Digitaalsete rahade nagu näiteks Bitcoin, Dogecoin ja Cardano krüptoraha ostmine on tänapäeval lihtne ja hõlpsasti teostatav protsess. Kuidas osta krüptoraha – kõik, mida pead tegema, on avama konto usaldusväärsel krüptoraha vahetusplatvormil, mis on turvaline ning ja madalate tasudega ning otsustama, kui palju ja millist Eesti krüptoraha osta 2023. aastal. Selles juhendis selgitame, kuidas osta krüptoraha üksikasjalikult – kirjeldame samm-sammult raha investeerimise protsessi koos parimate vahetusplatvormide ülevaatega.

See juhend on eelkõige mõeldud selleks, et anda algajatele investeerijatele ülevaade turvalistest, lihtsasti kasutatavadest ja madalate tasudaga krüptorahavahetustest. Toome esile ka mõned parimad ning kõrge potensiaaliga krüptoprojektid.

Kuidas osta krüptoraha 2023. aastal? Krüptoraha ostmine – mida valida?

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

Kuidas osta parimat krüptoraha 2023. aastal – kiirjuhend?

Samm 1:  otsi krüptoeelmüügid, mis pakuvad suurt potentsiaali. Kuna ​​osa krüptoturgudest on 2022. aastal raskustes olnud, on eelmüügid andnud varajastele investoritele suurepäraseid tulusid, kuna need pakuvad madalat sisseostuhinda ja rohkem kasvuvõimalusi 2023. aastal.

Samm 2: uuri parimaid projekte. Turul on palju uusi eelmüüke, kuid mõned on pettused ja teised nagu näiteks Bitcoin ETF, Bitcoin Minetrix, Meme Kombat, Launchpad XYZ on ausad ja pakuvad suurepäraseid tulusid.

Samm 3: lae alla krüpto rahakott. Lae alla rahakott nagu MetaMask või Trust Wallet ja ühenda oma valitud projekti eelmüügi veebisait.

Samm 4: osta tokenid. Lõpuks järgi ekraanil näidatud samme, et osta ETH või USDT ja seejärel oma valitud eelmüügitokenit.

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

 

Parima krüptoraha ostmine 2023. aastal – millist krüptot osta – eelmüügiprojektid?

Oled mõelnud kuhu investeerida 1000 eurot? Parimad krüptoga seotud eelmüügiprojektid pakuvad investoritele suurimat potentsiaali suurte tulusate investeeringute näol, sest need on endiselt asutamisel ja pakuvad madalaid sisseostuhindu suure kasvuvõimalusega. Pikemat aega turul olnud krüptod on tavaliselt suurema turuväärtusega ja seetõttu vajavad nad rohkem rahalist tuge, et näha olulist hinnatõusu. Altcoinidega kauplemine moodustab märkimisväärse osa päevast krüptovaluutade kauplemisest. CoinGecko andmetel ulatub altcoinide päevane kauplemismaht keskmiselt üle 100 miljardi dollari.

Eelmüügiprojektid ehk ICO krüpto projektid on palju väiksema turuväärtusega ja võivad seetõttu näidata suurt ülespoole suunduvat trendi väga lühikeses ajaperioodis. Krüptoga seotud eelmüügiprojektid võivad olla riskantsed ja investorid peavad enne krüptosse investeerimist tegema oma põhjaliku uurimistöö.

Investorid peaksid olema ettevaatlikud puudulike veebisaitide, halvasti moodustatud plaanide ja avaliku meeskonnata projektide osas. Teisest küljest märgid, et projektil on suur potentsiaal, on hästi läbi mõeldud protokoll, millel on reaalne kasulikkus, detailsed ja üksikasjalikud plaanid ja teave, huvi ja entusiasm krüptokogukonnas ja avalikult nähtav meeskond.

Vaatame lähemalt põnevaid projekte, kuhu investeerida:

1. Bitcoin ETF – deflatsioonisüsteemiga krüptoraha ostmine

Bitcoin ETFBitcoin ETF tokenit (ERC-20) eristab selle praktilisus, mis võimaldab tokenite omanikel passiivselt preemiaid teenida. Paindlik panustamise süsteem soodustab pikaajalist tokenide lukustamist, mis aitaks projektil orgaaniliselt kasvada ja suurendaks krüptovaluutadefitsiiti turul.

Üldiselt on BTCETF uuenduslik krüptoraha, mille eesmärk on pakkuda tasusid tõeliste Bitcoini ETF-i kinnituste alusel, lubades nii kasulikkust kui ka atraktiivse tulu potentsiaali.

Bitcoin ETF krüptoraha ostmine

Tokenoomika ja eelmüük

Oluline on mainida, et BTCETF kasutab deflatsioonimehhanismi. Lisaks tehingutasu vähendamisele põletatakse iga saavutatud verstaposti eest 5% märgi algsest kogusummast, mis viib lõpuks kõigi verstapostide saavutamisel 25% märgini (kavandatakse 5 verstaposti). Selle deflatsioonilise lähenemise eesmärk on soodustada pikaajalist krüptovaluutade hoidmist ja vähendada müügisurvet. Samuti on 25% kogu tokenite pakkumisest pühendatud võrgu turvalisuse ja stabiilsuse suurendamisele.

BTCETF on praegu väärt 0,005 dollarit ja investeerimist saab alustada ETH, USDT või pangakaardiga.

Eelmüügi algus November 2023
Toetatud valuutad ETH, USDT
Plokiahel Ethereum (ETH)
Hard Cap 4 956 000$
Minimaalne investeering Puudub
Maksimaalne investeering Puudub

Püsi projekti käekäigu ja uudistega kursis liitudes Bitcoin ETF kogukonnaga Twitteris ja Telegramis. Kui soovid seda tokenit osta, siis vaata ka meie koostatud juhendit, kuidas osta Bitcoin ETF tokeneid krüptot eelmüügist.

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

 

2.Bitcoin Minetrix – kaevandamine ja investeerimine krüptosse pole kunagi olnud lihtsam

Bitcoin MinetrixBitcoin Minetrix on uuenduslik ettevõtmine, mis on saanud inspiratsiooni Bitcoini hiljutistest edukatest harudest, nagu Bitcoin Cash, BTC 2.0 ja BTC20, mille väärtus on kasvanud viiekordseks. Projekti keskmes on uudne “Stake-to-Mine” idee, mis on loodud selleks, et vähendada algset survet ja tagada pikaajaline tõhusus.

See krüptovaluuta eripära on “Stake-to-Mine” lähenemine, mis ühendab Bitcoini, panustamise ja kaevandamise. See meetod teeb Bitcoini kaevandamise lihtsamaks, kõrvaldades traditsioonilise riistvara keerukuse ja riski.

Projekt käivitub õiglase eelmüügi kaudu, mille eesmärk on koguda vahendeid turunduseks ja pilvepõhiseks kaevandamiseks, mis viib lõpliku platvormi loomiseni.

Tokenoomika

Bitcoin Minetrix ($ BTCMTX) kasutab selget tokeni strateegiat:

  • 42,5% on suunatud Bitcoini kaevandamise toetamiseks.
  • 35% on ette nähtud turunduse ja BTCMTX kasvu edendamiseks.
  • 15% läheb kogukonna aktiivsete osalejate premeerimiseks.
  • 7,5% reserveeritakse BTCMTX panustamiseks kuni pilvekaevandusplatvormi valmimiseni.

See tasakaalustatud strateegia tagab projekti püsivuse ja kogukonna osaluse.

Kuidas osta krüptoraha - Bitcoin Minetrix

Projekti eelmüük

Eelmüügis on Bitcoin Minetrix märgi hind vaid 0,011 dollarit, mis annab võimaluse varajaseks sisenemiseks enne potentsiaalset hinnatõusu. Osta tokeneid kasutades ETH, USDT, BNB või krediitkaarti, seejärel panusta need, et saada pilvekaevandamise krediiti ja võimalust suureks kasumiks.

Eelmüügi algus September 2023
Toetatud valuutad ETH, USDT
Plokiahel Ethereum (ETH)
Hard Cap  32 000 000$
Minimaalne investeering 10$
Maksimaalne investeering Puudub

Kui tahad olla kursis selle projekti uudistega, siis liitu Bitcoin Minetrix kogukonnaga Twitteris, Telegramis ja Discordis. Meie meeskond on koostanud ka algaja juhendi, kuidas osta Bitcoin Minetrix tokeneid eelmüügist.

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

 

3. Meme Kombat – kuidas osta krüptoraha, millega teenida mängides? Vastus on Meme Kombat

Meme Kombat logoMeme Kombat kuulutas 21. septembril 2023 välja oma värskima krüptovaluuta eelmüügi, mis on tõusnud selle aasta tähelepanu keskpunkti. See platvorm annab mängijatele võimaluse osaleda meemikarakterite vahelistes duellides, kasutades samal ajal detsentraliseeritud Web3 tehnoloogiaid. See uuenduslik initsiatiiv ühendab endas panustamise, meemid ja mänguelamuse. Meme Kombati digitaalne mündiühik, tuntud kui $MK, on hetkel väärtuses 1,667 dollarit ja lubab investoritele 112% aastast kasvu. Kui projekt edeneb, võivad varajased investorid näha kuni 10-kordset tulu.

Mis on Meme Kombat?

Mäng ise pakub elevust, eriti oma debüüthooajaga, kus on 11 meemikarakterit. Projekti turvalisust suurendab käimasolev nutikate lepingute kontroll. Meme Kombati taga seisab Matt Whiteman, kellel on aastatepikkune kogemus ja kes on ka North Technologies’i operatiivjuht Hollandis.

kuidas osta krüptoraha - Meme Kombat

Meme Kombati tuumik, tuntud kui Meme Kombat Arena, toetub AI-tehnoloogiale, et pakkuda automaatseid ja läbipaistvaid meemimüntide duelle. Platvorm on kavandatud, et tunnustada kasutajate aktiivsust ja osalust. Altcoinide koguarv on 12 000 000, millest eelmüügiks on ette nähtud pool. Meme Kombati ainulaadne kombinatsioon plokiahelast, tehisintellektist ja meemidest paistab silma konkurentide seas. Huvilised saavad Meme Kombati mündi osta kasutades ETH, BNB või USDT. Rohkem teavet on saadaval veebisaidil Memekombat.io ning neil on aktiivsed kogukonnad nii Twitteris kui ka Telegramis.

Eelmüügi algus September 2023
Toetatud valuutad ETH, BNB, USDT
Plokiahel Ethereum (ETH)
Hard Cap  10 000 000$
Minimaalne investeering 5$
Maksimaalne investeering Puudub

Kui soovid sellest projektist lähemalt kuulda, siis külasta meie detailset juhendit, kuidas osta Meme Kombat tokeneid.

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

 

4. Wall Street Memes – $WSM krüptoraha ostmine kõlab nagu plaan, kuna eelmüügi esimese päeva jooksul koguti üle 100 000 dollari investeeringuid

Wall Street Memes ($WSM)Wall Street Memes ($WSM) on uus meemiprojekt, mis pälvib palju tähelepanu ja kogus rohkem kui 100 000 dollarit vähem kui päevaga alates selle käivitamisest 25. mail. Nüüdseks on selle tokeni eelmüük lõppenud ning tokenid on müügil erinevates krüptorahavahetustes nagu näiteks OKX.

Selle tokeni maksimaalne pakkumine on 2 miljardit tokenit ja sellel on kõva ülempiir 30,577 miljonit dollarit.

Wall Street Memes ($WMS) krüptoraha ostmine

See on seotud Redditi kogukonnaga “WallStreetBets” ja sellel on kokku 400 000 sotsiaalmeedia jälgijat, muutes selle krüptokogukonnas väga populaarseks.

Investorid said parema pakkumise, kui ostsid tokenit eelmüügist varakult ning saadaval oli ka sümboolne airdop kampaania. Eelmüük koosnes 30 erinevast etapist.

Projekti taga olev meeskond pole ühtegi münti endale annetanud ja selle asemel on kureerinud uue Bitcoin Ordinalsi kollektsiooni Magic Edenis. Sama meeskonna poolt välja töötatud Wall St Bullsi NFT kollektsioon müüdi 2021. aastal läbi vaid 32 minutiga, mis näitab veelgi Wall Street Memesi projekti tohutut potentsiaali.

Jälgi Wall Streeti Meme tegemisi ka Twitteris ning nende Telegrami kanalil ja Discordis.

Loe lähemalt, kuidas osta Wall Street Memes krüptot ning tutvu ka $WSM hinnaprognoosiga.

Eelmüük on lõppenud!

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

 

5. yPredict – AI-põhine kauplemise uurimis- ja analüüsiplatvorm

yPredictKas otsid AI-põhist kauplemise uurimis- ja analüüsiplatvormi? Võid oma otsingud lõpetada sest siin on yPredict. See tipptasemel platvorm pakub üksikasjalikku ülevaadet ja analüüsi krüptoruumi kohta, kasutades tehisintellekti tehnoloogiaid, nagu masinõpe.

yPredicti keskmes on $YPRED token, mida saab osta, et saada platvormile tasuta juurdepääs, teenida panustades, saada platvormil allahindlusi ja palju muud. 

yPredict on krüptoanalüütika ja -uuringute platvorm, mis kasutab tehisintellekti tehnoloogiaid (nt masinõpet), et pakkuda ennustavaid mudeleid, mille eesmärk on anda investoritele paremini mõista, kuidas krüptoruum tulevikus toimida võib. Platvorm kasutab Polygon plokiahelat – üht maailma kiireimat plokiahela võrgustikku – platvormi toiteks ja pakub mitmeid eeliseid.

yPredict - AI-põhine kauplemise uurimis- ja analüüsiplatvorm - krüptoraha ostmine

Kasutajad saavad osta mudelitellimusi $YPRED tokenitega ja saada kasu andmepõhisest ülevaadetest parimate altcoinide kohta. Platvorm pakub ka lisatasu paketti, mis annab kasutajatele püsiva juurdepääsu ökosüsteemile. yPredict pakub YPRED tokeni omanikele tasuta juurdepääsu oma analüüsiplatvormile ja võimalust osta ennustava mudeli tellimusi yPredict Marketplace’i kaudu. Piiratud 100 miljoni tokeniga kokku pandud YPRED pakub atraktiivseid hüvesid, mis saadakse 10% platvormi tuludest.

Platvormi muud funktsioonid hõlmavad patendiootel mustrituvastusalgoritmi, teenimise õppimise funktsiooni ja preemiate kogumit.

$YPRED on eelmüügist ostetav token, seega saavad investorid seda krüptovaluutat enne erinevatel börsidel lansseerimist soetada soodushinnaga. Kuna $YPRED pakub ökosüsteemis mitut kasutusjuhtu, võib see olla kasulik investeering.

Token saadaval eelmüügis vaid 0,03889 dollari eest, $YPRED tõuseb börsil noteerimisel 0,045 dollarini. Seetõttu saavad huvitatud lugejad tokeni osta enne, kui hind võib pikas perspektiivis hüppeliselt tõusta. Nii et kui soovid tutvuda teemaga kuidas osta $YPRED krüptot eelmüügist kohe, mine yPredicti veebisaidile ja alusta.

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

 

6. Launchpad XYZ – sinu võimalus liituda Web3 revolutsiooniga juba täna!

Kas otsid võimalust Web3 detsentraliseeritud toodete ja rakenduste maailmas osalemiseks? Nüüd võid lõpetada oma otsingud, sest siin on Launchpad XYZ – esimene Web3 portaal, mis on loodud selleks, et muuta juurdepääs neile teenustele lihtsamaks kui kunagi varem.

Launchpad XYZ - krüptoraha ostmine

Kuidas osta Launchpad XYZ tokeneid ja mida ütleb projekti hinnaprognoos?
28. aprillil alustas Launchpad XYZ oma tokeni $LPX eelmüüki hinnaga 0,035 dollarit ja mõne minutiga kogus 142 000 dollarit. See token annab kasutajatele juurdepääsu mitmesugustele teenustele, alates detsentraliseeritud andmete salvestamisest ja jagamisest kuni mängudeni.

Launchpad XYZ eelised ulatuvad kaugemale mugavusest. See pakub ettevõtetele turvalist ja usaldusväärset raamistikku oma klientidele Web3 kogemuste käivitamiseks, tagades, et ebaõnnestunud projekti korral nende kaubamärki ei kahjustata. Launchpad XYZ pakub ka hõlpsasti kasutatavat Web3 rahakotti, sadade kauplemispaaridega detsentraliseeritud börsi, kauplemisülevaateid ja -analüüse ning mängu-teenimise mängude keskust.

Lisaks pääsevad Launchpad XYZ kasutajad juurde mis tahes NFT-turule, kasutades kureerimissüsteemi, mis võimaldab neil hõlpsalt leida kõige nõutumaid NFT-sid. Samuti pääsevad nad juurde eksklusiivsetele tehingutele NFT-de panustamiseks ja kureerimiseks.

Launchpad XYZ lõppeesmärgiks on kaasata platvormile 10 miljonit kasutajat. Oma uuendusliku rahakoti ja portaaliga võib see tööstuses revolutsiooni teha ja aidata miljonitel inimestel pääseda ligi Web3 teenustele. Ära jäta võimalust kasutamata – investeeri $LPX tokenisse juba täna!

Kui sa soovid projekti uudistega kursis olla, siis liitu Launchpad XYZ Telegrami grupi või Launchpad XYZ Instagrami lehega.

Krüptoraha on volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

 

7. XRP20 – krüptovaluuta, mis pakub panustamisfunktsiooni ja on valmis suureks kasvuks

XRP20 logoXRP20 on krüptoprojekt, mis pakub panustamisvõimalust ja on valmis märkimisväärseks kasvuks. See püüab ära kasutada Ripple’i XRP tokeni hiljutist hinnatõusu, pakkudes seda 30 korda madalama hinnaga kui XRP ajalooline madalaim hind. XRP20 eesmärk on eelmüügis koguda vähemalt 1 850 000 dollarit, kuid mitte rohkem kui 3 680 000 dollarit.

XRP20 kasutab panustamise ja põletamise mehhanismi, mille kohaselt põletatakse iga tehingu korral 0,1% tokenitest, vähendades seeläbi aja jooksul ringluses olevate tokenite hulka. Lisaks põletatakse 10% kogu tokenite varust, saates need põletusaadressile, mis suurendab tokeni defitsiiti. Eelmüügis on saadaval 40% kogu varust, samas kui 40% on mõeldud panustamiseks ja 10% detsentraliseeritud börsi (DEX) likviidsuse tagamiseks.

XRP20 - kuidas osta krüptoraha

Erinevalt XRP-st ei ole XRP20-s asutajatele ja meeskonnaliikmetele eraldatud tokeneid, mis tagab kõigile võrdse mänguvälja. Token on loodud Ethereumi plokiahelal ja toob sisse ahelasisese panustamise, võimaldades tokeni omanikel teenida passiivset tulu.

Oodatakse, et XRP20 token äratab suurt huvi, eriti aktiivse XRP kogukonna, nn XRP armee seas. ChatGPT Pro prognooside kohaselt võib XRP20 hind 6–12 kuu jooksul tõusta kuni 25 dollarini. XRP20 ostmiseks tuleb minna nende veebisaidile, ühendada oma rahakott ja teha makse Ethereumi või USDT-ga. Oluline on märkida, et XRP20 ei ole seotud XRP ega Ripple Labsiga ning ei kujuta endast väärtpaberit.

Oleme ka koostanud põhjaliku juhendi, kuidas osta XRP20 krüptot. Seal käsitleme seda tokenit pikemalt ja detailsemalt.

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

 

8. BTC20 – uus jätkusuutlik Bitcoini alternatiiv, mis pakub passiivset sissetulekut

BTC20BTC20 on uus keskkonnasõbralik krüptovaluuta, mille eesmärk on taaselustada 2011. aasta aprilli Bitcoini algusaegade eufooriat. Ringluses on 6,05 miljonit tokenit, mille hind on 1 dollar. Eelmüük taastab Bitcoin’i algusaegade olukorra ja pakub samas stabiilset sisenemispunkti neile, kes soovivad seda kogemust uuesti läbi elada.

Erinevalt Bitcoinist, mis kasutab energiamahukat töötõenduse süsteemi, kasutab BTC20 jätkusuutlikumat panuse tõendamise konsensust. Nagu BTC20 projekti infolehes mainitud, on selle projekti ainulaadsus peamiselt seotud võimalusega teenida passiivset tulu läbi Stake-to-Earn süsteemi. Seega saavad panustamises osalevad omanikud tulu teenida oma süsteemis lukustatud tokenitest.

BTC20

Mis teeb selle projekti eriti huvitavaks, on see, et kõik BTC20 tokenid on avalikult kättesaadavad. See 100% kättesaadavus toetab veelgi detsentraliseerimist ja kogukonna kaasamist. BTC20 token on täiustatud Ethereumi plokiahelal põhinev ERC-20 token, mis integreerub hõlpsasti olemasoleva infrastruktuuri ja rahakottidega, suurendades seeläbi selle kasutajasõbralikkust.

Esialgses eelmüügi etapis on kavas müüa 3 miljonit BTC20 tokenit hinnaga 1 dollar tokeni kohta. Kui 3 miljoni tokeni pehme ülempiir on saavutatud, vabastatakse täiendavad 3,05 miljonit tokenit, mis peegeldab Bitcoini 2011. aasta turuväärtust.

Oleme koostanud juhendi, kus saad lugeda, kuidas osta BTC20 tokeneid! Tutvu ka BTC20 hinnaprognoosiga!

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

 

Krüptoraha ostmine – millised on parimad valuutad, mida osta 2023. aastal?

Nüüd, kui oleme kõige paremate krüptoraha eelmüügi projektidega kursis, saame rääkida turul palju kauem olnud parimatest müntidest. Jällegi, valikuid on tuhandeid – seega on iseseisev uurimine väga tähtis.

Me räägime aga viiest parimast krüptorahast, mida hetkel osta, vastavalt meie enda analüüsile.

1. Bitcoin – kuidas osta krüptoraha, mis sobiks algajatele kõige paremini

Bitcoin - kuidas osta krüptoraha

CoinMarketCap-i loetelus on rohkem kui 17 000 digitaalset valuutat ja üle 40% kõigist krüptoraha investeeringutest on hoitud Bitcoinis. See näitab selgelt, et ülevalt alla – Bitcoin on kõige populaarsem krüptoraha.

Bitcoin on ka tegeliku krüptoraha turu kapitalisatsiooni ja massitundlikkuse osa. Need aspektid arvesse võttes on Bitcoin arvatavasti parim krüptoraha, mida algajatel osta.

Kuigi see kaubeldakse tuhandete dollarite eest, saad investeerida Bitcoini pisikestes summades.

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

2. BNB – krüptoraha ostmine – parim võimalus pikaajalise kasvu jaoks

BNB - kuidas osta krüptoraha

Järgmine krüptoraha, mis meile meeldib, on BNB – mis on parim digitaalvara, mida arvestada pikaajalise kasvu jaoks. See digitaalvara on listitud Binances poolt, mis on maailma suurim krüptorahavahetus.

Kui token esmakordselt lansseeriti 2017. aastal, oli selle peamine eesmärk lubada Binance-i vahetuse kasutajatel oma kaubeldavate komisjonitasude vähendamist. Aga alates sellest ajast on BNB kasvanud täiesti uuele tasemele.

Näiteks on see token nüüd peamine valuuta Binance Smart Chain-is. See detsentraliseeritud plokiahela võrk on koduks tuhandetele krüptorahadele ja enamik transaktsioonitehingutest makstakse BNB-s.

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

3. Ethereum – juhtiv krüptoraha nutikate lepingute alal

Ethereum - kuidas osta krüptoraha

Kas oled kunagi mõelnud, et peaks Ethereumit ostma? Nagu varem mainitud, on Ethereum teine ​​suurim krüptoraha turuväärtuse järgi – Bitcoini järel. See projekt lansseeriti 2015. aastal ja see domineerib nutika lepingu ja detsentraliseeritud rakenduse (dApp) nišši.

Ethereum liikus hiljuti Proof-of-Stake-i ja sellega sai Ethereum 2.0 oma nutika lepingu plokiahela järgmisele tasemele. Mitte ainult madalamate tasude ja veel kiiremate tehingute osas, vaid ka suurema skaleeritavusega ning energiatarbimise vähendamisega üle 99%.

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

Krüptoraha ostmine – kas peaksid sellega kaasa minema?

Kui alles õpid krüptorahasid ostma, märkad kiiresti, et see turg on väga volatiilne. Arvestades seda, on oluline teha palju uurimistööd enne Bitcoini ostmist. Muidugi kehtib see põhimõte ka kõikidele muudele krüptodele.

Teisest küljest, nagu me lähemalt hiljem käsitleme, on oluline tähele panna, et 10 aastat enne kirjutamist oli Bitcoin saadaval ostmiseks ainult 1 dollariga tokeni kohta. See tähendab, et krüpto on selle aja jooksul kasvanud üle 7 miljoni protsendi.

Kuid, mõned krüptorahad on viimastel aastatel tunduvalt paremini töötanud kui Bitcoin. Näited hõlmavad näiteks Dogecoini-, Shiba Inu-t, Ethereum-it, Binance Coin-i ja Solana-t.

Krüptoraha ostmise eelised

Üheks tähtsamaks aspektiks krüptoraha ostmisel on see, kas see volatiilne ja spekulatiivne vara sobib sinu finantseesmärkidega. Kui oled endiselt kahtlemas, siis allpool käsitleme mõningaid peamisi eeliseid krüptorahade ostmisel 2023. aastal.

Krüptoraha ostmine – monumentaalsed hinnatõusud

Enne, enne kui anname mõned näited sellest, kui edukalt mõned krüptorahad on olnud alates nende lanseerimisest – on oluline märkida, et mitte kõik digitaalsed varad ei ole hästi töötanud. Vastupidi, paljud tokenid on näinud suuri kaotusi oma tokeni väärtuses.

Siiski, enamus inimesi soovivad krüptoraha osta tänu suure tulu potensiaalile, mis on viimastel aastatel tekkinud.

Näiteks:

  • Kui BNB lansseeriti 2017. aastal, oli selle tokeni hind vaid 0,011 dollarit.
  • 2021. aasta bull run-is saavutas ta hinna 650 dollarit.
  • See tähendab, et vaid viie aastaga, varakult BNB-sse investeerinud investorid nägid kasvu üle 590 000%.
  • Teisisõnu, kui oleksid investeerinud BNB-sse alguses vaid 1000 dollarit, oleks sinu portfell tipphetkel ulatunud 5,9 miljoni dollarini.

Kui BNB lansseeriti 2017. aastal, oli selle tokeni hind vaid 0,011 dollarit - kuidas osta krüptoraha

Peamine asi mida siin meeles pidada on see, et krüptorahaga võid saavutada suuri tulusid. Loomulikult võid ka raha kaotada.

Mitmekesistamine

Krüptoraha ostmisel on teine eelis see, et seda on väga lihtne diversifitseerida. See on tingitud kahtest põhjusest. Esiteks ja nagu eelnevalt mainitud, saad valida üle 17 000 kaubeldava digitaalse vara hulgast. Nii saad vähendada ühe või kahe krüptoraha ülekülluse riski, investeerides mitmekesiselt.

Mitmekesistamine - kuidas osta krüptoraha

Teiseks saab kõiki krüptoraha fraktsioneerida väikesteks ühikuteks. Näiteks ei pea ostma ühte täis Ethereum tokenit mitme tuhande dollari eest. Selle asemel saad investeerida ükskõik millises summas, isegi paari dollari suuruses summas. See diversifitseerimisstrateegia on eriti efektiivne, kui kasutad madala kuluga krüptorahavahetust, mis toetab väikeseid investeeringuid.

Piiratud varu 

Mõned, kuid mitte kõik, krüptovaluutad on piiratud tarbimisega, mis on määratud immutatud matemaatilise koodiga. Näiteks ei ületa Bitcoini kogutarbimine kunagi 21 miljonit tokenit. Teine eelis, mis tuleneb piiratud tarbimisega krüptovaluutasse investeerimisest, on see, et lõplikud varad tavaliselt toimivad aja jooksul hästi. 

Krüptoraha ostmine – perfektne valuuta rahvusvahelisteks makseteks

Teine ​​krüpto ostmise eelis on see, et see on ideaalne rahvusvaheliste maksete jaoks. Kui oled kunagi raha üle maailma saatnud – eriti kui saaja asus arenevas riigis – tead, et protsess võib olla aeglane ja kallis. Krüptovaluutad pakuvad aga sellele probleemile tõelist lahendust, sest alusvõrgustik ei ole piiratud jurisdiktsionaalsete piiridega. Näiteks, kui soovid osta XRP ja saata selle, võtab transaktsioon kogu protsessi vältel vähem kui 5 sekundit, sõltumata saatja ja saaja asukohast. 

Inflatsiooni ja seiskuvate turgude vastu kindlustamine   

Üheks suurimaks majanduslikuks mõjuks, millega maailmas praegu silmitsi seistakse, on COVID-ga seotud stiimulipakettide tõttu kiiresti tõusev inflatsioonitase. Oma vara inflatsiooni eest kaitsmiseks võid kaaluda krüpto ostmist. Lisaks on krüptoraha ka hea vahend laiemate aktsiaturgude vastu kaitsmiseks. 

Näiteks eelmise viie aasta jooksul on S&P 500 kasvanud peaaegu 90%. Samal ajal on Bitcoin aga kasvanud väärtuses üle 3000%. See tähendab, et krüptoga investeerimine võib olla efektiivne viis oma portfelli mitmekesistamiseks ja potentsiaalselt oma vara kaitseks inflatsiooni ja aktsiaturgude volatiilsuse eest.

Krüptoraha ostmine – millal seda teha?

Kuigi krüptoraha on volatiilne varaklass – võid  proovida ajastada, millal osta ja müüa. Nagu varem mainitud, 52 nädalat enne selle juhendi kirjutamist on Bitcoinil olnud volatiilsusvahemik 80% – mis on suur. Ühelt poolt ei ole turgude ajastamine krüptoraha juures lihtne ülesanne, kuna tööstus on nii volatiilne ja ennustamatu. Samas on mõned tõestatud strateegiad, mida saad kasutusele võtta, et tagada, et siseneksid krüptoraha turule kõige soodsamal ajal.  

Osta languse ajal

Esimene strateegia, mida võiksid kaaluda krüptovaluutaturgude ajastamisel, on osta madalalt. See on strateegia, mida kasutatakse laialdaselt traditsioonilisel aktsiaturul ja see tähendab lihtsalt seda, et ostad krüptot, kui selle hind on madal. Peamine mõte on see, et kuigi algajad investorid on hirmul krüpto hindade languse pärast, siis kogenud kauplejad vaatavad seda võimalusena oma varade suurendamiseks, ostes rohkem tokeneid nii-öelda allahinnatud hinnaga.

Osta languse ajal - kuidas osta krüptoraha

Hinna keskmistamine 

Erinevad eksperdid väidavad, et osta langust ei ole pikaajaliselt jätkusuutlik strateegia traditsioonilistes aktsiaturgudel. Põhjuseks on see, et ainult langust ostes jätad endale võimaluse kaasa elada pikaajalisele hinnatõusule. Peamine kontseptsioon on see, et teil on pikaajaline investeerimisstrateegia, mille käigus ostad krüptovaluutat kindlate summade ja kindlate intervallidega.

Kust ja kuidas osta krüptoraha väljaspool eelmüüke?

Valides, kust osta krüptot – peab sinu valitud platvorm pakkuma madalaid tasusid, sinu eelistatud makseviisi, väikseid minimaalseid kontosid ja loomulikult – tugevat regulatoorset raamistikku. Allpool arutame valitud kõrgelt hinnatud platvormide üle, mis võimaldavad sul osta krüptot ohutult ja efektiivselt.

1. OKX – kuidas osta krüptoraha – koht mis sobib väga hästi algajatele

OKX

OKX on rahvusvaheline krüptorahavahetus, mis pakub madalaid vahetustasusid, millel on enamikul vahetustel tasu 0,10% või vähem. Kasutajatel on võimalus osta, siduda ja vahetada erinevaid krüptosid. See pole kättesaadav USA kasutajatele ja sellel on madal likviidsus mõnede valuutade puhul.

Üldiselt võib OKX olla hea valik neile, kes soovivad vahetada suurt hulka krütosid, kuid see ei pruugi olla parim valik neile, kes asuvad USA-s või neile, kes soovivad vahetada vähem tavalisi krüptosid. Krüpto ostmine OKX platvormi abil pakub turvalist, usaldusväärset ja stabiilset keskkonda krüptovaluuta kaubanduseks veebi- ja mobiilirakenduste kaudu. 

OKX - kuidas osta krüptoraha

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode

Krüptoraha ostmine – riskid

Nüüd, kui oleme rääkinud krüptovalyyta ostmise eelistest, peame arutama mõningaid peamisi riske, mida tuleb arvestada. Krüpto ostmisega kaasnevad peamised riskid on toodud allpool.

Volatiilsus

Me oleme selle juhendi jooksul mitu korda maininud, et krüptovaluutad on väga volatiilsed. See tähendab, et teie investeeringu väärtus võib kiiresti tõusta või langeda suure protsendi võrra.

Näiteks, kui oleksid ostnud Dogecoini aastal 2021 ja müünud alles seitsme kuu pärast, oleks sinu investeering suurenenud väärtuses üle 10 000%. Kuid, kui oleksid ostnud Dogecoini juulis 2021 ja hoidnud seda kuni 2023. aasta alguseni – siis oleks teil kahjumid ligikaudu 90%. Seetõttu enne kui ostad krüptot oma portfelli – pead olema valmis kiireteks hinnaliikumisteks.

Üleküllastunud turg

Järgmine risk, mida pead kaaluma krüptovaluuta ostmisel, on see, et see turg on nüüd üleküllastunud. Nagu mainitud, on CoinMarketCap-is loetletud umbes 20 000 krüptot ja veelgi rohkem, mida veel lisatakse platvormile. Sellest tulenevalt võib sinu valitud krüptoraha pehmelt öeldes raskustes olla, kui arvestada konkurentsi selles valdkonnas.

Häkid ja turvalisus 

Teine suur risk, mida tuleb arvestada, on see, et viimase paari aasta jooksul on miljardeid dollareid digitaalseid varasid varastatud krüptovaluutavahetustelt. Kui sul oleks olnud fondid ühel neist platvormidest, võisid sinu tokenid varastatud olla ilma võimaluseta neid tagasi saada.

Seetõttu on väga oluline, et hoidud litsentseerimata platvormidest – krüptovaluuta ostmine peaks aset leidma ainult regulatsiooniga börsidelt või krüptorahavatustelt.  Lisaks, kui soovid oma krüptot privaatses rahakotis hoida – tulevad muud riskid. Kui kaotad oma privaatsed võtmed ja ei varunda oma rahakotti taasteparooliga, on sinu fondid jäädavalt kadunud.

Erinevad viisid, kuidas osta krüptoraha

Krüpto ostmise erinevad viisid, mida kaaluda. See tähendab, et sulle konkreetset makseviisi, mida kasutad oma krüptoraha ostu finantseerimiseks. Parimad viisid krüptovaluuta ostmiseks 2023. aastal on allpool kirjeldatud.

Osta krüptot PayPal-iga

Krüptoostmine PayPal-iga: Saad PayPal-i kasutada, et osta krüptosi populaarses vahetuses Coinbase, kuid seal maksad ka 3,99% tasu tehingu summast. Kui krüpto hulk jääb 200 dollari piiridesse, siis suureneb tasu veelgi. Võid ka valida osta Ethereum-it PayPal-i abil OKX-st ilma ühtegi tasuta.

Osta Ethereum-it krediitkaardiga või deebetkaardiga

Parim viis kuidas osta krüptot on krediitkaardiga või deebetkaardiga. Protsessi saab lõpule viia viie minutiga ilma deposiititasude maksmiseta. Tasub teada, et OKX on üks mõnedest krüptorahavahetustest, mis lubavad sul näiteks Ethereum-it osta krediitkaardiga või deebetkaardiga ilma tasusid maksmata.

Krüptoraha ostmine Netelleri või Skrilliga

Krüptovaluuta ostmine internetis – kaks levinumat viisi on e-rahakotiga nagu Neteller või Skrill. Saad neid populaarseid e-rahakotte kasutada OKX ainult 0,5% tehingutasuga. Või kui sinu kontot finantseeritakse USA dollari vääringus, siis see tasu ei kehti.

Krüptoraha ostmine pangaülekandega

Paljud vahetused ja maaklerid lubavad sul krüptovaluutaga tehinguid teha pangaülekandega – tänu sellele, et see valik on platvormile odavam. Sinu seisukohalt peaksid saama raha deposiiti teha ACH-ga tasuta – kuigi tehing võib võtta mõni päev aega. Pangaülekandeid toetatakse tavaliselt ka – kuid mõned platvormid võivad väikese tasuga arve esitada.

Kuidas osta krüptoraha turvaliselt

Kõige tähtsam osa sellest juhendist on krüptorahaks ostmise turvalisus. Mitte ainult reguleerimata platvormidest eemale hoidmise, vaid ka sinu kavandatud tokenite hoidmise seisukohalt. Sellega silmas pidades selgitame allpool krüptoraha turvaliselt ostmise aluseid.

Reguleeritud krüptorahavahetused

Kui ostad krüptovaluutat reguleeritud esmajaotusega litsentseeritud maaklerilt, saad olla kindlad, et kasutad usaldusväärset pakkujat. Näiteks on OKX reguleeritud SEC-i poolt ja registreeritud FINRA-ga. OKX on litsenseeritud ka FCA, ASIC ja CySEC poolt. 

Krüptoraha ostmine inimeselt-inimesele (Peer-to-Peer) – väldi selliseid tehinguid ja vahetusi

Krüptovaluuta ostmine – võimalik, et soovid seda teha peer-to-peer põhimõttel. See tähendab, et ostmine toimub oma valitud digitaalse valuuta müüjalt otse – võrreldes tsentraliseeritud vahetusega. Peer-to-peer krüptorahade vahetused on väga riskantsed, eriti ostjatele – sest krüptoraha ostmine käib viisil, kus ostu eest makstakse enne tokenite saamist. Seetõttu ei tohiks kunagi krüptovaluutat osta peer-to-peer veebisaidilt.

Krüptoraha ostmine – vaata üle lisatasud

Teine asi, mida tuleb turvaliselt krüptoraha ostmise õppimisel arvesse võtta, on veenduda, et sul on selge arusaam sellest, milliseid tasusid sa maksad. Need, kellel pole teadmisi krüptovaluutade hindadest, võivad seda raskesti märgata.

Teisest küljest, kui ostad krüptovaluutat krüptorahavahetuselt nagu OKX – mille regulatsioon toimub SEC poolt – saad olla kindel, et platvorm on läbipaistev, mis puudutab selle poolt esitatud tasusid. Tegelikult OKX-s pead katma ainult ostu- ja müügihinna vahe – mis algab vaid 0,75%.

Kuidas osta krüptoraha – krüptorahakotid

Krüptorahade turvaliselt hoidmisel on sul tavaliselt kaks valikut. Esiteks eelistavad paljud investorid oma tokenite väljavõtmist privaatsesse rahakotti- võib-olla oma mobiiltelefonis või töölauaseadmes. Need privaatsed rahakotid on tavaliselt non-custodial – mis tähendab, et olete 100% vastutav oma tokenite turvalisuse eest.

Valikus on ka, rahakotid, mida pakutakse tavaliselt online-maaklerite ja vahetuste poolt. Ühelt poolt ei ole tokenite usaldamine litsentseerimata vahetusele hea mõte. Kuid reguleeritud maaklerite nagu OKX, Coinbase või Gemini kasutamisel saad olla kindel, et platvormil on institutsionaalselt turvaline.

Krüptorahakotid - kuidas osta krüptoraha

Kokkuvõte – kuidas osta krüptoraha

See algaja juhend, kuidas osta krüptot ja müüa seda veebis, katab igasugused detailid, mida pead teadma, et alustada oma investeerimisteekonda turvaliselt. Lühidalt, on oluline teha palju uurimistööd enne jätkamist – nii krüptorahade valikus, mida otsustad oma portfelli lisada kui ka vahetuskohast või maaklerist, kus plaanid avada konto.

Kui tunned, et soovid proovida kuidas toimib automatiseeritud krüptoraha ostmine, siis loe lähemalt meie krüpto robotite kohta. Selle õpetuse abil on võimalik tutvuta võimalustega kuidas osta krüptoraha automatiseeritult.

Krüptoraha on väga volatiilne reguleerimata investeerimistoode.

 

Korduma kippuvad küsimused seoses teemaga kuidas osta krüptoraha

Kuidas osta krüptoraha?

Krüptoraha ostmine – milline on parim veebisait?

Kas krüptoraha ostmine on hea investeering?

Millist ja kuidas osta krüptoraha 2023 aastal?

Millist krüptoraha osta 2023. aastal on kõige odavam?

Mis on parimad krüpto aktsiad mida osta?

Krüptoraha ostmine – kus seda teostada ilma lisanduvate tasudeta?

Krüptoraha ostmine – milline on parim rakendus selleks?