Mimo, że Netflix cieszy się nieustającą popularnością, niektóre osoby chcą zrezygnować z subskrypcji serwisu streamingowego. Powody mogą być różne: znużenie oferowanym kontentem, uszczuplenie budżetu domowego, brak interesujących nas filmów i seriali w ofercie serwisu lub zwyczajny brak czasu.

Co jednak robić, jeżeli już podejmiemy decyzję o rezygnacji z naszego członkostwa? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak zrezygnować z Netflixa.

Netflix – ceny i plany subskrypcji w 2023

Obecnie istnieją trzy plany subskrypcyjne na Netfliksie.

Cena za plan podstawowy wynosi 29 złotych miesięcznie, czyli 348 złotych rocznie. W tym pakiecie będziemy mogli korzystać z Nefliksa bez reklam na jednym urządzeniu jednocześnie. Dostępna jakość obrazu to HD.

netflix - ilustracja

Do droższych planów należą Standard oraz Premium. Korzystając z pierwszego, w cenie 43 złotych miesięcznie (516 rocznie), będziemy mogli oglądać treści na dwóch urządzeniach jednocześnie, a jakość obrazu wrośnie do Full HD. Dodamy również jednego członka, który nie mieszka z nami w domu.

Z pakietem Premium za 60 złotych miesięcznie (720 rocznie) otrzymamy możliwość oglądania na czterech urządzeniach jednocześnie i pobierania na sześciu. Jakość obrazu to Ultra HD, zaś do naszego konta dodamy aż dwóch członków spoza domostwa. Odblokowany zostanie również dostęp do funkcji dźwięku przestrzennego.

W przypadku obu droższych planów możliwe jest dodanie dodatkowych członków spoza domostwa w cenie 9,99 PLN miesięcznie.

Przeczytaj także:

Najlepsze pomysły na mały biznes w domu w 2023

Netflix – rezygnacja z subskrypcji w serwisie streamingowym

Netflix odznaczył się na rynku streamingowym jako platforma z największą ilością użytkowników. Jednakże w tym roku firma wprowadziłą ograniczenie we współdzieleniu kont, co bez wątpienia spowodowało, że wielu użytkowników zrezygnowało z kont na Netfliksie. Kolejnym czynnikiem może być tegoroczne pojawienie się na polskim rynku wielu konkurencyjnych serwisów, na przykład Disney+ lub Paramount+.

Przez zakaz współdzielenia kont oraz wzrost kosztów wiele użytkowników decyduje się na anulowanie subskrypcji, albo na wykupienie jej tylko na jeden lub dwa miesiące, w którym to okresie zapoznają się z tytułami, które ich interesują. Wiele osób porusza się w ten sposób między różnymi platformami zamiast płacić za wszystkie przez cały rok.

Na szczęście, zamknięcie konta na Nefliksie jest bardzo proste. Firma nie utrudnia nam anulowania subskrypcji jak ma to miejsce w przypadku wielu konkurencyjnych produktów. Do zamknięcia naszego konta na Netfliksie możemy użyć urządzeń mobilnych bądź komputera. Poniżej przedstawiamy oba warianty.

Jak zrezygnować z Netflixa na urządzeniu mobilnym?

Nie ma nic prostszego niż rezygnacja z konta na Netfliksie używając aplikacji mobilnej. Wystarczy przejść do aplikacji Netflix i wybrać ikonę naszego profilu w prawym górnym rogu aplikacji. Klikając w zakładkę konto, przejdziemy do następnej zakładki, gdzie będziemy mogli bezpośrednio anulować subskrypcję.

netflix - ilustracja

Jak zrezygnować z Netflixa na komputerze?

W przypadku rezygnacji z Netflixa na komputerze, sprawa jest prawie równie prosta. Nawet wyszukując “Jak anulować subskrypcję Netflix” za pomocą wyszukiwarkę, otrzymamy szczegółową instrukcję na stronie Netflixa.

Na stronie “Konto” zobaczymy łącze, które umożliwi nam zrezygnowanie z członkostwa. Netflix nie od razu będzie chciał się z nami rozstać. Najpierw zostanie nam zaproponowana tańsza taryfa.

netflix - ilustracja 3

Kiedy jednak zdecydujemy się już usunąć konto na stałe, i naciśniemy przycisk “Potwierdź anulownie,” nasz dostęp do platformy nie zostanie zablokowany od razu. Nasze członkostwo zniknie dopiero po upływie 30-dniowego okresu rozliczeniowego. Przykładowo, jeżeli zdecydujemy się na likwidację członkostwa dzień po pobraniu przez Netfliksa płatności z naszego konta, nasz dostęp do platformy streamingowej zniknie dopiero po dwudziestu dziewięciu dniach.

Przeczytaj także:

Jak stworzyć kanał na YouTube? | Poradnik

Jak usunąć konto na Instagramie? | Poradnik

Stała rezygnacja z Netfliksa – usunięcie konta

Nawet po upływie miesięcznego okresu rozliczeniowego po rezygnacji z członkostwa nasze konto nie zostanie usunięte. Informacje i preferencje, które są na nim zapisane, będą przechowywane w chmurze Netfliksa na wypadek, gdybyśmy chcieli odnowić subskrypcję. Będziemy mogli to zrobić jeszcze przez 10 miesięcy po zrezygnowaniu z niej, bez tracenia naszego konta i danych. Po upływie tego okresu zostanie ono usunięte na stałe.

W aplikacji mobilnej znajdziemy możliwość stałego usunięcia konta w zakładce Mój Netflix. Następnie musimy wejść w opcję ”Więcej” i nacisnąć przycisk “Konto”. W sekcji ustawienia znajdziemy przycisk z napisem “Usuń konto.” Po jego naciśnięciu Netflix rozpocznie procedurę kontroli bezpieczeństwa.

Zaznaczając odpowiednie pole i wybierając opcję “Usuń na zawsze” zdecydujemy się na całkowitą likwidację konta. Procedura nie będzie jednak w pełni ukończona dopóki nie klikniemy linka w mailu potwierdzającym usunięcie konta wysłanym do nas przed Netfliksa.

Jak zrezygnować z Netfliksa?

Ile kosztuje Netflix w 2023?