Popularita Instagramu sa čoraz viac zvyšuje a po celom svete túto sociálnu sieť využíva viac ako miliarda používateľov. Ide predovšetkým o platformu založenú na vizuálnosti, ktorá ľudí inšpiruje. Instagram registrácia zároveň predstavuje jednoduchý spôsob, ako sa spojiť s priateľmi a rodinou a zdieľať dôležité momenty vo vašom živote.

V tomto článku uvedieme návod, ako sa zaregistrovať na Instagrame prostredníctvom mobilnej aplikácie aj webového prehliadača. Poradíme vám tiež, ako si čo najlepšie zabezpečiť váš účet. Čítajte ďalej a zistite, ako Instagram registrácia prebieha.

Instagram registrácia – podrobný návod

Nižšie uvádzame jednotlivé kroky popisujúce, ako sa zaregistrovať na Instagrame:

1. krok: Stiahnite si aplikáciu

Pokiaľ používate smartfón, musíte si najprv stiahnuť aplikáciu Instagram z príslušného obchodu s aplikáciami Google Play alebo App Store. Instagram aplikácia je dostupná pre mobilné zariadenia so systémami Android, iOS, ako aj Windows.

instagram registrácia

V prípade, že používate počítačové zariadenie, jednoducho tento krok preskočte.

2. krok: Vytvorte si účet na Instagrame

Pokiaľ používate počítačové zariadenie, navštívte webovú stránku instagram.com a zadajte svoj meno, e-mailovú adresu, dátum narodenia, ako aj želané používateľské meno a heslo.

V prípade mobilného zariadenia jednoducho otvorte aplikáciu Instagram a vyplňte vyššie zmienené údaje.

V oboch prípadoch po zadaní údajov kliknite na tlačidlo „Zaregistrovať sa“.

3. krok: Zosynchronizujte svoj účet s ďalšími profilmi na sociálnych sieťach

Po vytvorení účtu si môžete zosynchronizovať svoj instagramový účet s ďalšími vašimi profilmi na sociálnych sieťach, ako napríklad Facebook, Twitter atď. Vďaka tomu budete môcť so svojimi známymi zdieľať svoje fotografie a videá naprieč všetkými svojimi účtami. Tiež vám to pomôže rýchlo nájsť svojich priateľov na Instagrame, ako aj obnoviť svoj Instagram účet v prípade, že zabudnete svoje heslo.

Tipy pre úspešný instagramový profil

Instagram registrácia je jedna vec, no k úspešnému instagramovému profilu je tiež potrebný výber vhodného používateľského mena, profilovej fotky či stručného popisu o vás (bio). V tejto časti sa zameriame na to, ako Instagram nastaviť od nuly, aby správne fungoval.

Výber vhodného používateľského mena a hesla

Používateľské meno by malo byť chytľavé, ľahko zapamätateľné, výstižné a čo najkratšie. V ideálnom prípade by vás malo spájať s tým, čo robíte. Môžete použiť svoju prezývku, názov svojej značky či svoje skutočné meno.

instagram registrácia

Nezabudnite vyplniť aj svoje celé meno, aby vás vaši priatelia mohli ľahšie nájsť. Pokiaľ chcete silu Instagramu využiť na maximum, môžete za svoje meno napísať aj informáciu o tom, v čom podnikáte (napr. Lucia Čierna – realitná maklérka). Keď potom niekto bude na Instagrame hľadať realitného makléra, môže nájsť práve vás.

Samozrejme nezabudnite ani na nastavenie dostatočne silného hesla, aby sa do vášho účtu nemohol prihlásiť nikto iný.

Čo robiť, ak dané používateľské meno už nie je dostupné?

Samozrejme sa môže stať, že vami preferované používateľské meno už nebude dostupné. V tomto prípade vám samotná platforma navrhne iné možnosti používateľského mena, ktoré sú dostupné. Okrem toho toto používateľské meno nemusíte mať navždy, kedykoľvek si ho môžete vymeniť. Dajte si však pozor na časté zmeny, pre ostatných používateľov by to mohlo byť mätúce a ťažšie by vás následne mohli nájsť.

Čo nesmie chýbať vo vašom popise

Pokiaľ vám už je jasné, ako prebieha Instagram registrácia, prichádza na rad vyplnenie bia.

Bio predstavuje stručný popis toho najdôležitejšieho o vás. K dispozícii máte 150 znakov a tento popis môžete nastaviť v sekcii „Upraviť profil“. Do svojho bia napíšte niečo, čo vystihuje vás a váš instagramový profil. Môžete tam napríklad uviesť, čo vás baví, čomu sa venujete, aké je vaše obľúbené jedlo, medze sa nekladú. Nebojte sa používať emoji, nech je bio pestrejšie. Ak vlastníte webovú stránku, môžete ju zviditeľniť pomocou odkazu, ktorý do bia môžete pridať. Do popisu môžete tiež pridať napríklad aj svoj YouTube kanál. Bio môžete kedykoľvek neobmedzene upravovať.

Výber pútavej profilovej fotky

Aj profilová fotka toho o váš veľa vypovedá a odporúčame vám preto si určite fotku nastaviť. Aj keď vo vyhľadávaní používatelia vidia len miniatúru vašej fotky, vždy pôsobí prívetivejšie, pokiaľ profilovú fotku máte.

Vždy myslíte dopredu na to, že profilová fotka má tvar kruhovej ikony. Z tohto dôvodu môže byť niekedy problém, aby bolo vidno všetko, čo si želáte. S výmenou profilovej fotky je to podobne ako s používateľským menom – profilovú fotku môžete zmeniť kedykoľvek, no častá zmena sa neodporúča.

Obsah

Instagram je vizuálna platforma, prostredníctvom ktorej sa môžete prezentovať, baviť ostatných ľudí a inšpirovať ich. Obsah, teda fotky a videá, sa ukladajú do tzv. feedu. Kľúčové je, aby boli fotky aj videá konzistentné, teda zjednotené.

Odporúčame, aby vami zdieľané príspevky boli informatívne, no zároveň aby tiež priťahovali pozornosť používateľov. Používajte fotky vo vysokom rozlíšení a do svojich príspevkov pridajte zaujímavý popis spolu s emoji, aby ste vylepšili ich dizajn.

Ako chrániť váš instagramový účet?

Je dôležité mať na pamäti niekoľko bezpečnostných postupov, aby ste sa uistili, že váš účet na Instagrame je chránený. Nižšie uvádzame niekoľko odporúčaní, ako chrániť váš instagramový účet:

Bezpečné používanie účtu

Vždy sa odhláste potom, ako skončíte s aktivitou na svojom instagramovom účte a nikdy nepovoľte sa nikomu inému prihlásiť do vášho účtu. To pomôže zabrániť neoprávnenému prístupu k vášmu účtu.

Heslo

Zvoľte si dostatočné silné heslo, ktorým sa budete prihlasovať. Odporúčame vám použiť minimálne 8 znakov vrátane malých, veľkých písmen, číslic a symbolov. Tiež nepoužívajte rovnaké heslo vo vašich iných účtoch.

Dvojfázová autentizácia

Táto funkcia ponúka vyššie zabezpečenie, pretože používateľ pri prihlásení musí okrem hesla zadať tiež dočasný overovací kód. Tým sa zabráni tomu, aby sa niekto so zlými úmyslami mohol prihlásiť bez unikátneho jednorazového kódu. Túto funkciu si môžete zapnúť v sekcii „Nastavenia účtu“.

Bezpečnostná aplikácia

Svoj Instagram účet môžete chrániť tiež pomocou bezpečnostnej aplikácie, ktorá vám pomôže vytvoriť a udržiavať silné heslá a overiť profil na Instagrame. Tiež vás upozorní, ak dôjde k nečakanej zmene alebo ak sa niekto pokúsi prihlásiť do vášho instagramového účtu z neznámeho zariadenia.

Prečítajte si tiež:

Často kladené otázky

Čo je to Instagram a ako funguje?

Prečo sa zaregistrovať na Instagrame?

Aké používateľské meno si vybrať na Instagrame?