Zadávanie používateľského mena a hesla na Facebooku pri každom prihlásení vám môže zbytočne zaberať čas. Prostredníctvom Facebook nastavení si však môžete uložiť svoje prihlasovacie údaje do viacerých zariadení. V tomto článku vám prinášame návod, ako na Facebook prihlásenie bez hesla prostredníctvom mobilnej aplikácie aj prostredníctvom počítačového prehliadača.

Ako na Facebook prihlásenie bez hesla?

Ak chcete vždy navštevovať Facebook bez zadania prihlasovacích údajov, musíte najprv zmeniť svoje prihlasovacie nastavenia. Budete musieť overiť svoje zariadenie a následne vám bude umožnené bezpečné Facebook prihlasovanie bez nutnosti zadávať vaše heslo. Aby ste tieto nastavenia zmenili, je však potrebné poznať vaše heslo.

Ako sa prihlásiť na Facebook bez hesla prostredníctvom mobilnej aplikácie

1. krok: Otvorte aplikáciu Facebook pre Android či iPhone vo svojom mobilnom zariadení a kliknite na tri vodorovné čiary vľavo hore.

facebook prihlásenie bez hesla

2. krok: Následne sa vám zobrazí stránka Ponuky. V tomto kroku zvoľte možnosť nastavení, ktorých ikonu nájdete v hornej časti obrazovky hneď vedľa ikony lupy.

facebook prihlásenie bez hesla

3. krok: Zvoľte možnosť „Heslo a zabezpečenie“, ktorú nájdete v hornej časti nastavení v rámci sekcie „Centrum účtov“.

facebook prihlásenie bez hesla

4. krok: Otvorí sa vám podrobná ponuka Centra účtov. Opäť kliknite na tlačidlo „Heslo a zabezpečenie“.

facebook prihlásenie bez hesla

5. krok: Vyberte možnosť „Uložené prihlásenie“. Prostredníctvom zadania vašich prihlasovacích údajov pridajte nové zariadenie a potvrďte svoju voľbu. Následne si budete môcť pozrieť svoje uložené zariadenia v Centre účtov v sekcii „Kde ste prihlásený/á“.

ako sa prihlásiť na facebook bez hesla

Ako sa prihlásiť na Facebook bez hesla prostredníctvom počítačového prehliadača

1. krok: Otvorte webovú stránku Facebooku vo svojom počítačovom prehliadači, ako napríklad Google Chrome alebo Mozilla. Kliknite na ikonu svojej profilovej fotografie v pravom hornom rohu.

ako sa prihlásiť na facebook bez hesla

2. krok: Vyberte možnosť „Nastavenia“.

 

3. krok: Následne zvoľte hneď prvú možnosť „Nastavenia a súkromie“.

4. krok: Teraz sa vám zobrazí ponuka nastavení. V ľavej hornej časti obrazovky v rámci sekcie „Centrum účtov“ kliknite na tlačidlo „Heslo a zabezpečenie“.

5. krok: Otvorí sa vám podrobná ponuka Centra účtov. Opäť kliknite na tlačidlo „Heslo a zabezpečenie“.

6. krok: Vyberte možnosť „Uložené prihlásenie“. Prostredníctvom zadania vašich prihlasovacích údajov pridajte nové zariadenie a potvrďte svoju voľbu. Následne si budete môcť pozrieť svoje uložené zariadenia v Centre účtov v sekcii „Kde ste prihlásený/á“.

 

Prihlásenie sa na Facebook v prípade, že ste zabudli svoje heslo

Ak ste zabudli svoje používateľské meno či heslo na Facebooku, svoje prihlasovacie údaje môžete získať po uskutočnení nasledujúcich krokov:

1. krok: Navštívte stránku Facebooku. Do vyhľadávacieho poľa zadajte svoju e-mailovú adresu alebo telefónne číslo. Ak máte k svojmu profilu na Facebooku priradených viacero e-mailových účtov, na opätovné pripojenie k účtu môžete použiť ktorýkoľvek z nich.

2. krok: Kliknite na tlačidlo „Hľadať“.

3. krok: Zobrazí sa váš profil, a následne si budete môcť nechať zaslať kód na obnovenie hesla prostredníctvom e-mailu alebo SMS.

4. krok: Facebook vám pošle na e-mail alebo formou textovej správy šesťmiestny kód na obnovenie hesla.

5. krok: Ak sa rozhodnete nechať si zaslať kód na e-mail, môžete kód skopírovať buď do prehliadača, alebo priamo v e-maily kliknúť na možnosť „Zmeniť heslo“. Ak kód obdržíte prostredníctvom SMS, jednoducho zadáte kód do prehliadača ručne.

6. krok: Následne budete vyzvaní na obnovenie hesla, ale môžete túto možnosť preskočiť a prejsť priamo do svojho účtu.

7. krok: Ak sa prihlásite do svojho účtu týmto spôsobom, z dôvodu bezpečnosti dostanete potvrdzujúci e-mail obsahujúci dátum, čas, IP adresu a miesto, z ktorého ste sa prihlásili do svojho účtu.

Tip: Ak si nepamätáte telefónne číslo ani e-mailovú adresu vášho účtu, môžete požiadať niekoho z vašich kamarátov na Facebooku, aby si zobrazili sekciu „O vás“ vo vašom profile. V tejto sekcii môžu byť niektoré z týchto informácií viditeľné.

Ako sa vyhnúť zablokovaniu vášho účtu na Facebooku

Nižšie uvádzame niekoľko rád, ako sa v budúcnosti môžete vyhnúť tomu, že sa nebudete vedieť prihlásiť do vášho Facebook účtu:

Zapíšte si svoje heslo

Zapíšte si svoje prihlasovacie údaje (e-mailovú adresu a heslo) na bezpečné miesto, kde o tieto informácie neprídete.

Uložte si svoje prihlasovacie údaje

Odporúčame vám tiež uložiť si svoje prihlasovacie údaje vo vašej Facebook aplikácií či v počítačovom prehliadači, takže si heslo nebudete musieť pamätať a zadávať ho zakaždým, keď sa budete chcieť prihlásiť. Vyššie v tomto článku sme uviedli podrobný návod, ako na Facebook prihlásenie bez hesla.

Populárne Facebook funkcie

  • Messenger: Ide o jednoduchý spôsob odosielania súkromných správ vašim priateľom a rodine na Facebooku.
  • Fotky: Všetky svoje fotografie môžete nahrať na svoj Facebook účet a zoradiť ich do albumov.
  • Komentáre: Táto funkcia umožňuje všetkým vašim priateľom a rodine uverejniť verejný komentár k akémukoľvek z vašich príspevkov alebo fotografií.
  • Hry: Existuje veľa hier pre všetky vekové kategórie a záujmy, ktoré môžete hrať zadarmo na Facebooku.
  • Skupiny: Môžete sa pridať k ľubovoľnej skupine na Facebooku a potom sa zapájať do diskusií s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Môžete si tiež vytvoriť skupinu sami a prilákať podobne zmýšľajúcich ľudí k vášmu obľúbenému záujmu.
  • Marketplace: Prostredníctvom tejto funkcie môžete nakupovať a predávať položky na Facebooku, ako aj zohnať niektoré veci zadarmo.

Prečítajte si tiež: Kam umiestňovať odkazy v príspevkoch na Facebooku pre väčšiu angažovanosť: v nadpisoch alebo v komentároch? [infografika]

Často kladené otázky

Ako sa môžem prihlásiť na Facebook bez hesla?

Ako si môžem pozrieť históriu svojich prihlásení na Facebooku?

Prečo sa nemôžem prihlásiť na Facebook?

Aké je moje heslo na Spotify, ak sa zaregistrujem prostredníctvom svojho účtu na Facebooku?