Jeśli każdego dnia korzystasz z aplikacji Facebook Messenger może się zdarzyć, że przypadkowo usuniesz którąś z wiadomości otrzymaną od znajomych.

Czasami wystarczy jedno kliknięcie lub stuknięcie w ekran.

W teorii, jeśli usuniesz wiadomość na Facebooku, powinna ona zniknąć na dobre. Są jednak czynności, które można wykonać, aby odzyskać te wiadomości z innych źródeł.

Należą do nich sięgnięcie do pamięci podręcznej w aplikacji, archiwów lub kopii zapasowych pobranych z komunikatora Facebook.

Oto kilka sposobów na to, jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera.

Sprawdź rozmowy w archiwum aplikacji Messenger

Czasami rozmowy w aplikacji Messenger, zamiast zostać usunięte, zostają przeniesione do archiwum. Dzięki temu można je odzyskać w mgnieniu oka.

1. Otwórz aplikację Messenger na komputerze lub na urządzeniu mobilnym.

2. W sekcji czatów w aplikacji wpisz w pasku wyszukiwania imię i nazwisko osoby, z którą była prowadzona usunięta konwersacja.

3. Następnie po prostu kliknij lub dotknij konwersacji, aby otworzyć i wyświetlić rozmowę.

Skorzystaj z menedżera plików na urządzeniach z Androidem

Kolejny sposób na to, jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera jest dedykowany użytkownikom urządzeń z Androidem, którzy posiadają aplikację Messenger zainstalowaną na smartfonie.

Usunięte konwersacje można wciąż znaleźć w pamięci podręcznej aplikacji, a następnie uzyskać do nich dostęp za pomocą dowolnego menedżera plików na Androida.

Wiele aplikacji tego typu można znaleźć w oficjalnym sklepie z aplikacjami Google Play.

Aby rozpocząć odzyskiwanie utraconych konwersacji, wystarczy uruchomić aplikację do zarządzania plikami i znaleźć plik fb_temp.

Możliwe, że w historii konwersacji znajdą się także usunięte rozmowy.

Odzyskiwanie plików na urządzeniach z systemem iOS

W przypadku urządzeń z systemem iOS odzyskanie usuniętych wiadomości z Facebooka może być dużo trudniejsze.

Nie da się tego zrobić za pomocą żadnej aplikacji. Rozwiązaniem jest regularne tworzenie kopii zapasowych swoich konwersacji w aplikacji Messenger.

Poniżej znajdziesz szczegółową instrukcję, jak to zrobić.

Sprawdź kopię zapasową danych z Facebooka

Regularne tworzenie kopii zapasowych w różnych aplikacjach jest dobrym sposobem na to, aby zabezpieczyć się przed ich nagłą utratą.

Przedstawiamy, jak stworzyć kopię zapasową danych z Facebooka:

  1. Przejdź do ustawień Facebooka w aplikacji lub przez przeglądarkę i wybierz „Pobierz informacje profilowe”.

jak odzyskać usunięte wiadomości z messengera

2. Na ekranie pojawi się okno, kliknij „Poproś o plik do pobrania”.

Krok-2

Jeśli posiadasz kilka kont, wybierz konto, z którego chcesz pobrać swoje informacje.

3. Wybierz rodzaj informacji, jaki chcesz pobrać — masz do wyboru zarówno kompletną kopię informacji, jak i wybrane typy informacji. Wybranie pierwszej opcji jest zdecydowanie bardziej czasochłonne.

Krok-3

4. W przypadku wyboru wybranych danych, wskaż, jakie dane chcesz pobrać. W ostatnim oknie możesz wskazać interesujący Cię zakres dat, adres e-mail, na który zostaną przesłane dane oraz format wiadomości. Aby zakończyć, kliknij „Prześlij prośbę”.

Uzyskaj kopię konwersacji od odbiorcy rozmowy

Konwersacje z aplikacji Messenger zostaną usunięte wyłącznie w Twojej aplikacji. Twój rozmówca nadal będzie miał dostęp do tej rozmowy, dlatego może przesłać Ci jej kopię lub zrzuty ekranu.

Przeczytaj także: Jak zrezygnować z Netflixa?

Sprawdź powiadomienia z Facebooka wysyłane na Twój e-mail

Jeśli masz włączone wszystkie powiadomienia z Facebooka, prawdopodobnie w Twojej skrzynce e-mail jest zachowane powiadomienie o wiadomościach przychodzących w Messengerze.

Możesz w ten sposób wyszukać daną rozmowę lub szczegóły wiadomości na swoim koncie e-mail.

Co warto wiedzieć o usuwaniu wiadomości z Messengera?

Użytkownicy aplikacji Messenger mogą usunąć wiadomości z różnych powodów — zarówno celowo, jak i zupełnym przypadkiem. Może się zdarzyć, że jakaś informacja zostanie przesłana do innego odbiorcy, wiadomość zostanie szybko uznana za nieistotną lub nadawca chce zachować prywatność rozmów.

Wiadomość usunięta bezpośrednio w rozmowie jest usuwana wyłącznie z historii czatu i jest widoczna dla innych uczestników rozmowy (chyba że zaznaczysz opcję „Cofnij wysłanie do wszystkich”). Jeśli zdecydujesz się usunąć zdjęcie, zniknie ono z okna konwersacji, jednak nadal pozostanie zapisane w pamięci podręcznej, która nie jest czyszczona na bieżąco. Usuwanie plików z pamięci podręcznej może potrwać nawet do kilku dni.

Przeczytaj także: Jak usunąć konto na Instagramie?

Najczęściej zadawane pytania o to, jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera

Czy da się odzyskać usunięte wiadomości z Messengera?

Jak uniknąć utracenia wiadomości z Messengera?

Czy warto instalować programy zewnętrzne do odzyskiwania wiadomości z Messengera?