Jānis Zuzāns ir latviešu uzņēmējs, azartspēļu zāļu ķēdes Alfor grupa īpašnieks, mākslas kolekcionārs un mecenāts.

Jānis Zuzāns

2021. gadā Jānis Zuzāns ierindojās 6. vietā Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā, toties 2022. gadā J.Zuzāns pakāpās uz 5. vietu.

Zuzāns ir īpašnieks vai līdzīpašnieks vairāk nekā 10 dažādos uzņēmumos, no kuriem vērtīgākais ir SIA “FVR Invest” un tā kapitāls ir 77,9 miljoni eiro.

Toties lielākā peļņa ir viņa pārstāvētajām nekustuamo īpašumu uzņēmumam SIA “Marijas 15”.

Jānis Zuzāns ir viens no patiesajiem labuma guvējiem uzņēmumā Alfor grupa, kuru 1999. gadā dibinājusi reģsitrētā holdinga uzņēmums SIA “Foroms”. Alfor grupa ir lielākais Latvijas azarstpēļu tirgus dalībnieks, grupa pazīstama ar tādiem zīmoliem Latvijā kā Admirāļu klubs un Fenikss, bet Igaunijā ar zīmolu Fenix.

SIA “Foroms” daļas pieder SIA “FVR Invest”, SIA “Foroms” aktīvu apjoms 2021. gadā bija 22,9 miljoni eiro, bet neto peļņa bija 4,8 miljoni eiro.

Jānis Zuzāns arī darbojas nekustamo īpašumu jomā, Zuzānam pieder Elizabetes ielas (Rīgā) ēkas dzīvokļi, mājas Ķīpsalā un Ainažos.

Jānis Zuzāns – mākslas kolekcionārs

Jānis Zuzāns ir arī pazīstams kā aktīvs mākslas kolekcionārs nu jau vairāk kā 30 gadus. Zuzāna kolekcijā ir vairāk kā 30 000 mākslas darbu, kas ietver starptautiskās mūsdienu glezniecību, skulptūras un dekoratīvo mākslu. Laika gaitā uzsvars ir pārcelts uz starptautisko laikmetīgo mākslu kā galveno uzsvaru kolekcijas paplašināšanā.

2020. gadā Jānis Zuzāns ar savu bijušo sievu Dinu nodibināja privāto mākslas centru Zuzeum Rīgā, kas arī ir mājvieta Zuzānu mākslas kolekcijai. Zuzāna kolekcija ir skaitliski lielākā privātā Latvijas mākslas kolekcija pasaulē.

Mākslas muzejs Zuzeum

Mākslas muzejs Zuzeum ir vairāk nekā 1100 kvadrātmetru plašs, kurā ir izstādes un publiski pasākumi, mākslinieku studija, Zuzāna kolekcijas noliktava, sabiedriskā zona ar telpām sapulcēm un darbam, kafejnīca un veikals.

Zuzāns jau vairāk nekā 20 gadus atbalsta un sniedz ieguldījumus mākslas pasaulē gan Latvijā, gan starptautiskā mērogā. Viņa darības spektrs ir plašs – finansējot Latvijas mākslas pārstāvību ārvalstīs, tostarp Venēcijas biennāles Latvijas paviljonā, kā arī mākslas un mūzikas festivālu un izdevumu atbalstītājs. Viņš ir arī Tate Austrumeiropas mākslas iegādes komisijas loceklis.

Jānis Zuzāns arī pats aktīvi apmeklē daudz un dažādas mākslas izstādes un darbojas ar dažādām galerijām un iestādēm Eiropā.

Zuzāns ir arī viens no galvenajiem žūrijas locekļiem prestižās gada balvas “Purvīša balva” pasniegšanā, kas tiek piešķirta Latvijas māksliniekiem.

Jānis Zuzāns ģimene

Jānis Zuzāns 2021. gadā izšķīrās ar savu sievu Dinu Zuzāni, ar kuru bija precējies 35 gadus, bet kopā bijuši 40 gadus. Dina Zuzāne pēkšņi mira 2022. gada 30. Septembrī savā mājā Ķīpsalā.

Jānim un Dinai Zuzāniem savā kopdzīves laikā dzima 2 meitas – Elīna un Kristīne, kuras jau ir pieaugušas.

2022. gada oktobrī, medijos parādījās ziņas, ka Jānis Zuzāns ir saderinājies ar savu dzīvesbiedri Ilzi.

Kopsavilkums

Jānis Zuzāns ir viens no Latvijas miljonāriem, kas savu atpazīstamību iemantoja esot līdzīpašnieks azartspēļu zāļu ķēdei Alfor grupa, kā arī ar savu lielisko mākslas kolekciju.

2020. gadā kādā intervijā Zuzāns minēja, ka dzīvē nopelnījis ap 60 – 70 miljoniem eiro, nu kuriem desmitā daļa atvēlēta mākslai.

Atsauces

  • Wikipedia.com
  • Lursoft.lv
  • Delfi.lv