Solana

Trešdiena, 20. septembris – Anatolijs Jakovenko, Solana līdzdibinātājs un Solana Labs izpilddirektors, uzsvēra ASV valdības jūlijā pieņemtā kriptovalūtu likumprojekta nozīmi. Tomēr viņš norādīja, ka valdībai nevajadzētu gaidīt “ideālu” tiesību aktu virzību, lai virzītu uz priekšu noteikumus.

“Rēķini nav ideāli. Nav tiesību aktu. Kā valsts un kā nozare mēs nevaram pieļaut, ka ideāls ir labā ienaidnieks,” intervijā sacīja Jakovenko.

Divu Kongresu komiteju izstrādāto likumprojektu mērķis ir noteikt skaidrus noteikumus par digitālajiem aktīviem un stabilām monētām, pamatojoties uz abām pusēm. Paredzams, ka 2023. gada rudenī Parlaments balsos par šiem likumprojektiem, viņš piebilda.

“Es ceru, ka likumdevēji abos kambaros šos priekšlikumus uztvers nopietni, strādās, lai tos uzlabotu un pārvērstu par likumu.”

Jakovenko mudināja, ka Kongresam ir jāturpina pastāvīgā apņemšanās izstrādāt noteikumus, neļaujot “pilnībai” atturēt no jauninājumiem.

“Kongresam jāturpina vadīt šos centienus, lai aizsargātu Amerikas vadošo lomu tehnoloģijas, nodoršinot svarīgu tirgus aizsardzību un veicinot brīvu un atvērtu internetu.”

Jakovenko: valdībai vajadzētu ieguldīt blokķēdes izpētē

Neatkarīgi no likumdošanas, ASV valdībai “jābūt priekšgalā, ieguldot blokķēdespētniecībā un attīstībā,” turpināja Jakovenko.

Viņš norādīja, ka ASV ir jāpanāk Eiropas un Āzijas valdības, kuras jau iegulda daudzsološos blokķēdes projektos, un jāuzņemas vadība līdzīgi tam, kā ASV sākotnēji inkubēja tādas tehnoloģijas kā GPS, raķetes un internetu.

“Politikas veidotājiem pašiem ir jāeksperimnetē ar tehnoloģiju.”

Blockdata ziņojumā 2021. gadā teikts, ka ASV ieņem pirmo vietu 20 lielāko valstu sarakstā pēc investīcijām blokķēdē ar 11,1 miljardu ASV dolāru, kam seko Apvienotā Karaliste ar 1,9 miljardu ASV dolāru investīcijām.

Jakovenko arī uzsvēra, ka ir jāizstrādā “laba politika” attiecībā uz digitālajiem aktīviem, norādot, ka noteikta ētika aizliedz vairumam valdības amatpersonu, kas regulē kriptovalūtas, tās izmantot.

“Iedomājieties, ka mēģināt regulēt sociālos medijus, nekad neatverot Facebook!” viņš teica.

“Radošie risinājumi”

Jakovenko ierosināja, ka “radošie risinājumi” var padarīt politikas veidotājus pieejamākus topošajai tehnoloģijai. Valdībai būtu jāizmanto kriptovalūtu potenciāls, piemēram, ātrums un rentabilitāte, lai nosūtītu humānās palīdzības fondus un izveidotu decentralizētus sakaru tīklus attālos apgabalos.

“Ir simtiem veidu, kā ASV valdība var veicināt šo jauno interneta vilni un atbalstīt izcilus blokķēdes uzņēmējus.”

Lasiet arī: