorsanız eTukTuk Telegram kanalına katılmanızı öneririz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

8. Chimpzee (CHMPZ) – Çevreci ve Güvenilir Yeni Çıkan Coinler

Chimpzee Logo

Chimpzee, kullanıcıların iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olurken pasif gelir kazanmalarını sağlar. Proje, yeni çevre dostu kripto para birimidir. CHMPZ, halkın farkındalığını artırmayı ve nesli tükenen türlere yardım etmeyi amaçlar. Ormansızlaşmayla mücadeleye odaklanan kuruluşlara mali destek sağlayacak.

Doğayı koruyan devrim niteliğinde bir ekosistem oluşturan Chimpzee, Web3 teknolojisini ve blok zincirini kullanır.

Chimpzee Ana Sayfa - Yeni Çıkan Coinler

Chimpzee yeni çıkan coinler arasında yer alır. Projenin ekosistemi, temelde üç ayrı bileşenden oluşur:

 • Chimp Shop – Shop-to-Earn
 • NFT Pazarı – Trade-to-Earn
 • Zero Tolerance Oyunu – Play-to-Earn

Chimp Shop, ekosistemin merkezi ticaret merkezidir. Kullanıcılar, oyun içerisinde elde edecekleri CHMPZ’leri sanal ekipmanlar için kullanır.

NFT pazarı, kullanıcıların Chimpzee NFT pasaportları satın almalarına olanak tanır. Pasaport sahipleri, platformun elde edeceği işlem ücret gelirlerinden pay elde eder. Yatırımcılar pasif gelir elde etmiş olur.

Ön Satış Başlangıcı 2023 1. Çeyrek
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT
Zincir Ethereum
Min Satın Alma 25$
Maks Satın Alma Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

9. Wall Street Memes (WSM) – Yeni Çıkan Coinler Arasında En Büyük Meme Topluluğu Hedefli Proje

logoWSM, yeni çıkan coinler arasındaki potansiyeli yüksek kripto projedir. Kripto pazarını ‘demokratikleştirme’ misyonuna sahip projedir. Meme coinler arasında sıklıkla tercih edilen projelerin başında gelir. Toplam arzı 2 milyar token olan Wall Street Memes, 1 milyarlık ön satışa sahip. WSM, Ethereum zincirine kurulu ERC-20 tokenidir.

Ön satış etkinliği 2023 yılının son aylarında sona erer. Proje ekibinin arzdan pay almaması, ekipte dolandırıcılık (rug pull) riskini ortadan kaldırır.

Wall Street Memes (WSM) - Yeni Çıkan CoinlerMeme coinler, her geçen gün popülerleşmeye devam eder. Wall Street Memes’e yatırım yapmak için resmi internet sitesini ziyaret edin. Uzun vadede yüksek kazanç beklentisi oluşturan coin, ön satışta düşük fiyatla satışa çıkar.

Ön Satış Başlangıcı 2023 2. Çeyrek
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT
Zincir Ethereum
Min Satın Alma 100 WSM
Maks Satın Alma Yok

Wall Street Memes (WSM) - En Yeni Meme Coin

Puanımız

wall street memes
 • 1 Milyon Takipçili Topluluk
 • Deneyimli NFT Proje Sahipleri
 • Ön Satış Başladı - wallstmemes.com
 • Çıktığı Gün $300,000 Toplandı
wall street memes
Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

10. BTC20 (BTC20) – Bitcoin’den İlham Alan Ethereum Tabanlı Çevre Dostu Kripto Projesi

BTC20 logo

BTC20, Bitcoin’in temellerini ve gelişmiş çevre dostu blok zinciri mekanizmasını birleştiren kripto para projesi sunar. Bitcoin’in ilk günlerinin heyecanını modern kriptoların avantajlarıyla sunmayı hedefler. BTC20, yeni çıkan coinler arasındadır.

Proje, Bitcoin’in sadece 1 dolar olduğu 2011’in heyecanını yeniden yakalamayı planlar. BTC20, her biri 1 dolardan fiyatlandırılan 6.05 milyon token yayınlayacak. Bu, yeni yatırımcılara düşük maliyetli bir giriş yapma imkânı sağlar.

BTC20, Bitcoin’in Proof-of-Work (PoW) işletiminden farklıdır. Platform, çevre dostu Proof-of-Stake (PoS) sistemini benimser.

BTC20 websitesi - Yeni Çıkan Coinler

Çevresel sorunların azaltılması ve staking yoluyla pasif gelir elde etmeyi hedefler. Tokenleri hold etmek ve işleyiş hâlinde tutmak, ağ güvenliğini artırırken geri dönüşler sağlar.

Merkeziyetsizliğe kendini adamış olan BTC20, tüm tokenlerin (%100) halka açık olmasını garanti eder. ERC-20 tokeni, mevcut platformlar ve cüzdanlarla uyumludur. Yeni çıkan coinler arasındaki BTC20’nin bu durumu, kullanıcı kolaylığı sunar.

BTC20 teknik dokümanında, token dağıtım planının 21 milyon BTC20 tokenle sınırlı olduğundan bahsedilir. Erken stake edenler, daha geniş katılımı teşvik ederek daha büyük ödül payıyla ödüllendirilir.

BTC20 website - Yeni Çıkan Coinler

BTC20’nin token dağıtım stratejisi, Bitcoin’in orijinal yaklaşımını yansıtır. BTC20 ağındaki her blok onayı, stake yapanlara belirli sayıda token verir. Öngörülen 120 yıllık sürede tokenler, istikrar korunarak mint edilecek.

BTC20’nin yakın gelecek planlarında; stratejik ortaklıklar kurmak, merkeziyetsiz uygulamalara girmek ve yönetişim haklarını uygulamak yer alır.

Projeyi yakından takip etmek istiyorsanız BTC20 Telegram kanalına katılabilirsiniz. Detaylı bilgiyi BTC20 Satın Al sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Üst limit $6,050,000
Toplam token 21 milyon
Ön satış için ayrılan 6.05 Million
Blok zinciri Ethereum Ağı
Token türü ERC-20
Min. satın alma 10 Token
Ödeme yöntemi USDT, ETH, BNB

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

11. AiDoge (AI) –Meme Oluşturabilen Yeni Çıkan Coinler

AiAiDoge, yeni ve ilgi çekici yapıya sahip tokenler arasındadır. Kullanıcılarına yapay zekayla meme oluşturma olanağı sunar. Meme oluşturan AiDoge, eğlenceli deneyim yaşatmayı hedefler. Proje, yeni çıkan coinler arasında fark yaratan yapıya sahiptir.

Ön satış aşaması yeni tamamlanan AiDoge, uygun fiyatla sunulur. AiDoge’a hızlıca yatırım yaparak uygun fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

AiDoge, özel tokeni $AI ve meme oluşturma yetenekleriyle dikkat çeker. Kullanıcı dostu platforma sahip AI, özel tasarım bilgisi gerektirmez.

aidoge yeni çıkan coinler

AiDoge’in teknik dokümanında, $AI tokeninin platformun ana para birimlerinden biri olduğu belirtilir. Meme oluşturma kredileri, AI tokenine sahip kullanıcılar tarafından satın alınır. Kullanıcılar, AI tokenlerini stake ederek günlük krediler kazanır. Bu, platformun gelişimine katkıda bulunmaya teşvik eder.

Platformun fırsatlarından daha fazla yararlanmak istiyorsanız AiDoge teknik dokümanına göz atın.

aidoge meme olusturan Yeni Çıkan Coinler

Platformda kullanıcıların oluşturdukları memeler paylaşılır ve oylamaya sunulur. Bu, topluluk katılımına ve kaliteli içerik oluşturmaya teşvik eder. Rekabeti ve kaliteyi arttırır.

AiDoge hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, AiDoge Telegram grubuna katılın. “AiDoge Nereden ve Nasıl Satın Alınır?” yazısına da bakabilirsiniz. Token, gelecekte büyük potansiyele sahiptir. Yakından takip etmekte fayda var. Uzun vadede iyi getiriler sağlayacağı düşünülür.

Üst Limit $14,900,000
Toplam Token 1 trilyon
Ön Satış İçin Ayrılan Token 500 milyar
Blok Zinciri Ethereum Ağı
Token türü ERC-20
Min Satın Alma 100 token
Satin Alma Yöntemleri USDT, ETH, BNB, Kart

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

12. Ecoterra (ECOTERRA) – 2023 Yılı Çevre Dostu Yeni Çıkan Coinler

Ecoterra Logo

Geri dönüşüm yoluyla çevreye olumlu katkılarda bulunan Ecoterra, kullanıcıları ödüllendiren bir projedir. 2023 yılı boyunca yatırım yapmak isterseniz kripto para biriminden faydalanabilirsiniz. Uygulama, en iyi yapay zeka coinleri arasında yer alır.

Geri-Dönüştür-Kazan (Recycle2Earn) adıyla bilinen Ecoterra projesi, kullanıcıları tokenlerle ödüllendirir.

Ecoterra yeni çıkan coinler

Projenin ana fikri, kullanıcıların geri dönüşüme başlamalarını sağlamaktır. Platform, yatırımcı eylemlerinin devamlılığını sağlamak için güçlü teşvikler sunar. Proje, Recycle2Earn uygulamasının basit olmasını sağlar. Kullanıcılar, üç basit adımda $ECOTERRA kazanma fırsatına sahiptir.

İlk adım, geri dönüştürülecek öğenin barkodunu taramaktır. Uygulama, yapay zeka destekli Ecoterra veri tabanındaki öğede bir eşleşme bulur. Öğeleri geri dönüştürmek için en yakın Ters Otomatı (Reverse Vending Machine, RVM) gösterir. Kullanıcıların ödül olarak Ecoterra tokenleri kazanmaları için makbuzun fotoğrafını çekip, Recycle2Earn uygulamasına yüklemesi gerekir. Kullanıcılar, uygulamada belirtilen adımları takip ettikleri sürece, her geri dönüşüm yaptıklarında ödül kazanırlar.

Ecoterra ürünleri yeni çıkan coinler

Kullanıcılar, Ecoterra’yı kullanarak geri dönüşüm sağlar. Bunu ‘Geri Dönüştürülmüş Malzemeler Pazarı’ ile yaparlar. Tamamen doğrulanmış karbon kredileri satın almak için de ‘Karbon Ofset (Dengeleme) Pazarı’na bakınız. Kullanıcıların Ecoterra ekosistemindeki olumlu eylemlerini takip etmelerini sağlayan ‘Etki İzlenebilir Profili’ de mevcuttur.

Yeni Çıkan Coinler – Geri Dönüştür Kazan!

Ecoterra, tüm ekosistemi beslemek ve kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılacak yerel tokenin ön satışa ev sahipliğini yapar. Ön satış, token başına 0,004 dolar birim fiyatıyla başlayacak. Fiyatı kademeli artacaktır. Son aşamadaysa birim fiyatı, ön satış aşamasına oranla %150 artarak 0,01 dolara çıkacak.

Ecoterra, geri dönüşümde çevre odaklı konseptiyle kazan-kazan modelini kullanır.

Projenin Ecoterra Teknik Dokümanını okuyarak hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ecoterra Telegram kanalını takip ederek güncel kalabilirsiniz.

Ön Satış Başlangıcı 29 Mart 2023
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Card
Zincir Ethereum
Min Satın Alma $10
Maks Satın Alma Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

13. Livepeer (LPT) – Video Altyapısı Sunan ETH Tabanlı Kripto Projesi

Livepeer, takip edilmesi gereken yeni kriptolardan bir diğeri. Özetle, video kod dönüştürme işini merkeziyetsiz ağa dağıtan Ethereum tabanlı bir protokoldür diyebiliriz.

Livepeer, yeni başlayanlar ve işletmeler için isteğe bağlı video akışını daha güvenilir ve uygun maliyetli hale getirmeyi amaçlıyor. Livepeer’in ekibi, protokolün “geleneksel” video akış sistemlerine kıyasla maliyetleri 50 kata kadar azaltabileceğini düşünüyor.

Livepeer

Livepeer protokolünün kalbinde Livepeer Token (LPT) bulunuyor. LPT, video kod dönüştürme için bilgi işlem gücünü belirleyen ağın ‘Orkestratörleri’ tarafından stake ediliyor.

Şu anda 174 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan LPT, listelenen yeni kriptolar arasında en çok konuşulanlardan biri haline gelebilir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

14. Casper (CSPR) – Şirketleri Hedefleyen Proof-of-Stake Altyapısına Sahip Yeni Kripto Para

Potansiyeli olan bir diğer yeni kripto para ise CSPR tokenine sahip Casper‘dir. Proof-of-Stake (PoS) altyapılı blok zinciri kullanan bu proje, özellikle blok zinciri odaklı işletmeleri hedeflediğinden, en iyi Web3 coinlerinden biridir.

Casper ağı, hem özel hem de kamu işletmelerinin kolayca blok zinciri özellikli ürünler oluşturmasına imkan veren CBC-Casper protokolünü kullanmaktadır. Bununla birlikte, Casper’ın ekibi ölçeklenebilirlik ve güvenliğe net bir şekilde odaklanmaktadır, bu da onu büyük işletmeler için çekici kılmaktadır.

Casper CSPR

CSPR, ağa güç sağlamak ve doğrulayıcıları ödüllendirmek için kullanılan ağın yerel tokeni olarak tanımlanıyor. Şu anda bu doğrulayıcılar tarafından milyarlarca token stake ediliyor ve bu da Casper projesinin artan popülaritesini vurguluyor.

Özellikle blok zinciri tabanlı ürünler geliştirmek isteyen şirketlerin Casper’in altyapısını kullanmasıyla gelecekte daha popüler olması ve yatırımcılara fırsatlar sunması bekleniyor.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

15. eCash (XEC) – Para Transferine Odaklanan Bitcoin Cash Rakibi Yeni Coin

Adından da anlaşılacağı üzere eCash, “elektronik nakit para” olarak kullanılmak üzere tasarlanmış dijital bir para birimidir. Bu yeni kripto para birimi teknik olarak Bitcoin Cash ABC forkunun yeniden markalanmasıdır diyebiliriz. Yani yerleşik bir ‘halving’ programının entegre edilmesi de dahil olmak üzere BTC’ye benzer bir yapı izler.

eCash, Bitcoin’in Proof-of-Work (PoW) protokolü yerine Proof-of-Stake (PoS) protokolünü kullanıyor. Esasında bu da eCash’i daha çevre dostu yapıyor. eCash ekibinin genel hedefinin ise, para birimini uluslararası alanda popüler hale getirerek ürün ve hizmet satın alırken dünya çapında kullanılmasını sağlamak olduğu belirtiliyor.

eCash

eCash ayrıca merkeziyetsiz bir yönetişim protokolüne de sahiptir. Bu işe ağ kullanıcılarının XEC tokenlerini stake edebilecekleri ve önerilerde bulunabilecekleri anlamına geliyor. Yani özetle topluluk da bu sürece dahil olmaktadır.

Yenilikçi bir para transferi hizmeti sunan ve satın alma işlemlerinde dünya genelinde kullanılmayı hedefleyen bu proje şimdiden yatırımcıların da ilgisini çekmiş durumda.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

16. Theta (THETA) – İlgi Uyandırıcı Kullanıma Sahip Yeni Çıkan Coinler

Düzenli kripto paralara yatırımcıları, geçtiğimiz yıl sahneye çıkan Theta’yı duymuş olabilir. Theta, video akışının işleyişinde devrim yaratmayı amaçlar. Yüksek potansiyele sahip yeni çıkan coinler arasındadır. Merkeziyetli süreci merkezi olmayan hâle getirir. Videolar, merkeziyetsiz bir sistemden yüklenir.

Theta ağının yerel tokeni TFUEL ile içerik oluşturucularına ödeme yapılır. Ödemeleri oluşturduğunuz videolardan alırsınız.

Theta

Ağ, yönetişim için THETA tokenini kullanır. Theta’nın listemizde yer almasının nedeni, Sony ve Samsung gibi önde gelen şirketlerden yatırım almasıdır.

Theta satın almak istiyorsanız sizler için hazırladığımız Theta satın al yazımızı okuyup ayrıntılı bilgi alın.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

17. Aleph Zero (AZERO) – Büyük Ölçekli Uygulamalar İçin Özel Akıllı Sözleşmelere Sahip Proje

Aleph Zero (AZERO), IOTA’nın Tangle’ı ile benzerlikler taşıyan Directed Acyclic Graph (DAG) teknolojisini destekleyen Proof-of-Stake (PoS) tabanlı bir blok zinciridir. DAG mimarisi ise yüksek hacimli işlemler için büyük ölçüde artırılmış ölçeklenebilirlik ve hız sunar.

Aleph Zero tarafından kullanılan mimarî, onu rakiplerinden ayıran bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Aleph Zero özetle Proof of Stake ve DAG mimarisini birleştiriyor. Birleştirilmiş hali, yani bu yeni hibrit mutabakat protokolü ise “AlephBFT” olarak adlandırılıyor. DAG mimarileri ayrıca, ek katmanlara veya yan zincirlere ihtiyaç duymadan tipik blok zincirlerinden çok daha verimli bir şekilde ölçeklendirilmektedir.

Aleph Zero

Ayrıca Aleph Zero’nun güvenlik tehlikesi yaratan unsurların %33’üne kadar güvenli bir şekilde başa çıkabildiği belirtiliyor. Kontrolde tek bir düğüm olmaz ve herhangi bir zamanlama varsayımına dayanmaz. Ethereum yerine Web Assembly (WASM) tabanlı özel akıllı sözleşmeler kullanan Aleph Zero, bu özelliği ile Ethereum’a bağımlı olan birçok rakipten kendisini ayırıyor. Aleph Zero, InterPlanetary File System (IPFS) tarafından desteklenen merkeziyetsiz bir dosya depolama sisteminden de yararlanmaktadır.

Tüm bunları bir perspektife koymak gerekirse, Aleph Zero oldukça hızlı, son derece güvenli ve düşük maliyetlidir diyebiliriz. Aleph Zero’nun protokolünün (Aleph BFT) bir laboratuvar testinde saniyede 89.600 işlem gerçekleştirdiği belirtiliyor. Doğrulama süresi ise 416 milisaniye.

ZK Snarks tarafından kolaylaştırılan özel akıllı sözleşmeleri kullanma becerisi, işletmeler için süreci daha güvenli hale getiriyor ve bu işlem hızlarını engellemiyor. Hükümetler ve işletmeler Aleph Zero’yu merkeziyetsiz veritabanları oluşturmak, dApp’ler aracılığıyla ödemeleri otomatikleştirmek, tedarik zincirini yönetmek, kamu-özel belgeleri imzalamak ve yüklemek ve çok daha fazlası için kullanabilirler.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Yeni Çıkan Coinleri Öğrenme Yolları

Kripto dünyasının hacmi sürekli artar. Yüksek değerli projeleri öğrenmek için birkaç yöntem kullanılır. Bunlardan bir kaçına aşağıda göz atalım:

ICO’lara bakın

Geliştiricilerin para topladığı popüler bir yoldur. Düşük fiyatla token satmayı içerir.

Her ICO’da kazanç garantisi yoktur. “İşlenmemiş cevherler” istisnai getiriler sağlar.

Sosyal medya sitelerine göz atın

Sosyal medyada, Reddit ve Twitter en öne çıkan platformlardır. YouTube kripto kanalları, yeni projeleri analiz eder. Kripto haber siteleri, yeni projeleri takip etmenin harika bir yoludur.

Tarafsız habercilik sunan siteleri kullanın. Kripto varlıklarınızı güvenli bir cüzdanda saklayın. Güvenilir bir kripto cüzdanı seçmek önemlidir.

En iyi kripto cüzdanları incelememize bakabilirsiniz. Coinlerinizi güvende tutmanın önemli özelliklerini kapsar.

Güncel kripto haberlerini takip edin

Son zamanlarda kripto haber siteleri piyasaya sürülen projelere ilgi gösterir. Büyük projeleri takip etmenin harika bir yolu kripto haber siteleridir. Tarafsız habercilik sundukları için saygın haber sitelerini kullanmak en iyisidir.

Yeni kriptolarınızı güvenli bir cüzdanda saklayın

Kripto varlıklarını depolamak için güvenilir bir kripto cüzdanı seçmek çok önemlidir. Cüzdan seçimi yaparken hazırladığımız en iyi kripto para cüzdanları incelememize bakınız. Bir yatırımcının 2023 yılında coinlerini güvende tutmak için bilmesi gereken tüm önemli özellikleri kapsar.

Yeni Çıkan Coinler Sıralaması 

Kripto piyasasının artan popüleritesiyle en iyi altcoini belirlemek zorlaştı. Yeni çıkan coinler listemizi yaparken projelerin yüksek potansiyelini ortaya çıkaracak teknikler kullandık.

Yatırımcıların dikkatini çeken kripto projeleri için sosyal medyayı taradık. Kriptolar için fiyat tablosunu gözden geçirdik. Fiyatın geçmişte olumlu bir ivme gösterdiğinden ve güvenilir olduğundan emin olduk.

kripto para yeni çıkan coinler

Tokenin uzun vadeli beklentileri, teknik incelemesi ve yol haritası önemlidir.

Projeleri ayrıntılı inceledik. Arz talep ilişkisini gözden geçirdik. Hacim kıyaslaması yaptık. Projelerin arkasındaki ekipleri ve projenin gelişimini araştırdık. Ekibin gerekli deneyim ve becerilere sahip olduğunu onayladık.

Listemizdeki yeni kripto paraların “tokenomics”lerini de gözden geçirdik. Yakma mekanizmaları ve sınırlı tedarikleri değerlendirdik.

Yeni Çıkan Kripto Paraların Yatırım Potansiyeli: Riskler ve Fırsatlar

Kripto para birimlerine yatırım yapmanın belirli riskleri vardır. Yeni çıkan coinler, yüksek kazanç fırsatı da sunar. Bu da içinde riskleri ve fırsatları barındırır. Yatırım yaparken potansiyel büyümeye ve topluluğa bakabilirsiniz. Projenin arkasındaki teknoloji ve ekip de göz önünde bulundurulmalıdır.

Yeni Çıkan Coinler Listesinde Yüksek Getiri Potansiyeli

Yeni çıkan coinlerin bilinirlikleri azdır. Coinler, düşük değerlerle piyasaya sürülürler. Bu, hızlı büyüme potansiyeli olan projelere, erken aşamada dâhil olma fırsatı sunar. Yarışma platformu ve PancakeSwap’ta yeni çıkan coinler arasındaki Lucky Block, bu duruma örnek bir projedir. Proje, PancakeSwap’ta listelenmesiyle erken dönem yatırımcıların yüksek kazançlar elde etmesini sağladı.

dogecoin toplulugu yeni çıkan coinler

Dikkatli Araştırma ve Bilinçli Yatırım

Yeni çıkan coinler listesinde detaylı bir araştırma ve bilinçli bir yatırım yaklaşımı yapılmalıdır. Yatırım yapmayı düşündüğünüz kripto paranın aktif ve büyüyen bir topluluğa sahip olup olmadığını kontrol edin. Bu stratejinizin önemli bir parçası olsun.

Yatırım yapacağınız coin, doğru araştırma ve bilinçli yatırım yaklaşımıyla değerlendirilmelidir. Her türlü yatırım belirli risk taşır. Dikkatli bir değerlendirme gerektirir. Paranızın hepsiyle işlem yapmayın. Kaybetmeyi göze aldığınız miktarla fırsat kovalayın. Kripto para robotları kullanarak kazancınızı artırmak isterseniz Bitcoin Bank İnceleme yazısına da göz atabilirsiniz.

Yeni Çıkan Coinler Lansmanları

İncelediğimiz yeni tokenlerden biri Wall Street Memes (WSM)’dir. Ön satış döneminde yüzbinlerce dolar topladı. Erken yatırımcı ilgisi, yeni coinlerin lansmanlarının kârlı olduğunu gösterir. Erken çıkan coinlerin bilinirliğinin az olması fiyatların düşük olmasını sağlar. 

Yeni coinler Gartner Hype döngüsünün ilk aşamasında yer alır. İlk aşamada normalden fazla büyüme görülebilir.

gartner hype cycle yeni çıkan coinler

Yeni kriptolar benzer bir yörünge izler. Bu döngü, birçok altcoin grafiğinin birbirine benzerliğini açıklar. Kullanım amaçlarını yerine getiren yeni kripto projeleri, değer kazanır. Fiyat düzeltmesi yaşanmasıyla “üretkenlik platosu”na ulaşır.

Yeni Çıkan Coinler Nasıl Listelenir? – Nereden Satın Alınır?

Yeni çıkan coinler listesinden bir kripto paranın borsada listelenmesi, “pump” etkisi yaratır. Pump etkisi, kısa sürede değer kazanmasıdır. Listelenme sayesinde elde edilen likidite ve işlem hacmi, tokenlerin uzun vadede stabil hâle gelmesini sağlar.

Lucky Block, ilk kez LBank’ta listelendi. İlk listelenmesinde değeri tavan yaptı. 2022 Ağustos’ta, LBLOCK’ın MEXC borsasında yeni bir listelenmesi oldu. Bu, token fiyatını yükseltti. Lucky Block LBLOCK’un ikinci merkezi borsa listelemesi oldu.

En iyi yeni coinlere yatırım yapmak eskiye kıyasla daha kolaydır. Dilerseniz satın almak istediğiniz coini en güvenilir borsalardan biri OKX’den satın alın. 200’den fazla ülkede 20 milyondan fazla kullanıcıya sahip OKX, en popüler kripto para borsaları arasında yer alır. OKX’da 340’dan fazla token desteği vardır. Her borsada bulunmayan yeni coinleri de satın alma imkânı sunar.

okx Yeni Çıkan Coinler

OKX borsasının en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de %0,10’luk kesinti yapmasıdır. Projeye kredi kartı, banka kartı ve e-cüzdanla ödeme yapabilirsiniz.

P2P borsasına sahip olan OKX, kullanıcılara yerleşik kripto para cüzdanı da sunar. Kullanıcılara farklı kripto tasarruf hesapları ve popüler kripto paralar için staking imkanı da verir.

OKX’in en çok öne çıkan ve sevilen özelliği ise piyasaya yeni giren ve çoğu kripto borsasının listelemediği yeni coinleri barındırması diyebiliriz. Özellik, yatırımcıların yeni kripto paraları OKX’tan almasını sağlar.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Yeni Çıkan Coinler OKX Üzerinden Nasıl Satın Alınır?

Siz de kripto dünyasının en güvenilir borsalarından biri OKX’de yatırım işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, bu adımları takip ederek OKX’tan yeni coinleri rahatlıkla satın alabilirsiniz. 

1. Adım: Hesap Oluşturun

OKX borsasında hesap oluşturmak için sitede sağ üst köşede bulunan “Üye Ol” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan formda kişisel bilgilerinizi girerek formu doldurun. E-postanıza mail gelecek. Mailinizdeki linke tıklatıp üyeliğinizi onaylayın. Telefon numaranızı siteye girin. Telefonunuza gelen SMS’teki onay kodunuzu girerek tüm bilgileri doğrulayın.

NOT: OKX borsası yüksek güvenlik önlemleriyle korunduğundan, kişisel bilgilerinizi vermenizde bir sakınca yoktur.

2. Adım: Kimliğinizi Doğrulayın

Kayıt sürecinizi tamamlamak için kimliğinizi doğrulayın. Kimlik kartınızın fotoğrafını siteye yükleyin. Sistem ilk aşamada girdiğiniz bilgilerin doğruluğuna bakıp hesabınızı onaylar.

3. Adım: Para Yatırın

Paranızı kullanıcı kontrol panelindeki “Para Yatır” yazısına tıklayarak ödeme adımına geçin. Desteklenen ödeme seçeneklerinden uygun olanı seçin. İstediğiniz miktar parayı yatırmak için borsanın sizi yönlendirdiği talimatları takip ederek hesabınıza para yatırın.

4. Adım: Satın Almak İstediğiniz Coin’i Arayın

Hesabınızda para olduğuna göre kripto varlıklar listesi arasından satın almak istediğiniz coini arayın. Arama sonuçlarından coininizi seçin.

5. Adım: Satın Alımı Gerçekleştirin

Son adımda satın almak istediğiniz coin miktarı belirtin. Belirttiğiniz miktarı emir vermeden kontrol edin. Emir vererek alım- satım işleminizi gerçekleştirin.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Sonuç

Yeni çıkan coinler, onların kullanım durumları ve potansiyellerini paylaştık. Kripto piyasası değişken olsa da coinler yoğun talep görür. Düşüş sonrası hızla toparlanabilirler. Bu, yeni çıkan coinler listesini cazip yatırım araçları hâline getirir.

Ethereum temelli Wall Street Memes tokeni, yeni ve potansiyeli yüksek bir coindir. Bu WSM tokeni, en hızlı büyüyen kripto paralar arasında öne çıkar. Wall Street Memes, piyasadaki kripto milyonerlerini şaşırtmayı ve en büyük meme topluluğunu oluşturmayı hedefler.

Topluluğun gücünü ve memenin popülerliğini kullanarak, kripto para piyasasında fark yaratın. İlk gün 250 bin dolardan fazla yatırım toplamayı başardı. Bu yenilikçi yaklaşımıyla Wall Street Memes, en hızlı büyüyen kripto para olarak göze çarpar.

Referanslar

wikipedia.org

businesswire.com

onedio.com

Sık Sorulan Sorular

En yeni coinler nelerdir?

2023 yılında hangi coinler yükselecek?

Yeni çıkan coinleri nasıl bulurum?

Yeni coinlere nasıl yatırım yaparım?