Pēdējo pāris gadu laikā ir vairākkārt pierādījies, ka kriptovalūtu tirgus var būt ienesīgs investīciju veids. Šī nozare aizsāka savas gaitas 2009. gadā, un kopš tā laika kriptovalūtu tirgus ir audzis. Pati lielākā un populārākā kriptovalūta, kas arī bija pirmā kriptovalūta, ir Bitcoin. Noteikti ikviens ir dzirdējis Bitcoin nosaukumu – pat tad, ja īpaši neinteresējas par kriptovalūtu pasauli.

Tieši šī iemesla dēļ mēs izveidojām šo vienkāršo ceļvedi, lai ikviens varētu uzzināt vairāk tieši par Bitcoin un šīs kriptovalūtas iegādi arī Latvijā. Daudzi noteikti zina par Bitcoin eksistenci, tomēr nav pietiekami daudz informācijas par to, kā nopirkt Bitcoin.

Kā nopirkt Bitcoin – ātrais ceļvedis

Ātrais ceļvedis jeb četri vienkārši soļi, kā ērti un izdevīgi iegādāties Bitcoin Latvijā.

 • 1. Solis: Konta atvēršana. Pats pirmais, kas ir jādara, lai varētu iegādāties jebkuru kriptovalūtu, ir jāizveido konts atbilstošā kriptovalūtu tirgošanas platformā. Šobrīd viena no populārākajām platformām, kurā var iegādāties Bitcoin un citas kriptovalūtas, ir eToro platforma, kurā reģistrēšanās ir bez maksas. Kontu jūs varat atvērt pāris minūšu laikā.
 • 💳 2. Solis: Naudas iemaksa. Pēc konta atvēršanas, konts ir jāapstiprina. To var izdarīt, nosūtot personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos, ka viss notiek atbilstoši noteikumiem. Pēc konta apstiprināšanas jeb validēšanas jūs varat veikt savā kontā naudas iemaksu, un to var izdarīt ar visām populārākajām maksājumu metodēm, kas ir ērti pieejamas un plaši izmantotas arī Latvijā – bankas pārskaitījumu, kredītkarti/debetkarti un e-makiem, piemēram, PayPal.
 • 🔎 3. Solis: Bitcoin meklēšana. eToro platformā sameklējiet Bitcoin un nospiediet pogu “Trade” (tirdzniecība), lai varētu sākt investēt.
 • 🛒 4. Solis: Bitcoin pirkšana. Ievadiet vēlamo Bitcoin skaitu, cik jūs vēlaties iegādāties, lai iegādātos un pievienotu Bitcoin jūsu kriptovalūtas makam.

Kriptovalūtu aktīvi ir ļoti svārstīgi un nav pilnībā regulēts investīciju veids. Jūsu līdzekļi tiek pakļauti riskam.

🏷️ Monētas nosaukumsBitcoin
💲 Cena (USD)$40 799,90
⭐ SimbolsBTC
⏳ Cenas izmaiņas (1h)1.76%
⏰ Cenas izmaiņas (24h)6.99%
💵 Tirgus kapitalizācija$798 335 647 771
🏅 Rangs1
🌐 24h pārdošanas apjoms$35 567 911 328
🔘 Piedāvājums apgrozībā19 567 100
💰 Kopējais piedāvājums19 567 100

Kur nopirkt Bitcoin Latvijā?

Kriptovalūtu iegāde ir iespējama dažādās brokeru platformās. Latvijā ir pieejamas vairākas platformas, no kurām izvēlēties. Katrs var atrast sev ērtāko platformu, kuru ikdienā izmantot. Arī vairākas bankas piedāvā iespēju iegādāties kriptovalūtu. Aplūkosim šobrīd populārākās un biežāk izmantotās licencētās brokeru platformas, kurās jūs varat iegādāties gan Bitcoin, gan citas kriptovalūtas.

1. eToro – šobrīd labākā un izdevīgākā vieta, kur nopirkt Bitcoin Latvijā

2017. gadā dibinātā platforma eToro šobrīd ir visplašāk izmantotā brokeru platforma, kurā var iegādāties kriptovalūtas nu jau vairāk nekā 140 valstīs. eToro platforma ir licencēta un tiek regulēta atbilstoši likumiem un noteikumiem, tāpēc jūs varat droši izmantot šo platformu, neraizējoties par tās drošību. Tomēr vienmēr, kad veicat naudas darījumus tiešsaistē, ir vēlams pārliecināties, ka atrodaties pareizajā vietnē vai platformā un ir jāievēro standarta principi, lai droši veiktu naudas darījumus interneta vidē.

eToro platformā jūs varat iegādāties visas populārākās kriptovalūtas, tai skaitā, Bitcoin un Ethereum. Pavisam eToro platformā ir iespējams iegādāties vairāk nekā 70 dažādu kriptovalūtu.

Viena no eToro platformas lielākajām priekšrocībām ir iespēja sekot citu treideru un lietotāju darbībām. Tas nozīmē, ka jums nav jāiedziļinās kriptovalūtu pasaulē, bet jūs varat vienkārši kopēt labāko tirgotāju darbības. Tā jūs ietaupīsiet laiku un visas investīcijas tiks veiktas jūsu vietā.

Komisijas maksa par depozītu 0,5%
Komisija 1%
Maksa, lai iegādātos Bitcoin 100$ vērtībā 1$

Plusi:

 • Pieejamas 70+ kriptovalūtas
 • 2000 finanšu aktīvi
 • FCA un FDIC uzraudzība
 • Kopēšana un gudra tirdzniecības iespēja
 • Draudzīga komisijas maksa

Nevýhody:

 • Maksa, ja neesi aktīvs lietotājs
 • Komisijas maksa par naudas izņemšanu

Kriptovalūtu aktīvi ir ļoti svārstīgi un nav pilnībā regulēts investīciju veids. Jūsu līdzekļi tiek pakļauti riskam.

2. OKX – viegls veids, kā iegādāties Bitcoin

OKX platforma ir vēl viena pasaulē populāra brokeru platforma, kuru izmanto vairāk nekā 20 miljoni lietotāju. Šajā platformā jums ir iespēja veikt darījumus ar vairāk nekā 350 kriptovalūtām, ieskaitot Bitcoin un Ethereum.

OKX brokeru platformā ir iespējami gan centralizēti (CEX), gan decentralizēti (DEX) darījumi. Šajā platformā jums ir milzīgas iespējas veikt dažāda veida darījumus, un šī ir lieliska platforma tieši iesācējiem šajā jomā, jo tā ir pietiekami vienkārša un saprotama.

Depozīta komisijas maksa Nav
Bitcoin izņemšanas maksa 0.0002 BTC (3,95$)

Plusi:

 • Ļoti daudz darbību iespējas
 • Pieejamas 350+ kriptovalūtas
 • Zema komisijas maksa
 • Iespējami pasīvie ienākumi, piemēram, krājkontā
 • Draudzīga platforma iesācējiem

Nevýhody:

 • Komisijas maksa Bitcoin izņemšanai

Kriptovalūtu aktīvi ir ļoti svārstīgi un nav pilnībā regulēts investīciju veids. Jūsu līdzekļi tiek pakļauti riskam.

Vai man vajadzētu pirkt Bitcoin?

Daudzi noteikti nereti sev uzdot jautājumu – vai kriptovalūtu iegāde ir to vērta? Investīcijas kriptovalūtās ir viens no naudas investēšanas veidiem, un tas nozīmē, ka vienmēr pastāv risks zaudēt investīcijas. Tomēr kriptovalūtas atšķiras ar to, ka tās ir visai svārstīgas, kas nozīmē, ka ir iespējams visai īsā laikā gūt labu peļņu, tomēr jārēķinās ar to, ka tikpat ātri var zaudēt visus ieguldījumus.

Tomēr mūsdienās ir visai viegli veikt investīcijas arī tad, ja īsti par to neko nezināt. Daudzas brokeru platformas piedāvā automātisku tirdzniecību jūsu vietā, kā arī ir iespējas sekot labākajiem treideriem, lai atkārtotu viņu veiktās darbības. Šādā gadījumā jums nebūt nav jāiedziļinās kriptovalūtu pasaulē, lai varētu veiksmīgi investēt naudu.

Bitcoin iegāde ir stabila vērtība, jo šī kriptovalūta pastāv jau kopš pašiem pirmsākumiem. Tā ir pirmā kriptovalūta, un tā joprojām ir aktuāla. Šobrīd ar to nevar nopelnīt milzīgas summas uzreiz, tāpēc uz to ir jāskatās, kā ilgtermiņa ieguldījumu. Ilgtermiņa ieguldījumi būs mazāk riskanti, kā tie ieguldījumu veidi, kur īsā laikā ir potenciāla iespēja daudz nopelnīt.

Kriptovalūtu aktīvi ir ļoti svārstīgi un nav pilnībā regulēts investīciju veids. Jūsu līdzekļi tiek pakļauti riskam.

Bitcoin pirkšanas priekšrocības

 • Šī brīža cena ir laba sākuma cena: Šobrīd Bitcoin nav pārāk dārga, tāpēc šī ir laba kriptovalūta, ar kuru sākt veikt investīcijas kriptovalūtu tirgū.
 • Stabils tirgus: Kriptovalūtas ir ļoti svārstīgas, tomēr Bitcoin ir viena no stabilākajām kriptovalūtām. Tā kā tā ir tik ļoti populāra, tad tā ir viegli pieejama, kā arī tāpēc tā ir daudz stabilāka par citām kriptovalūtām.
 • Uzkrāšanas iespēja: Bitcoin ir iespējams uzkrāt un tādējādi gūt pasīvos ienākumus.
 • Decentralizēts aktīvs: Tā kā kriptovalūtas ir decentralizētas, darījumi ir ātrāki, efektīvāki un drošāki, kā cita veida darījumi.
 • Viegla piekļuve: Viena no lielākajām Bitcoin priekšrocībām ir tās pieejamība. Jebkurā brokeru platformā noteikti būs iespējams iegādāties Bitcoin.

Veidi, kā pirkt Bitcoin

Visās platformās, kur var iegādāties kriptovalūtas, vienmēr tiek piedāvāti vairāki veidi, kā to izdarīt: parasti vienmēr to var izdarīt ar kredītkarti, debetkarti un PayPal.

Bitcoin iegāde ar PayPal

Bitcoin iegāde ar PayPal ir ļoti izdevīga. Izvēloties PayPal, kā maksājumu metodi, jūs izvairīsieties no komisijas maksas, kas ar PayPal vai nu nav vispār, vai ir daudz zemāka.

Bitcoin iegāde ar kredītkarti vai debetkarti

Lai arī PayPal ir ērta, ātra un lēta metode, ne visiem ir PayPal konts. Tomēr kredītkarte vai debetkarte ir ikvienam, tāpēc šis ir viens no populārākajiem maksājumu veidiem arī Latvijā. Kredītkarti un debetkarti ir iespējams savienot ar savu kontu brokera platformā, lai naudas darījumi būtu vēl vienkāršāki un ātrāki.

Bitcoin cena un cenas prognoze

Pēdējā laikā Bitcoin cena ir ap 30 000$. Bitcoin cena, kā jebkuras kriptovalūtas cena, ir ļoti svārstīga, tāpēc veikt prognozes ir visai sarežģīts uzdevums. Daži eksperti uzskata, ka Bitcoin cena pārsniegs 100 000$ robežu, kamēr citi uzskata, ka tā nokritīs zem 20 000$.

Kā pirkt Bitcoin Latvijā – pamācība

Esam guvuši nelielu ieskatu Bitcoin pasaulē, tagad aplūkosim, kā tieši iegādāties Bitcoin jau pieminētajā brokeru platformā eToro.

1. Solis: Konta atvēršana

Vispirms ir jāizveido lietotāja konts eToro platformā. Reģistrācijas process ir ātrs un vienkāršs – gluži kā jebkurā citā mājaslapā vai platformā.

2. Solis: Konta verificēšana

Nākamais solis ir lietotāja konta verificēšana jeb apstiprināšana. To var izdarīt, nosūtot sava personu apliecinoša dokumenta (pases, ID kartes, autovadītāja apliecības) kopiju. Parasti verificēšanas process aizņem vien pāris minūtes.

3. Solis: Naudas iemaksa

Pēc konta verificēšanas ir iespējams veikt naudas iemaksu savā lietotāja kontā. To var izdarīt ar bankas pārskaitījumu, kredītkarti, debetkarti vai e-makiem, piemēram, PayPal vai Skrill.

4. Solis: Bitcoin pirkšana

Pēc tam atliek tikai atrast Bitcoin eToro platformā, lai varētu to iegādāties.

Kā pārdot Bitcoin?

Bitcoin, tāpat kā jebkuru citu kriptovalūtu, ir iespējams gan pirkt, gan pārdot. Pārdošanas process ir tikpat vienkāršs, kā Bitcoin pirkšana.

1. Solis: Investīciju portfelis

Dodieties uz savu portfeli savā eToro kontā, kur redzami visi jūsu aktīvi.

2. Solis: Bitcoin pārdošana

Pēc tam izvēlieties Bitcoin un spiediet pogu “Sell” (pārdot). Jums ir iespējas izvēlēties, cik daudz Bitcoin jūs vēlaties pārdot.

Noslēgumā

Pēdējo gadu laikā ir vērojams kriptovalūtu investīciju potenciāls. Lai arī kriptovalūtas ir ļoti svārstīgas un grūti prognozējamas, ir iespējams veikt veiksmīgas investīcijas un gūt peļņu – gan darbojoties aktīvi, gan gūstot pasīvos ienākumus.

Visvieglāk Latvijā ir iegādāties un tirgot kriptovalūtas eToro platformā, kas ir licencēta un droša brokeru platforma. Tā piedāvā lieliskas iespējas gan iesācējiem šajā jomā, gan jau pieredzējušiem investoriem.

Kriptovalūtu aktīvi ir ļoti svārstīgi un nav pilnībā regulēts investīciju veids. Jūsu līdzekļi tiek pakļauti riskam.

 

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai Bitcoin ir laba investīcija?

Kura ir labāka vieta, kur var iegādāties Bitcoin?

Kur atrast Bitcoin bankomātus Latvijā?