En iyi altcoinler, kripto para yatırımlarınızdan yüksek kazançlar elde etmenize imkân verir. Altcoinler, Bitcoin dışındaki kripto para birimlerini ifade eder. Kripto para piyasası gelişmeye devam ettikçe yatırımcılar daha kazançlı seçeneklerin arayışına girer. Altcoinler yatırımcılara büyüme ve karlılık için yeni fırsatlar sunar.

Kripto para birimleri arasında portföyünüz için kazançlı altcoinleri seçmek kolay değildir. İyi bir bilgi birikimine sahip olmalı ve araştırmalısınız. Sizler için hazırlanan yüksek getiri sağlayan altcoinler tablomuzu hemen inceleyerek en çok tercih edilen coinlere bakınız. Potansiyel kazanç gördüğünüz alt coinlere yatırım yaparak kazanç fırsatlarından yararlanın.

En İyi Altcoin Listesi – 2023

Aşağıdaki listede bu yıl satın alınabilecek en iyi altcoinler vardır.

 1. Bitcoin Minetrix (BTCMTX) – Özel madencilik ekipmanı gerektirmeden Bitcoin madenciliği yapabilen yeni ERC-20 altcoindir. 2 milyon dolar toplandı ve %275 staking APY sunar.
 2. Meme Kombat (MK) – Dünyanın en popüler memeleriyle %112 APY sunan, blockchain tabanlı dövüş oyunu temalı altcoindir. Ön satışta 650k dolar topladı.
 3. RizzMonkey (RZZMNKY) ‘Rizz’ tekniğiyle sosyal medyada hızla büyüyen topluluğu için $RZZMNKY tokenıyla hisse sunan yeni bir projedir.
 4. Wall Street Memes (WSM) – En büyük kripto topluluğu projesidir. Topluluk odaklı çalışan ekip, 1 milyondan fazla takipçiye sahiptir.
 5. XRP20 (XRP20) – XRP’nin tüm zamanların en düşük seviyesinden 30 kat daha ucuz alternatif kripto projesidir. Staking özelliği aktif deflasyonist yapıda olan ön satış coinidir.
 6. Shibie Coin (SHIBIE) – Shiba Inu’nun oyunbaz ruhunu Barbie’nin zarafetiyle birleştiren topluluk odaklı meme coindir. Geleneksel kripto para normlarını yeniden tanımlayan ve yakın zaman içinde DEX lansmanı yapacak projedir.
 7. yPredict (YPRED)Yapay zekadan faydalanarak yatırımcılara analiz ve bilgi sunar. Proje, finansal tahmin yöntemleri ve analitik araçları içerir.
 8. Chimpzee (CHMPZ)  – Çevre ve hayvan koruma temalı yeni altcoin projesidir. Web3 teknolojisi kullanan CHMPZ, pasif gelir elde etmenizi sağlar.
 9. Launchpad XYZ (LPX) Kazançlı yatırım fırsatlarına özel erişim sağlayan platformdur. LPX, Web3 ortamına katılmayı sağlayan araç ve özellikler sunan ekosisteme sahiptir.
 10. eTukTuk (TUK) – Otomotiv sektöründe ilke imza atan altcoin projesidir. TUK, Cardona blok zinciri üzerine kuruludur. Proje, elektrikli araç kullanımının artmasına katkı sağlar.
 11. BTC20 (BTC20) – Bitcoin’in ilk günlerini yaşatmayı amaçlayan çevreci kripto projesidir. ERC-20 tabanlı Bitcoin’dir.
 12. Evil Pepe Coin (EVILPEPE)  – 2 milyondan fazla yatırım toplamış ön satış projesidir. Geleceğin meme coin adayı olan proje, kısa vadede maksimum kazanç getirir.
 13. AiDoge (AI) Yapay zeka tabanlı meme oluşturma projesidir. Meme dünyasında devrim yaratan coin, $AI tokenleri stake etme fırsatı sunar.
 14. Thug Life (THUG) – Hızlı yükselen kripto paralar arasındaki topluluk merkezli meme coin projesidir. THUG, kayıpları kazanca dönüştüren üründür.
 15. DeeLance (DLANCE) – Yükselme potansiyeline sahip geri dönüştür kazan temalı projedir. Freelance çalışanlara yeni nesil altyapı sunan coin, kullanıcılarından sadece %10 komisyon ücreti alır. Ethereum zinciri üzerine inşa edilen proje, ön satışın 1. evresindedir.
 16. Ecoterra (ECOTERRA) – En çevreci kripto para birimidir. Coin, Recycle2Earn (R2T) mantığıyla çalışarak işletmelerin ve kişilerin karbon ayak izlerini azaltır.
 17. Love Hate Inu (LHINU) – En iyi altcoinler arasındadır. Proje, blok zinciri teknolojisiyle çalışan oylama sistemidir. Güvenli ve şeffaf platform, spam ve manipülasyona karşı koruma sunar.
 18. Copium Club (COPIUM) – Benzersiz NFT airdrop’u sunan meme projesidir. Mizahı, kazancı ve adaleti bir araya getiren ilgi çekici bir kripto para birimidir.
 19. Spongebob (SPO) – Hızla yükselişe geçen yeni meme coin projesidir. Eğlence amaçlı üretilen SPO, finansal getiri beklentisi olmayan bir coindir.
 20. RobotEra (TARO) – Piyasaya yeni giren ve gelecek vadeden oyun tabanlı altcoin’dir. Oyna-kazan ve Metaverse projesidir. TARO, sanal gezegenler ekosistemi içerir.
 21. Securedverse (SVC) – Yeni nesil FPS P2E oyunudur. Portsea Games’in geliştirdiği proje, blok zincir tabanlıdır. Oyun, Metaverse deneyimi yaşamanızı sağlar.
 22. Audius (AUDIO) – Geleceğin Spotify olma adayıdır. AUDIO, blok zinciriyle çalışan müzik akışı hizmetidir. 
 23. Tezos (XTZ) – En sağlam altyapısı bulunan kripto para birimleri arasındadır. XTZ, açık kaynaklı bir blok zinciri ağıdır. Altcoin, temmuz 2023 itibarıyla 40. en büyük kriptodur.
 24. Sandbox (SAND) – En popüler kripto para birimidir. Metaverse’te uzmanlaşmış olan proje, dünyadaki oyuncularla iletişim kurarken Sandbox ekosistemini keşfetmenizi sağlar.
 25. Yearn.finance (YFI) – Geleceğin finansal hizmetini sağlayan kripto para birimidir. Platform, borç alanlarla yatırımcıları bir araya getirir. YFI, kripto kredileri, otomatik akıllı sözleşmeler yoluyla verir.
 26. Cosmos (ATOM) – Gelişmiş Blockchain ağı olan kripto para birimidir. Cosmos, ‘Blockchain’in İnterneti’ ismine sahiptir.
 27. Uniswap (UNI) – Lider DEX projesidir. UNI, Ethereum blok zincirinde çalışan likidite protokolüdür. Merkezi olmayan kripto paraların takas edilmesine izin verir. 
 28. Decentraland (MANA) – Metaverse evreninde arsa satan projedir. Arazinizde istediğinizi inşa edebilirsiniz. Her arsa 10 m2 büyüklüğündedir ve yüksekliğiyle ilgili sınırlama yoktur.
 29. Solana (SOL) – Ethereum’un alternatifi kripto para birimidir. Finans ve teknoloji açısından yeni bir çağın başlangıcını işaret eder.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

İçindekiler

2023 Yılının En İyi Altcoinler – Detaylı İnceleme

2023 yılı için en iyi altcoinler, belirli bir amaca ve sosyal bir projeye uygun olarak oluşturulur. Listemizde yer alan coinler; kârlılık, proje güvenirliği ve potansiyel geleceklerine göre sıralanır. Yatırım yapmadan altcoinleri detaylı inceleyiniz. Projede yer alan ekibin yaptığı işler, güvenlik açısından önemlidir. Sorunlara çözüm bulan altcoinlerin yer aldığı projeler vardır.

1. Bitcoin Minetrix (BTCMTX) – 2023’ün Öncü Bulut Madenciliği Yapabilen En İyi Altcoinler 

2023’te kripto piyasasındaki dinamikler hızla değişti. Bitcoin Minetrix ($BTCMTX), bu evrimin ön saflarında yer alır. BTC madencilik endüstrisini hedef alarak, inovatif bir yaklaşım benimseyen Bitcoin Minetrix, stake-to-mine ERC20 tokeni olarak dikkat çeker. 

Yenilikçi teknoloji yaklaşımı, yatırımcılara sadece token staking ile bulut madencilik imkânı sunarak çevresel maliyeti olmadan Bitcoin kazanma şansı tanır.

Bitcoin Minetrix (BTCMTX) - 2023'ün Öncü Bulut Madenciliği Yapabilen En İyi Altcoinler 

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen platform, $BTCMTX tokenlerini stake ederek %275 APY gibi etkileyici yıllık getiriler sunma potansiyeline sahiptir. Kullanıcılar, madencilik kredilerini yakarak, Bitcoin madencilik gücü elde eder. Dolayısıyla, yatırımcılara madencilik dünyasına kolay bir giriş kapısı açar.

Projenin en çarpıcı özelliklerinden biri de ön satış başarısıdır. Toplamda 4 milyar tokenin 2.8 milyarı ön satışta sunuldu. İlk 24 saat içinde 10B doların üzerinde gelir elde edildi. Token fiyatının $0.011’den başlayarak $0.0129’a ulaştığı süreçte, projenin toplamda 33.46 milyon dolar toplama hedefi vardır.

Bitcoin Minetrix (BTCMTX) - 2023'ün Öncü Bulut Madenciliği Yapabilen En İyi Altcoinler

En iyi altcoinler arasındaki Bitcoin Minetrix, geleneksel madencilikte yüksek maliyetlere son vermek için tasarlanmış bir platformdur. Madencilik donanımı ve elektrik maliyetleri göz önüne alındığında platform yatırımcılara sadece minimum $10’luk bir yatırımla katılım imkanı sunar.

Proje hakkında güncel bilgileri takip etmek için Telegram kanalını takip edebilirsiniz. Projenin teknik dökümanına göz atarak merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Coinin Twitter (X) hesabını inceleyerek güncel bilgi alabilirsiniz.

Üst Limit $33.46 Milyon
Toplam Token  4 Milyar
Ön Satış İçin Ayrılan Token Sayısı 2.8 Milyar
Blockchain Ethereum 
Token Türü ERC-20
Minimum Satın Alma $5
Kabul Edilen Ödeme Yöntemleri USDT, ETH, BNB

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

2. Meme Kombat – 2 Yıllık Getiri ve Eğlenceli Oyna-Kazan Oyun Dinamiğiyle Öne Çıkan En İyi Altcoinler

Son yıllarda kripto dünyasının en ilginç fenomenlerinden biri de meme tabanlı kripto paralardır. Popüler memeler sayesinde yatırımcılar, kripto paralara ilgi duymaya başladı. Meme Kombat ($MK), en iyi altcoinler arasındadır ve meme tabanlı kripto paraların arasında sıradışı bir yaklaşımla öne çıkar. 

Tek bir meme üzerine kurulu bir altcoin olmaktan ziyade Meme Kombat, birçok popüler memeyi bir araya getirerek onların birbiriyle dövüşmesine olanak tanıyan bir platform sunar.

Meme Kombat - %112 Yıllık Getiri ve Eğlenceli Oyna-Kazan Oyun Dinamiğiyle Öne Çıkan En İyi Altcoinler

Birinci sezonun kahramanları arasında Doge, Shiba, Floki gibi kripto dünyasının yıldızları yer alır. Platform, AI sıralama sistemini kullanarak popüler memelerin rastgele dövüşmesini sağlar. İlerleyen sezonlarda daha fazla meme ve dövüş stili eklenmesi planlar.

Platform altcoin yatırımcılarına %112 APY gibi oldukça çekici bir getiri sunar. Meme Kombat’ın bir diğer özelliği ise görsel kalitesidir. Memeler, orijinal tasarımlarına sadık kalarak AI ile geliştirilmiş grafiklerle sunulur. 

Meme Kombat - %112 Yıllık Getiri ve Eğlenceli Oyna-Kazan Oyun Dinamiğiyle Öne Çıkan En İyi Altcoinler

Buna ek olarak, platformun kurucu ve CEO’su Matt Whiteman’ın kimliğini açıklaması, projeye olan güveni artırır. Akıllı sözleşme denetiminin de tamamlanmış olması, Meme Kombat’ın şeffaflığa ne kadar önem verdiğini göstermektedir.

Proje hakkında daha güncel bilgileri takip etmek için Telegram kanalına katılım sağlayabilirsiniz. Coinin teknik dökümanını inceleyerek proje hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Üst Limit $10 Milyon
Toplam Token Sayısı 120 Milyon
Ön Satış İçin Ayrılan Token  60 Milyon
Blockchain Ethereum 
Token Türü ERC-20
Minimum Satın Alma $5
Kabul Edilen Ödeme Yöntemleri USDT, ETH, BNB

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

3. RizzMonkey – Karizmatik Meme Temelli En İyi Altcoinler İle 10x’lik Büyüme Fırsatı

Yeni bir meme tabanlı kripto para ve en iyi altcoinler arasındaki RizzMonkey ($RZZMNKY), sektörde dikkat çekmeyi başaran bir platformdur. Projenin temelinde, TikTok ve YouTube’da yarım milyardan fazla izlenme sayısına ulaşan karizmatik bir maymun olan RizzMonkey yer alır.

RizzMonkey - Karizmatik Meme Temelli En İyi Altcoinler İle 10x'lik Büyüme Fırsatı

Sektörün Yeni Gözdesi: Rizz Monkey

Rizz Monkey, meme tabanlı kripto paralar arasında yenilikçi bir proje olarak öne çıkar. Rizz adında eşsiz maymun, kısa sürede milyonların kalbini fethetmeyi başardı. RizzMonkey projesi ile popülerlik bir kripto paraya dönüşür.

Ön satış süreci kısa sürede tamamlandı ve kısa sürede 50.000 dolar toplandı. Uzman ticaretçiler ve büyük yatırımcılar, projenin hızla 10 kata kadar getiri sağlayacağını öngördü.

Rizz: Yeni Nesil Karizma Tanımı

“Rizz”, karizma kelimesinin çağdaş bir versiyonudur. Bu kelime, özellikle gençler arasında, birini etkileyebilme yeteneğini tanımlamak için kullanılır. RizzMonkey, bu kültürel hareketi $RZZMNKY ile kripto dünyasına taşır.

Dikkat Çeken Tokenomik Yapısıyla Uzun Vadeli Büyüme Vaadi

RizzMonkey, popüler “69” rakamını esas alarak toplamda 696969696 adet olan $RZZMNKY token sayısıyla dikkat çeker. Ön satışta bu tokenların %55’i sunulur. Kalan tokenlerin %20’si borsa listelemeleri, %20’si ekip fonları ve %5’i pazarlama için ayrılmıştır.

Ön satıştan edinilen tokenların 10 hafta boyunca %10’luk dilimler halinde yatırımcılara sunulacağı bir sistem benimsenir. Strateji, tokenın piyasaya sürülmesinin ardından hızla satış yapılmasını engellemeye yardımcı olur.

Güvenli ve Şeffaf Bir Yatırım Ortamı

Rizz Monkey, smart kontratlarının SolidProof gibi saygın bir firmanın denetlenmesi sayesinde yatırımcılara güvenli bir yatırım ortamı sunar. Ekibin şeffaflığı ve projenin hayır kurumlarına bağış yapma taahhüdü, projeye değer katar.

Güvenli ve Şeffaf Bir Yatırım Ortamı RizzMonkey

Rizz Monkey Ön Satışı Fırtına Gibi İlerliyor

Ön satış süreci hızla ilerlerken, tokenın fiyatı $0.000005637 seviyesindedir. Yatırımcılar, fiyatın sonraki aşamalarda artacağını göz önünde bulundurmalıdır.

RizzMonkey, meme tabanlı kripto paralar arasında büyük bir potansiyele sahiptir. Eşsiz konsepti, sağlam tokenomik yapısı ve popüler bir meme üzerine kurulu olması, bu projenin sektörde parlamasını sağlar. 

Proje hakkında daha güncel bilgileri takip etmek için Telegram kanalına katılım sağlayabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

4. Wall Street Memes – Memelerden Oluşan En İyi AltCoinler

logo

En büyük kripto topluluğuna sahip projeli en iyi altcoinlerden biri Wall Street Memes‘dir. Proje, 2023’ün mayıs ayında ön satışa sunuldu. Bir meme altcoini olan WSM, milyonlarca takipçisi olan sosyal medya sayfasının yerel para birimidir. 

Birçok ünlü, bu altcoini takip eder. Eğlenceli mizah yoluyla kazanç elde etmek isteyenler için iyi bir seçenektir. Elon Musk’ta Wall Street Memes yatırımcıları arasındadır. Bu altcoinin bilinirliğini arttırdı.

Wall Street Memes en iyi alt coinler

İlk günden 250 bin dolara yakın yatırım toplayan projenin NFT koleksiyonu vardır. Koleksiyonu 10 bin adet dijital eserden oluşur. Tokenin geleceğine inanan kullanıcılar, NFT eserlerine de yatırım yapmaya başladı. Siz de en iyi nft pazar yerleri makalesine göz atarak güvenilir alışveriş yapabilirsiniz.

Platformda bir sorunla karşılaşmanız hâlinde destek ekibine [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Altcoinin platformu kuruluş, lansman ve topluluk güçlendirmesi aşamalarından oluşur. Geçmişte benzer projelere yatırım yapma şansını kaçırdıysanız Wall Street Memes sizin için iyi bir alternatiftir.

Ön Satış Başlangıcı 2023 2. Çeyrek
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT
Zincir Ethereum
Min Satın Alma 100 WSM
Maks Satın Alma Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

5. XRP20 (XRP20) – XRP’nin Tüm Zamanların En Düşük Seviyesinden 30 Kat Daha Ucuz Alternatif Kripto Projesi

XRP20 logo

XRP20, kendisini XRP’nin gelişmiş versiyonu olarak tanımlayan önemli en iyi altcoinler arasındadır. XRP tokenin tarihi yükselişlerini kaçıranlar, yatırım yaparak XRP20 kripto para biriminden kâr elde eder. Tıpkı XRP gibi, XRP20 tokenin de toplam 100 milyar token arzı vardır.

Kripto para birimi topluluk odaklı bir yaklaşım sunar. Orijinal XRP token arzının %80’i ana şirket olan Ripple’a aittir. Geriye kalan %20’lik kısım, geliştirme ekibi ve kurucu ortaklara tahsis edilir.

XRP20 En İyi Altcoinler

XRP20 ekibi, bu tarz bir tokenomik dağılımını doğru bulmadığını açıklayarak 100 milyar token arzının %40’ını devam eden ön satış etkinliği için tahsis etti. XRP20 ön satışında her bir token $0,000092’dan yatırımcılara sunuldu. Fiyat etkinlik boyunca sabit kalacak. Geriye kalan arzın %40’ı staking mekanizması için kullanılacak. Ethereum blok zincirine dayanan XRP20, token sahiplerinin pasif gelir elde etmesine odaklanır. Temel neden, kendisini uzun vade projesi olarak nitelendiriyor olmasıdır.

Token arzının %10’u da zamanla yakılacak. Platform, Ethereum akıllı sözleşmesinde staking mekanizması kurarak her alım ve satım işleminin %0,1’inin yakılmasını sağlayacak. Ethereum, en çok kullanılan ve güvenli blok zincirlerinden biri olduğundan, XRP20 işlemleri güvenlidir.

XRP20 Tokenomik

Altcoin, arzın %10’unu DEX likiditesi için ayırır. XRP20, ön satışın sonuna kadar 3,68 milyon dolarlık sabit bir üst sınır elde etmeyi hedefler. Yatırım yapmak istiyorsanız kripto cüzdanları varlıklarınızla, Ethereum (ETH), BNB ve Tether (USDT) varlıklarından herhangi birine sahip olduğunuzdan emin olun. Ön satış etkinliği başlamasından bu yana yaklaşık 2,7 milyon dolar toplandığını ekleyelim.

Detaylar XRP20 teknik dokümanında yer alır. Gelişmelerden haberdar olmak için XRP20 Telegram grubuna katılabilirsiniz.

Üst Limit 1,850,000 $
Toplam Token 100 Milyar
Ön Satış İçin Ayrılan 40 Milyar
Blok Zinciri Ethereum Ağı
Token Türü ERC-20
Minimum Satın Alma Yok
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kart

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

6. Shibie Coin (SHIBIE) – Tek Ön Satış Aşamasıyla Trend Olan Yeni Meme Coin

Shibie Coin Logo

Shibie Coin, Shiba Inu’nun oyunbaz ruhunun ve Barbie’nin çekiciliğinden ilham alınarak yatırımcılara duyurulmuş yeni çıkan coinler arasındadır. En iyi altcoinler arasındaki proje, meme sektörünün heyecan verici öngörülemezliğini kucaklar. Yatırımcılara kısa vadede yüksek kazançlar vadeder.

$SHIBIE, sıradan bir meme coinden farklı olarak olası tüm riskleri yatırımcılarla paylaşır. Çekici, dürüst ve topluluk temelli yaklaşım, sizi meme coinlerin riskli ve heyecan verici dünyasını keşfetmeye çeker.

Shibie Coin En İyi Altcoinler

Proje geliştiricilerin ilk hedefi, sahip olduğu yatırımcı sayısını arttırıp sadık bir kitle oluşturmak. Toplam 10 milyar tokenin %60’ı ön satış etkinliğinde yatırımcılara sunuldu. Yatırımcıların $SHIBIE yatırımı yapmak için Uniswap borsa listeleme tarihini beklemesi gerekecek. İlk listelemenin DEX borsasında yapılacak olması kısmen eleştirildi.

Shibie Coin teknik incelemesine göre $SHIBIE eğlenceyle işlevselliği dengeler. Platform, pazarlama ve işbirlikleri için tokenlerin %5’ini ve olası CEX listelemeleri için %10’unu ayırdı. Yakın geçmişte en yüksek gişe geliri elde etmeyi başarmış Barbie filmiyle duyuruldu.

Shibie Coin Tokenomik

Meme coinlere yeni bir bakış açısı sunan Shibie Coin’in 2023 yılı bitmeden 5+ borsada listelenmesi beklenir. Sahip olduğu eşsiz stratejisi, geleneksel meme kripto normlarına meydan okuyarak kendisini sürekli gelişen kripto alanında cazip bir proje hâline getirdi.

Detaylar Shibie Coin teknik doküman ve Shibie Coin Telegram grubunda aktarılır.

Üst Limit 999,999 $
Toplam Token 10 Milyar
Ön Satış İçin Ayrılan 6 Milyar
Blok Zinciri Ethereum Ağı
Token Türü ERC-20
Minimum Satın Alma 100 $SHIBIE
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, BNB

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

7. yPredict – Yapay Zeka Destekli En İyi Altcoinler

yPredict Logo

yPredict, yapay zekadan faydalanarak yatırımcılarına analiz ve bilgi sağlamayı amaçlayan altcoin projesidir. Blok zincir tabanlı platform, kullanıcılara kripto para alanının geleceği hakkında veri odaklı iç görüler sunar. İç görülere, YPRED ile satın alınan aylık tahmine dayalı modellerle erişilir.

Bilgisayar programcıları, tüccarlar, borsa uzmanları ve analistler için geliştirilen yPredict, hepsi bir arada yapay zeka ekosistemini kullanır. Ekosistem; yapay zeka işaretleri, duygu analizi, yapay zeka teknik analiz ve 25 üstü grafik modeli tanımayı içerir.

En İyi Altcoin Listesi - yPredict

Yatırımcılarına ekonomi, sağlık ve insan kaynakları sektörlerinde özel avantajlar sağlar. %1’lik dilimdeki en iyi yapay zeka yazılımcıların ve analistlerin geliştirilmiş son teknoloji tahminlere dayalı modelleri içerir. Bu onu en iyi altcoinler arasına sokar. Daha fazla kripto varlıkla ilgili bilgi almak için Twitter en iyi kripto trader hesapları arasından istediğinizi takip edebilirsiniz.

Ön satış 8 aşamadan oluşur. Ön satışta uygun fiyatlı projeye yatırım yapmak isteyenler için yüksek potansiyelli görülür. Lansman fiyatı 0,012 dolardır. Proje hakkında daha fazla bilgi edinmek için teknik dokümana göz atabilirsiniz. Telegram grubuna katılabilirsiniz.

Ön Satış Başlangıcı 2023 1. Çeyrek
Satın Alma Yöntemleri MATIC, ETH, BNB, USDT, Kart
Zincir Polygon
Min Satın Alma 200 YPRED
Maks Satın Alma Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

8. Chimpzee – Çevre ve Hayvan Koruma Temalı En İyi Altcoinler

chimpzee token logo

Chimpzee, kullanıcıların çevreyi ve hayvanları korurken pasif gelir elde etmelerini sağlar. Yeni çevre dostu kripto para birimi hareketi olarak tanımlanır. Proje, halkın farkındalığını artırmayı ve nesli tükenmekte olan türlere yardım etmeyi destekler. Ormansızlaşmayla mücadeleye odaklanan kuruluşlara mali destek sağlamayı amaçlar.

Gezegeni iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerinden kurtarma görevinde altın kalpli maymun-cyborg melezi Chimpzee’ye katılın. Hikayesinde bilim adamı Max Chimpzeeski, kaçak avlanma ve ormansızlaşma sorunlarına karşı koyabilecek bir silah yarattı.

Chimpzee projesi, ödülle doğayı koruyan bir ekosistem oluşturmak için Web3 teknolojisini ve blok zincirini kullanır. Proje, en iyi Web 3.0 coinleri arasında üst sıralarda yer alır.

Chimpzee en iyi alt coinler

Chimpzee ekosistemi, platformu oluşturmak için birlikte çalışan üç ayrı bileşenden oluşur:

 • Chimpzee Mağazası – Shop-2-Earn
 • NFT Pazar Yeri – Trade-2-Earn
 • Sıfır Tolerans Oyunu – Play-2-Earn

Chimp Shop, ekosistemin merkezi ticaret merkezidir. Kullanıcıların mağazaya özgü mallar ve emtialar için CHMPZ tokenleri harcamasını sağlar.

Chimpzee Ve NFT İlişkisi

NFT Pazar Yeri, kullanıcıların Chimpzee NFT pasaportları satın almalarına imkân verir. Token sahiplerine ağdaki işlem ücretlerinden bir paylaşım modeli aracılığıyla elde edilen pasif gelir elde etme fırsatı sunar.

Sıfır Tolerans oyunu, kullanıcıların CHMPZ tokenlerinde ödüller kazanmasını sağlayan eğlenceli bir P2E oyunudur.

Chimpzee Nedir

Chimpzee NFT pasaportu, ekosistemden pasif gelir elde etmek isteyen kullanıcılar için gereklidir. NFT sahipleri, platformda NFT’ye sahip olmayan kullanıcılardan daha fazla avantajlıdır.

Pasaportlar, çeşitli ödüllerin kilidini açar. Sıfır Tolerans oyununda ek avantajlar sağlarlar. Ön satışa katılan herkes, ücretsiz bonus token alır. En iyi altcoinler arasındaki Chimpzee, NFT satın alma işlemi öncesi alıcılara özel whitelist’lere otomatik olarak ekler.

Platformda toplanan kârların bir kısmı, hayvanları koruyan ve ormansızlaşmayla mücadele eden kuruluşlara bağışlanır. Ekip, başarısızlık yaşayan kuruluşlara bağış yapmak için toplam dolaşımdaki arzın %10’unu bölümlere ayırır. Chimpzee’nin birlikte çalıştığı kuruluşlar arasında The Giving Block, OneTreePlanted ve WILD Foundation yer alır.

Chimpzee ön satış aşamaları

Chimpzee’nin yerel tokeni CHMPZ, 0,0005 dolardan başlangıç fiyatıyla satıştadır. Ön satış aşamalarında fiyatı yavaş yavaş artar. Ön satış aşamasında uygun fiyatlarla alınması uzun vadede yatırımcılar için kazanç fırsatı olarak görülür.

2. aşamada CHMPZ fiyatı 0,0007 dolara yükselir. Token ön satışını tamamlayıp borsalara ulaşana kadar fiyatı yükselmeye devam eder. Erken hareket eden yatırımcılar, CHMPZ tokenini uygun fiyattan satın almış olacak.

Proje hakkında daha fazla bilgi almak için Chimpzee Nereden ve Nasıl Satın Alınır makalemize göz atabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

9. Launchpad XYZ – Web 3.0 Tabanlı En İyi Altcoinler

Launchpad Logo

Yatırımcıların Web3.0’da başarılı olmaları için gereken iç görü ve öğrenimden ticaret, analitik ve stratejik ihtiyaç duyduğu araçları sağlayan Launchpad XYZ, en iyi altcoinler arasındadır. Yeni ve profosyonel yatırımcılar için Web 3.0 evreninde devrim yaratmayı hedefleyen teknolojik blok zincir girişimidir.

Proje, potansiyeli olan tokenler, NFT’ler, oyna-kazan oyunları ve ICO yatırım fırsatlarını yatırımcılara sağlayarak gelişen Web 3.0 pazarındaki yatırım sürecini basitleştirmeyi amaçlar. Platformun ana tokeni LPX’idir. Yatırımcılar, ön satıştan 0,035 USDT’ye satın alırlar. Fiyat, sınırlı süre için geçerlidir.

en iyi alt coinler Launchpad

Trading edge, terminal ve Dex ile başarılı al-sat için gerekli araçları sağlar. Web 3.0 tek çatı altında birleştirerek basit ve kullanışlı hâle getirir.

Launchpad XYZ ön satışta fon bulabilmek için uygun fiyattan kendi kripto para birimini yatırımcılara sunmaya başladı. Aktif olarak 160 bin dolardan fazla yatırım toplamayı başardı. Ethereum zincire inşa edilmiş ve yükselmesi beklenen en iyi kripto paralar arasındaki Launchpad XYZ’ye ETH, BNB, USDT ve kredi kartı kullanarak da yatırım yapabilirsiniz.

Launchpad Görsel

En iyi alt coinler arasında yer alan Launchpad XYZ’nin ekosistemini LPX destekler. Yatırım yapmak için daha detaylı bilgiyi Launchpad XYZ teknik dokümanına göz atarak bulabilirsiniz.

Projeyi beğenen yatırımcılar son güncellemeleri almak için Launchpad XYZ Telegram grubuna katılabilir.

Ön Satış Başlangıcı 20 Nisan 2023
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, BNB, Kart
Zincir Ethereum
Min Satın Alma 100 token
Maks Satın Alma Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

10. eTukTuk – Otomotiv Sektörü En İyi Altcoinler

eTukTuk Logo

Dünyadaki iklim değişikliği ve finansal eşitsizlik gibi sorunları ele alan eTukTuk, en iyi altcoinler arasındadır. eTukTuk, Cardano blok zincirine inşa edilen ilk otomotiv projesidir. Proje, gelişmekte olan dünyada karbon ayak izi bırakmayacak şekilde tasarlanır.

İçten yanmalı motorlardan kaynaklanan hava kirliliği, dünyanın birçok ülkesinde önemli bir sorundur. Güvenlik ve sürdürülebilirlik ön planda tutularak geliştirilen eTukTuk, elektrikli araçlarla sorunları değiştirmeyi hedefler. Proje, yeni çıkan coinler arasındadır ve karbon emisyonlarını büyük ölçüde azaltarak sağlıklı bir çevre oluşumuna katkı sağlar.

eTukTuk en iyi alt coinler

eTukTuk, Sri Lanka’da şarj istasyonları kurarak elektrikli araçlar için kapsamlı bir destek ağı üretir. İstasyonlar, erişilebilir ve geleceğe hazır şekilde tasarlanır. 

Geleneksel İşlem Ücretlerini Ortadan Kaldıran Altcoin

eTukTuk, The Capital Maharaja Group ile işbirliği içindedir. Organizasyon; yerel üretimi kullanma, maliyetleri düşürme ve yerel sürücülere sağlanan faydaları artırma planlarına sahiptir. Bu, sürücü gelirlerinin artmasını sağlar. İşletim ve bakım maliyeti tasarrufları, artan talebi gösterir.

eTukTuk cardano kripto projesi

eTukTuk, geleneksel işlem ücretlerini ortadan kaldıran ve kullanıcılara dijital kimlikler sunan blok zinciri kullanır. 

Proje, uygun fiyatlı ve sürdürülebilen ulaşım çözümü sunar. Ekonomiyi ve çevreyi iyi yönde şekillendiren en iyi altcoinler arasındadır. Proje, tüm dünyaya sürdürülebilirlik ve finansal kapsayıcılığın ulaşılabilir hedefler olduğunu gösteren modele sahiptir.

Proje hakkında daha fazla bilgi almak ve gelişmeleri yakından takip etmek isterseniz eTukTuk Telegram kanalına abone olabilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

11. BTC20 – Bitcoin’e Alternatif En İyi Altcoinler

BTC20 logo

Bitcoin piyasaya çıktığında kimse bilmiyordu. Pizza hikayesiyle çıkıp bir anda piyasayı alt üst etti. Alternatif olarak yaratılan BTC20, Ethereum tabanlı Bitcoin olarak tanımlanır.

Projede 21 milyon token mevcuttur. 2011’deki Bitcoin fiyatını temsilen her biri 1 dolardan 6.05 milyon token vardır. 14.5 milyon token ise staking ve ödüllere ayrılır.

BTC20 website - En İyi Altcoinler

BTC20’yi Bitcoin’den ayıran en önemli özellik, Proof-of-Stake (PoS) modelini kullanmasıdır. Bitcoin’in Proof-of-Work (PoW) modeline göre daha çevreci bir seçenektir. Proof-of-Stake (PoS), daha az enerji kullanımı sağlayarak tokenleri stake eden yatırımcılar ödüllendirir.

En iyi altcoinler arasındaki BTC20’nin ön satıştaki tokenlerinin %100’ü halka açıktır. Staking sistemi de adil bir şekilde çalışır.

Bitcoin’de 120 yıllık bir madencilik süresi söz konusudur. İstikrar ve güven sağlayan süreç, BTC20’de yer alır.

BTC20 Yol Haritası - En İyi Altcoinler

BTC20’nin teknik dokümanında belirtildiği üzere, BTC20’nin token dağıtım stratejisi Bitcoin’in yaklaşımına benzer. Elde edilen fonlar; proje ekosistemini büyütmeye, pazarlama çalışmalarını artırmaya ve stratejik iş birlikleri sağlamaya yarar.

Doküman, satılmamış tokenlerin staking sözleşmesine aktarılacağını belirtir. Bu durum, daha fazla kişinin katılımını teşvik eder.

Bitcoin’in güçlü sistemini, modern blok zinciri avantajlarıyla birleştiren BTC20 hakkında BTC20 Telegram grubundan bilgi alabilirsiniz. BTC20 Satın Al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Üst limit $6,050,000
Toplam token 21 milyon
Ön satış için ayrılan 6.05 Million
Blok zinciri Ethereum Ağı
Token türü ERC-20
Min. satın alma 10 Token
Ödeme yöntemi USDT, ETH, BNB

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

12. Evil Pepe Coin – 2 Milyondan Fazla Yatırım Toplamış En İyi Altcoinler

EVILPEPE logo

Evil Pepe Coin, en iyi altcoinler listesinde yer alır. Ethereum zincirine kurulan topluluk odaklı bir meme projesidir. 2023 yılında meme coinler algıları değiştirdi. Yeni dönemde Evil Pepe Coin projesinin teknik altyapısı ve kullanıcı topluluk desteği ön plandadır.

Piyasanın anarşist meme coinlerinden Evil Pepe Coin, 600 bin dolardan fazla yatırım geliri elde etti. Evil Pepe Coin teknik dokümanı, ekibin ilk 2 aşamada sadık bir kitle oluşturduğunu gösterir. EVILPEPE, iş birlikleriyle tokenin bilinirliğini yükseltmeyi hedefler.

Evil Pepe Coin - En İyi Altcoinler Listesi

$EVILPEPE, 3. aşamada 100 milyon dolarlık hacme ulaşmayı hedefler. Evil Pepe Coin‘in henüz hangi firmalarla anlaşma sağlayacağını bilmiyoruz. En iyi altcoinler listesindeki projeye yoğun ilgi gösterildiğini söyleyebiliriz.

ETH, USDT ve kredi kartıyla yatırım yapabileceğiniz EVILPEPE’yi uygun fiyattan alabilirsiniz. Wallet Connect ve MetaMask cüzdanınızı kullanarak yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Evil Pepe Coin Telegram grubuna girerek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Teknik dokümanı okuyup cevabını alamadığınız bir husus varsa yetkililere iletebilirsiniz. EVILPEPE’nin risk oranını hesaplayarak yatırım yapabilirsiniz.

Ön Satış Başlangıcı Temmuz 2023
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kredi Kartı
Zincir Ethereum
Min Satın Alma Yok
Maks Satın Alma Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

13. AiDoge – Yapay Zeka Tabanlı En İyi AltcoinlerAiDoge Logo

Yapay zeka destekli meme oluşturma ve paylaşma deneyimi sunan AiDoge, en iyi altcoinler arasındadır. Gelişmiş yapay zeka coinleri sayesinde kullanıcıların yazdığı metinlere dayalı ilgili ve anlamlı meme’ler oluşturulur.

Platformun yerel kripto para birimi olan $AI’in güncel değeri web sitesinden görüntülenir. Ön satış aşaması bitmesine rağmen uygun fiyattan satın alınır. Erken yatırımcılara %200’den fazla kazanç vadeden proje, listeleneceği kripto borsasına ait bilgileri resmi sitesinde paylaşır. 

AiDoge en iyi alt coinler

Yapay zeka, sistemin kilit özelliğidir. Kullanıcıların metin olarak gireceği bir ‘Input’a en mizahi ‘Output’u saniyeler içerisinde üretir.

AiDoge ve benzeri coinler, kısa bir süre için mevcuttur. Teknik analiz kullanarak fiyatları tahmin etmek zordur. Bu, ön satış coinlerini riskli yatırım hâline getirebilir. Tamadoge gibi altcoinlerin başarısı, artan volatiliteye rağmen yüksek getirilerin mümkün olduğunu gösterir.

Topluluk Katılımını Teşvik Eden Avantajlar

$AI, AiDoge platformunun ana para birimi olarak hayati rol oynar. AI kullanarak meme oluşturma kredisi satın alan kullanıcılar, platformun uzun vadeli büyümesine katkı sağlar. AI, topluluk katılımını teşvik etmek için çeşitli avantajlar sunar. AiDoge, staking ödülleri, oylama hakları ve içerik oluşturma teşvikleri gibi avantajları olan en iyi altcoinler arasındadır.

AiDoge Görsel

AiDoge teknik dokümanında belirtilen günlük kredi ödülleri, staking sözleşmelerinde stake edilen $AI sayısıyla doğrudan ilişkilidir. $AI stake eden kullanıcılar, platformun gelişiminde söz sahibi olur. Kullanıcılar, herkese açık olmadan platforma erişim sağlar. Denetimli ve güvenli staking sözleşmeleri, tüm stake edilmiş $AI’ları hırsızlık ve kötüye kullanımaya karşı korur.

AiDoge, kullanıcıların oluşturdukları memeleri doğrudan platform içerisinde toplulukla paylaşmasını sağlar. Sitenin oylama sistemi basittir. Gördüğünüz memeyi beğendiğinizde “Yukarı” emojisi, beğenmediğinizde “Aşağı” emojisi tıklanır. Popüler memeler için $AI teşviki, kullanıcıların yeni içerik oluşturmasını ve topluluğa katkıda bulunmasını sağlar.

Platform hakkında güncel bilgilerden haberdar olmak için AiDoge Telegram kanalına abone olabilirsiniz.

Üst Limit $14,900,000
Toplam Token 1 trilyon
Ön Satış İçin Ayrılan Token 500 milyar
Blok Zinciri Ethereum Ağı
Token türü ERC-20
Min Satın Alma 100 token
Satın Alma Yöntemleri USDT, ETH, BNB, Kart

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

14. Thug Life – Topluluk Merkezli En İyi Altcoinler

thug life logo

Ön satış sürecine başladığı andan itibaren hızla yükselişe geçen Thug Life, topluluk merkezli mizahi bir meme coin projesidir. 3 aşamadan oluşan yol haritası mevcuttur.

Meme projesinden yatırımcılar bir çok kazanç elde etti. Popüler meme coin projelerini kaçıranlar için yeni bir fırsat sunan Thug Life’ın, ön satış süreci tek bir aşamadan oluşur. Bu, tüm yatırımcılara eşit yatırım imkânı sağlar.

thug life en iyi alt coinler

Mevcut ön satış sürecinde 0.0007 dolardan satışa sunulan $THUG tokeni, ön satış süreci bitimine kadar fiyatını korur. En iyi altcoinler arasındaki token için toplam arz 4.2 milyar’dır. Toplam arzın %70’i ön satış için ayrılır.

Minimum Satın Alma Şartı Olmayan Altcoin

Ön satış 1. aşamayı kapsar. 2. aşamada DEX (merkeziyetsiz borsa) lansmanı, Airdrop kampanyası, hediyeler ve CEX (çevrim içi kripto para alım satım platformu) listelemesi yatırımcıyı bekler. Bu, sadık topluluk üyelerinin promosyonlar ve airdrop kampanyaları yoluyla token kazanmasını sağlar.

3. aşamada; Thug yakma, 100m MC’ye ulaşma ve güvenli iş birlikleri yatırımcıları bekler. Mizahi yapıya sahip, en hızlı yükselen kripto para birimleri arasındaki Thug Life tokeninin ilgi çekici ekosistemi, güçlü bir topluluk yaratmayı hedefler. İlgilenen yatırımcılar $THUG tokenini ön satış sürecinde Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) kullanarak satın alabilir. $THUG ön satışına yatırım yaparken minimum satın alma şartı yoktur.

Proje hakkında daha fazla bilgi için Thug Life Telegram kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

15. DeeLance – Geri Dönüştür Kazan Temalı En İyi Altcoinler

DeeLance Logo

En iyi altcoinler arasındaki DeeLance, Web3 teknolojisiyle birleşen bir serbest çalışma ve işe alma platformudur. DeeLance, ön satışının ilk aşamasını yeni başlatan ve freelancer endüstrisinde devrim yaratmaya hazırlanan bir altcoindir.

Proje, işe alım sürecini basit, düşük kesintili ve verimli hâle getirmek için blockchain teknolojisini kullanır. Platform, freelancerlerin iyi ücretler almasını sağlamak için aracıları ortadan kaldırır. Bu, işletmeler ve bireyler için süreci bir hayli kolaylaştırır.

DLANCE en iyi alt coinler

DeeLance, önde gelen Web2 rakiplerinden daha düşük komisyonlar ve ücretler vadeder. Platform, işi tamamlayan çalışanların anında ödeme almasını sağlar. En iyi altcoinlerden biri olan DeeLance, günlerce uzayan ödeme sürelerini 1 dakikaya indirmeyi amaçlar.

Web 2.0 platformlarında olduğu gibi alıcı siparişi başlatmak için ödemeyi yatırması gerekir. DeeLance, yatırılan ödemeyi kendi havuzunda tutar ve iş tamamlandığı an serbest çalışanın cüzdanına aktarır. Platform, kripto para birimini ödeme yöntemi olarak kullanır. Bu, döviz bozdurma ve komisyonlardan kaynaklanan risklerin ve gecikmelerin olmayacağı anlamına gelir. DeeLance’ten farklı coinler için kripto para yatırım tavsiyeleri almak isterseniz makalemize göz atabilirsiniz.

Geri Bildirim Sistemine Sahip Altcoin

DeeLance, işletmelerin güvenilir olmayan serbest çalışanlardan uzak durmalarını sağlayan geri bildirim sistemine sahiptir. Geri bildirim sistemi, iş yapacağınız kişinin daha önce tamamladığı işler hakkında bilgi verir. Sistem, işverenlerin memnun kalıp kalmadığını öğrenmenizi sağlar.

DeeLance, tüm siparişleri NFT’lere dönüştürür. Yapılan işler, açıkça tanımlanmış bir mülkiyet olur. Bu, olası ödeme dolandırıcılığı ve telif hakkı ihlallerini önlemeye yardımcı olur.

DLANCE, güncel olarak ön satış aşamasındadır. Toplam belirlenen 1 milyar arzın sadece %30’u ön satışta sunulur. Yatırım yapmakta geç kalmamak için hızlı bir şekilde yatırım kararını almanızı öneririz. Proje ilginizi çektiyse Telegram grubuna katılabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için teknik dokümanı okuyabilirsiniz.

Sembol DLANCE
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kredi Kartı
Zincir Ethereum (ERC-20)
Min Yatırım 10$
Maks Yatırım N/A

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

16. Ecoterra – Çevreci En İyi Altcoinler Arasındaki Parlayan Platform

ecoterra logo

En iyi altcoinler arasındaki Ecoterra, geri dönüşümü teşvik ederek çevre dostu uygulamaları destekleyen projedir. Geri dönüşüm, dünyamızı korumak ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için önemli bir adımdır.

Ecoterra, bu adımı atmaya teşvik etmek için blockchain teknolojisini kullanır. Proje, geri dönüşüm yapan bireyler, işletmeler, şirketler, hükümetler ve sivil toplum kuruluşları (STK’lar) içindir.

Ecoterra, Ters Otomat (RVM) aracılığıyla geri dönüşüm yaparak ECOTERRA kazanma fırsatı sunar. RVM’ler, küçük ve büyük mağazalarda yer alır. Kullanıcılar bir ürünü geri dönüştürdüklerinde belirli miktarda Ecoterra jetonu kazanır. Proje, bireyleri geri dönüşüm yapmaya teşvik eder. Geri dönüşüm oranlarını artırmaya yardımcı olur. Kazanılan Ecoterra jetonları; satılabilir, tutulabilir, hisse alınabilir ve çevresel amaçlara bağışlanabilir.

Ecoterra en iyi alt coinler

Ecoterra, karbon dengeleme konusunda fırsatlar sağlayan en iyi altcoinler arasındadır. Karbon dengeleme, sera gazı emisyonlarını dengeleme ve azaltma için çeşitli projelere yatırım yapmayı içerir. Ecoterra, bu süreci daha şeffaf ve güvenli hâle getirmek için blockchain teknolojisinden yararlanır. Kullanıcılar, Ecoterra jetonlarını kullanarak karbon dengeleme projelerine yatırım yapar ve kendi emisyonlarının etkisini dengeler.

Uygun Fiyatlı ve Çevreci Altcoin

Projenin arkasındaki ekip, Güney Doğu Avrupa bölgesindeki şirketlerden birini yönetir. Şirket, geri dönüşüm sektöründe geniş deneyime sahiptir. Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’nın en büyük süpermarket zincirlerinden Delhaize ile Recycle2Earn platformunu hayata geçirmek için bir ortaklıkları vardır.

Platform, ECOTERRA’yı ön satışta ucuz fiyattan yatırımcılara sunar. Kripto para birimi, ön satışta artan bir fiyatlandırma yapısı kullanır. Ön satış aşamaları ilerledikçe tokenin birim fiyatı artar. Yatırım fırsatı olarak düşünenlere ön satışta uygun fiyata alma fırsatı sağlar. Birinci aşamada token güncel olarak 0,004 dolardan yatırımcılara sunuldu. 9. aşamada fiyatı %150 artarak 0,01 dolara yükselecek.

Denetim firmalarından %100 güvenli olarak nitelendirilmiş bu proje ilginizi çektiyse Telegram kanalına üye olun. Teknik bilgi almak ve geri dönüştürerek kazanç sağlamayı öğrenmek için teknik dokümana göz atabilirsiniz.

Sembol ECOTERRA
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kredi Kartı
Zincir Ethereum (ERC-20)
Min Yatırım 10$
Maks Yatırım N/A

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

17. Love Hate Inu – Anket Projeli En İyi Altcoin

Love Hate Inu Logo

Blockchain teknolojisine dayalı oylama sistemine sahip Love Hate Inu, en iyi altcoinler arasındadır. Projenin $LHINU kripto para birimi, popüler ve güçlü bir potansiyele sahiptir. Ethereum tabanlı anket platformu, oy vererek kripto kazanmanızı sağlar. 

Proje, Love Hate Inu teknik dokümana göre ilk Web3 tabanlı kripto anket platformudur. Love Hate Inu, blockchain teknolojisine kurulu oylama sistemi olan bir platformdur. Adil, şeffaf ve güvenli bir süreç sunarak çevrimiçi anket pazarını değiştirmeyi hedefler. Love Hate Inu, dağıtılmış defter teknolojisi aracılığıyla değişmez sonuçları kaydedebilen ilk blockchain destekli oylama platformudur.

Love Hate en iyi alt coinler

Küresel çevrimiçi anket yazılımı pazarı hızla büyür. Love Hate Inu bu alanda faaliyet göstermenin avantajını kullanmayı hedefler. Yüksek profilli markalarla ortaklık kurarak sponsorlu anketler düzenleme fırsatı sunar. Anketler, NFT indirim kodları ve markalı meta veri deposu varlıkları gibi ödüller sunar.

Ethereum blok zincirine inşa edilen Love Hate Inu, en iyi altcoinler arasındadır. Platform, kanıtlanmış ve güvenilir dApp altyapısına sahiptir. Proje, kullanıcıların gerçek zamanlı oylamalara katılmalarını ve bunun karşılığında ödüller kazanmasını sağlar. Platformda yönetim panosu vardır. Pano, ilgili tarafların anket fikirlerini sunmasını ve tüm aktif oylamaların yönetimini sağlar.

Love Hate Inu’nun Amacı

Love Hate Inu’nun amacı, erişilebilir bir platform oluşturur. Platformun oluşturduğu fonlar kullanılarak, topluluğun ilgi duyabileceği konulara geri dönüş sağlamak için anketler düzenlenir.

Platform, kullanıcıların oy kullanması için belirteçlerini stake etmelerine olanak tanır. Staking mekanizması, spam ve manipülasyonu önler ve oylama sürecini anonim hâle getirir. Kullanıcılar, platformu kullanmanın ödülü olarak belirteç alır. Belirtece sahip olmak ve belirli bir süre stake etmek, kullanıcının oylama gücünün biriktirmesini sağlar. Kripto para alırken güvenilir kripto cüzdanları kullanmanız gerekir.

Love Hate Inu Tokenomik

Sunulan güçlü kullanım durumlarının yanı sıra Love Hate Inu, 2027’de 3,2 milyar dolardan yaklaşık 6 milyar dolara çıkması beklenen anket sektöründen yararlanmaya çalışır.

Proje 60 günlük ön satışta, 100 milyar tokenin 90 milyarını dağıtarak kontrolü yatırımcıların eline verir. Geri kalan %10 arz miktarı; borsa listelemeleri, çekilişler ve topluluk etkinlikleri için ayrılır. 

Projenin erken yatırım yaparsanız daha fazla kâr elde edebilirsiniz. Muazzam derecede dikkat çeken proje, sadece 4 gün içerisinde 400 bin dolardan fazla yatırım toplamayı başarması da dikkatimizden kaçmadı.

Kripto para birimi projesinde yaşanan güncel gelişmelerden haberdar olmak için Love Hate Inu Telegram grubuna katılabilirsiniz.

Ön Satış Başlangıç Tarihi 8 Mart 2023
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT, Kredi Kartı
Zincir Ethereum
Min Yatırım Yok
Maks Yatırım Yok

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

18. Copium Club (COPIUM) – NFT Airdrop’u Sunan En İyi Altcoinler

Copium Logo

Copium Club; mizah, adalet ve finansal kazancı birleştiren kripto para birimidir. Proje, kripto alanında kaçırılan fırsatlar ve FOMO ile başa çıkma konseptine inşa edilir. Copium Club, tokenomikleri ve özel Airdrop teklifleriyle eğlence ve kazançlı ödüller sunmayı hedefler.

Güçlü bir topluluğun desteklediği proje, meme coin sektörüne yeni bir alan açar. $COPIUM, eşsiz bir NFT airdrop programı sunan en iyi altcoinler arasındadır. Airdrop programı, üç aşamada gerçekleşir. Program, COPIUM sahiplerini ödüllendirir ve topluluğun büyümesini destekler.

copium club en iyi alt coinler

İlk aşama olan Anlık Görüntü, COPIUM sahiplerine NFT airdrop’unu hak kazanma fırsatı sunar. İlk 200 $COPIUM sahibi arasında yer almanız gerekir. Bu, sahip olduğunuz COPIUM jetonlarının miktarına bağlıdır. Lansmandan iki saat sonra alınacak anlık görüntüyle ilk 200 içinde olmalısınız. 200 kişi içinde olanlar, NFT ve bir miktar $COPIUM jetonu içeren bir airdrop paketi alır.

İkinci aşama olan Tank Doldurma, COPIUM sahiplerine sürekli ödül sunar. Her COPIUM NFT, 20 kademede (%5’lik artışlarla) dolan COPIUM tankına sahiptir. NFT’nizin meta verileri ve görselleri, tankınızın seviyesini temsil etmek için güncellenir.

FOMO Konseptli En İyi Altcoinler Arasındaki COPIUM

Son aşama, sahip olduğunuz NFT’yi kullanarak COPIUM airdrop’unuzu talep etme aşamasıdır. Airdrop’unuzun boyutu, COPIUM tankınızın doluluğuyla doğrudan ilişkilidir. Sahip olduğunuz jeton sayısıyla tutma sürenizin çarpımı airdrop’unuzun boyutunu belirler.

Copium Club Dinner

$COPIUM, “bir şeyleri kaçırma korkusu” olarak bilinen “FOMO” konseptini kullanır. ‘Başa çıkmayı’ (“coping”) kârlı bir stratejiye dönüştürür. $COPIUM, DEX listelemesini 18 Mayıs’ta yaptı. Dextools’a göre ilk 30 gün içerisinde %400’lük muazzam artış yaşandı.

$COPIUM’un yenilikçi vesting yapısı, coinlerin istikrarlı ve adil şekilde dağıtılmasını sağlar. Toplamda 1 milyarlık token arzının %30’u ön satış için ayrılır. Coin miktarının geri kalanı, üç hafta içinde kademeli olarak açılır.

Copium projesi hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler Copium Telegram ve Copium Twitter hesaplarına göz atabilir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

19. Spongebob – Hızla Yükselişe Geçen Yeni Meme Coin Projesi

Spongebob Logo

Mayıs 2023’te Uniswap’ta listelenmeye başlayan Spongebob ($SPONGE) en iyi altcoinler arasında yer alır. $SPONGE adını taşıyan kripto para, emme yeteneğiyle ön plana çıkan bir altcoindir. Spongebob’un amacı, rekabeti emerek likidite çeker ve yatırımcılara sıradışı bir deneyim sunar.

Spongebob, kripto paranın dağılımı ve özellikleriyle dikkat çeker. $SPONGE, 40.400.000.000’lik toplam arza sahiptir. Toplam arzın %61’i piyasada dolaşımda bulunurken, %29’luk bir kısım kilitleme sürecindedir. Kalan %10’luk kısım, merkezi olmayan borsalarda (CEX) listelenir. Bu, kripto paralanın kontrollü şekilde piyasaya sürüldüğünü gösterir.

en iyi alt coinler spongebob

$SPONGE satın almak için öncelikle cüzdan edinmek gerekir. MetaMask, Trust Wallet gibi uygun kripto cüzdanları tercih edilir. Cüzdanınıza ETH göndermeniz gerekir. Güvenlir cüzdanların başında gelen Metamask; ETH satın almanızı, başka bir cüzdandan aktarmanızı ve bir borsadan alıp cüzdanınıza çekmenizi sağlar. İşlem için ERC-20 ağını kullanmanız önemlidir.

En İyi Altcoinler Listesinin Meme Coini $SPONGE

Spongebob projesi, Uniswap’e bağlanarak $SPONGE satın alma imkânı sunar. Sponge.vip üzerinden Uniswap’e erişilir. İşlem yapmadan resmi Uniswap sitesi kullanıldığından emin olunmalı ve doğru $SPONGE adresi yapıştırılmalıdır. ETH bakiyenizin yeterli olduğundan emin olmak ve işlem ayrıntılarını inceleyip onaylamak gerekir. 

SPONGE, ivme kazanmak için uzun bir ön satış aşaması yürütmek yerine 4 Mayıs’ta Uniswap’te canlı yayına geçti. En iyi altcoinler arasındaki SPONGE fiyatı, 12 saatten daha kısa sürede %320’nin üzerine çıktı. Spongebob, internette en çok kullanılan meme karakterlerinden biridir. Meme karakterin popülaritesi, piyasaya giren $SPONGE’ye olan talebin artmasını sağlar. 

Spongebob hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Spongebob Telegram kanalına abone olabilirsiniz. Projenin Twitter hesabını takip edebilirsiniz.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

20. RobotEra – Piyasaya Yeni Giren Oyun Tabanlı En İyi Altcoinler

RobotEra Logo

Sanal bir alanı andıran ve gezegen inşa etmenizi sağlayan RobotEra, en iyi altcoinler arasındadır. Proje, robotlarla birlikte özgür bir şekilde her şeyi yaratarak yeni bir dönem başlatmanızı sağlar. RobotEra’nın olanakları; tema parkları, konserleri, müzeleri ve geniş bir yelpazede paylaşılan çoklu evren sunar.

Ön satış süreci, 3 aşamadan oluşur. Satış için toplam 13 milyon 500 bin TARO ayrıldı. Ön satışta ulaşılması hedeflenen miktar, 1,51 milyon dolardır. Cüzdan sahibi olan yatırımcılar, ETH ve USDT ile $TARO alır.

RobotEra’da tüm NFT topluluklarıyla birlikte renkli bir metaverse inşa edilir. RobotEra, oyunun tüm oyuncularına gerçek bir blockchain deneyimi sunmayı amaçlar. Takas edilemez token (NFT) varlıklarını oyuna entegre eder. Kullanıcıların oluşturduğu dijital varlıklar, ERC-1155 (robot yardımcıları) ve ERC-721 (kara/kıta) belirteçleriyle temsil edilir. Belirteçler, öğelerin benzersiz şekilde tanımlanmasını ve doğrulanmasını sağlar. 

Farklı Yollarla Gelir Elde Etmenizi Sağlayan Altcoin

RobotEra’da gelir elde etmenin birkaç yolu vardır. Oyuncular, NFT satın al sat işlemleri yaparak kıtalara sahip olur ve para kazanır. Fazla jetonu olan oyuncular, gezegene rehin vererek düzenli pasif gelir elde eder. İşletmeler, Taro’nun bağımsız kıtalarında etkinlikler düzenleyerek popülerliğini artırır. Kullanıcılar; madencilik yaparak, etkinliklere katılarak ve piyasada işlem yaparak gelir elde eder.

Ethereum blok zincirine mint edilmiş NFT robot karakterler, yatırımcıların TARO gezegenine erişmesini sağlar. Robot karakterler, 7 farklı kampanya altında toplamda 10 bin nadir NFT’den oluşur.

en iyi alt coinler robotera

En iyi altcoinler arasında olan Robotera KYC doğrulamasını, CoinSniper yapar. Projenin akıllı sözleşme denetimlerini, SharkTeam yürütür. Konuyla ilgili tüm detayları RobotEra teknik dokümanında bulabilirsiniz.

RobotEra hakkında daha fazla bilgi almak için RobotEra Telegram kanalına abone olabilirsiniz. RobotEra Satın Al sayfasını ziyaret ederek altcoinin nasıl satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ön Satış Başlangıç Tarihi 2022 4. Çeyrek
Satın Alma Yöntemleri ETH, USDT
Blok Zinciri Ethereum
Min. Yatırım 1,000 TARO
Max. Yatırım N/A

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

21. Securedverse – Yeni Nesil FPS P2E Oyunu

Securedverse Logo

Birinci Şahıs Nişancı Oyunu olan Securedverse, en iyi altcoinler arasındadır. Securedverse, oyun endüstrisinde devrim yaratmaya çalışan heyecan verici bir projedir. Proje, geleneksel oyun modelinin mevcut eksikliklerine çözüm sunar. Dijital oyun platformu, oyuncuların eğlenmek ve finansal kazançlar elde etmek için oynadığı bir ekosistem oluşturur. Birinci şahıs nişancı oyunlarını sevenlerin takdir edeceği bir özelliktir.

Oyuncular, geniş kahraman havuzundan karakterler seçer. Karakterleri istedikleri gibi özelleştirirler. Amaç, tüm oyuncuları alt etmek ve son hayatta kalan kişi olmaktır.

Securedverse en iyi alt coinler

Platform, Play-to-Earn (P2E) ve GameFi modelini benimser. Model, blockchain teknolojisi ve kripto para birimi kullanarak, oyunları sürükleyici ve kârlı hâle getirir. Geleneksel oyunlar, oyunculardan ücret alır. Oyun içi satın alımlara ek komisyonlar uygular. 

Kazanılan ödülleri stake etmenizi sağlayan Securedverse, en iyi altcoinler arasında yer alır. Bu, oyuncuların daha fazla maddi fayda sağlayabileceği bir ortam yaratır. SVC ödül kazanma mekanizmasında rol oynayan bir liderlik tablosu sistemi vardır. Tablonun üst sıralarında yer alan oyuncular, SVC kazanır. NFT alanındaki oyunlara merakınız varsa, en iyi nft oyunları listesine göz atarak eğlenirken para kazanabilirsiniz.

Ön Satış Etkinliği Devam Eden Coin

Securedverse’in yaratıcıları, Portsea Games ve Seiromem Arts, platformunun mükemmelliğine katkı sağlar. Portsea Games, birinci sınıf tam özellikli oyunlar yaratıp oyunun sürekli gelişmesine katkı sağlar. Seiromem Arts, sanatçıların oluşturduğu benzersiz 2D ve 3D tasarımlarla oyunun görsel çekiciliğini artırır.

Securedverse, ön satış etkinliği devam eden coinler arasındadır. Bu, SVC coinini mümkün olan en düşük fiyattan almanızı sağlar. Güncel gelişmelerden haberdar olmak isterseniz Securedverse Telegram kanalına katılabilirsiniz.

Securedverse için yol haritası da bir hayli heyecan verici olduğunu itiraf edelim. 2023 yılının sonlarına doğru oyunu oynayabileceğiniz haberini de verelim.

Securedverse Ön Satış

Ön satış aşaması sona erdiğinde ekip dikkatini; harita, kahraman ve oyun modu eklemeye çevirecek. Staking özelliği, UX/UX güncellemesi ve özel etkinlikler gelecek.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

22. Audius (AUDIO) – Ödüller Kazandıran Müzik Projesi

Audius

Blok zinciriyle çalışan müzik akışı hizmeti Audius, en iyi altcoinler arasındadır. Audius’u, yerel kripto para birimi AUDIO destekler. Proje, mevcut en modern müzik platformlarından birini oluşturur. Müzik platformu, sanatçıların ve hayranların etkileşim biçimini değiştirir.

Audius müzik platformu, Spotify ve Soundcloud gibi popüler ses akışı hizmetlerine benzerdir. Audius, müzisyenlere müziklerinden tam kontrol ve hayran deneyimleri vererek yaratma yeteneğini güçlendirir. Platform, kullanıcıların müzik listesi oluşturulmasını sağlayan bir arayüze sahiptir. Kullanıcılar, her hafta yapılan etkinlikle ödüller kazanır. En iyi çalma listesini yapan beş kullanıcı, 100 $AUDIO kazanır. Müzik projesi Audius, ödül kazandıran yeni çıkan coinler arasında yer alır. 

Audius, müzik endüstrisinde devrim yaratan merkezi olmayan bir uygulamadır. Bir sanatçı ve dinleyici olarak Audius ile etkileşim kurmak için kripto para birimlerine yakın olmanız gerekir. 

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

23. Tezos (XTZ) – Web3 Devrimine Güç Veren Açık Kaynaklı Platform

Tezos, Web3 devrimine güç vermek için tasarlanmış blockchain ağıdır. Proje, açık kaynaklı bir platform olarak, varlıklar ve uygulamalar için kendi kendini geliştirebilen yapı sunar. Bir eş ekibi olan Arthur ve Kathleen Breitman, ilk olarak 2014 tarihli teknik incelemede Tezos XTZ’yi önerdi. 2017 yılında, ilk kripto para arzı (ICO) sırasında 232 milyon dolar topladılar. XTZ, 2018’de piyasaya çıktı.

Tezos ekosistemi; çeşitli sektörlerdeki inşaatçıları, yaratıcıları ve yenilikçileri bir araya getirerek protokolün gelişmesini teşvik eder. Tezos, en iyi altcoinler arasında kendine yer bulan, kendini geliştiren ve yenileyen blok zinciridir. Topluluk, Tezos protokolünü sürekli güncelleyerek daha verimli hâle getirir. Bu, gelecekteki ihtiyaçlara ve taleplere cevap verebilen blockchain ağı oluşmasını sağlar.

XTZ, Tezos blok zinciri için yerel kripto para birimidir. Güncel olarak 40. en büyük kripto paradır. XTZ, dApp’lerle etkileşim kurmak, ücret ödemek ve ağı staking yoluyla güvence altına almak için kullanılır. Staking, Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasıyla gerçekleştirilir. İşlem, ağın güvenliğine katkıda bulunarak kullanıcılara ödüller kazandırır.

Pişirme, blok zincirindeki işlemlerle ilgili önemli bir konudur. Terim, blokların Tezos blok zincirine imzalanması ve yayınlanması eylemini ifade eder. Fırıncı olarak adlandırılan katılımcılar, işlem sırasını doğrular ve tekrar eden harcamaları önler. Bu, Tezos’un Proof-of-Stake mutabakat mekanizmasının kritik bir parçasıdır. Fırıncı olmak için bir kullanıcının en az 8.000 XTZ’ye (1 rulo) sahip olması gerekir. Bir fırıncının sahip olduğu daha fazla rulo, pişirme haklarını ve ödül kazanma şansını artırır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

24. Sandbox (SAND) – Dijital Dünyada Sınırsız Oyun ve Yaratıcılık

Sandbox, dijital dünyada oyun deneyimleri yaratma ve sahiplenme fırsatı sunan en iyi Metaverse coinleri arasındadır. Satın alınacak en iyi altcoin projeleri arasında bulunan Sandbox, Metaverse’de uzmanlaşır. Dünyanın her yerinden oyuncular, iletişim kurarken Sandbox ekosistemini keşfeder.

Oyuncular, platformun ana hizmet belirteci olan SAND’ı kullanır. SAND, dijital varlıklar oluşturmanızı, pazara yüklemenizi ve oyun deneyimlerini paylaşmanızı sağlayan en iyi altcoinler arasındadır. SAND sahipleri, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) aracılığıyla oy kullanma hakkına sahiptir. Bu, oyuncuların projenin gelişimine katkıda bulunma ve karar alma süreçlerine dâhil olma fırsatı sunar. Proje; Atari, Crypto Kitties ve Shaun the Sheep gibi 50’den fazla ortaklıkla çeşitli oyunlar sunar. Oyunlar, oyuncuların eğlenceli ve yaratıcı bir “oynayarak kazan” platformunda vakit geçirmesine imkân verir.

The Sandbox grafigi

Birçok farklı NFT’ye ev sahipliği yapan Sandbox, dijital varlıkların benzersizliğini ve sahipliğini vurgular. Ekosistem, oyunculara değerli ve özgün dijital içerikler sunar. Sandbox içindeki sanal araziler, SAND kripto para birimiyle satın alınır. Oyuncular, arazilerde mülkler inşa eder. İlgili NFT satın al işlemi açık pazarda yapılır. Bu, oyuncuların gerçek bir ekonomiden gelir elde etmelerine olanak tanır.

En İyi Altcoinler Listesinden SAND 

SAND’ın piyasa performansına bakıldığında, bu altcoin piyasaya sürülmesinden bu yana büyük getiriler elde etti. CoinMarketCap’e göre Sandbox, 2020’nin ortalarında 0,05$ fiyatına sahipti. Altcoin, en son Kasım 2021’de zirve yaptı ve 8,40 doların üzerinde bir fiyata ulaştı.

İlk fiyatlandırmadan alıp zirve fiyatında satmış olsaydınız %16.000’in üzerinde kazanç elde etmiş olurdunuz. Bu fiyatlara ulaşması oldukça iyi bir altyapısı olduğuna işaret eder. 

SAND, Kasım 2021’den itibaren değer kaybetmeye başladı. Coin, güncel olarak 0,44 dolardan işlem görür.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

25. Yearn.finance (YFI) – Geleceğin Finansal Hizmetini Sağlayan Kripto Para Birimi

En iyi altcoinler arasında olan Yearn.finance, borç alanlarla yatırımcıları birbirine bağlayan bir platformdur. Kullanıcıların üçüncü taraf aracıya ihtiyacı yoktur. Yearn.finance’deki kripto kredileri, otomatik akıllı sözleşmeler yoluyla kolaylaştırılmış kredi kullanımı sağlar.

Borçlu, belirli bir miktarda teminat vererek akıllı sözleşmeyi etkinleştirir. Akıllı sözleşme, kullanıcının söz konusu teminat karşılığında bir miktar sermaye ödünç almasına izin verir. Borçlu, anlaşmalı bir süre içinde fonları geri ödemek ve faiz ödemekle yükümlüdür.

Yearn.Finance grafiği

Yatırımcılar, kredileri kolaylaştırmak için kullanılan Yearn.finance ekosistemine fon yatırır. Proje yatırımcılara, ilgili token ve borç verme koşulları gibi çeşitli faktörlere özel ödeme yapar. Yearn.finance, para yatırma ve çekme ücreti almaz. Platform, %10’luk bir performans ücretiyle düşük maliyet sunar. Akıllı sözleşmelerin verimli kullanımıyla kazanılan getirilerin neredeyse tamamı kullanıcılara aktarılır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

26. Cosmos (ATOM) – Gelişmiş Blockchain Ağı Olan Coin

Cosmos, ‘birlikte çalışabilirlik’ ve ‘kişiselleştirme’ alanında yenilikçi adımlar atan en iyi altcoinler arasındadır. Cosmos’un hedefi, merkezi olmayan bir “ağlar ağı” ekosistemi yaratır. Proje, Cosmos Hub adlı ana blok zincirine bağlanan ‘bölgeler’ adı verilen bağımsız blok zincirleri oluşturur. Hub, her bölgenin durumunu izler ve aynısının kaydını tutar.

Cosmos Hub, Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasıyla desteklenir. Cosmos ağı, geliştiricilerin ek işlevlerle hub’a giderek daha fazla zincir eklemeye devam etmelerini sağlar. Bu, sürekli iletişim kuran ve gerçek zamanlı olarak veri alışverişi yapan bir zincir ağı oluşturur.

Cosmos grafiği

Cosmos, “Blockchain’in İnterneti” ismiyle de anılır. Bu, bir ağdaki tüm cihazların birbirine bağlı olduğu bir yapıya sahiptir. Sistem, genel performansını artırmak için bağımsız olarak değişiklikler yapar. Yapı, “Nesnelerin İnterneti (IoT)” kavramına benzerlik gösterir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

27. Uniswap (UNI) – Kripto Para Takası Sağlayan Lider DEX Projesi

Uniswap, merkezi olmayan kripto paraların takas edilmesine izin veren likidite protokolüdür. En iyi altcoinler arasında yer alan Uniswap, Ethereum blok zincirinde çalışır. Yatırımcılar, Uniswap sayesinde üçüncü bir tarafa güvenmek zorunda kalmadan Ethereum tabanlı coinlerini değiştirir. Coinler, merkezi bir değişim yerine doğrudan Uniswap’ın akıllı sözleşmesine gönderildiğinden, yalnızca koda güvenilmelidir.

Uniswap, herkesin Ethereum tabanlı kripto paralarını ödünç vermesine izin verir. Borç verenler, havuzlara likidite sağlamanın karşılığında, havuzlarında gerçekleşen her takas için ücret alır. Uniswap, Ethereum’daki en başarılı protokollerden biridir. DeFi hareketi içindeki en büyük merkezi olmayan DEX’ platformudur. Defi ile ilgili bilginiz yoksa ve Defi nedir diyorsanız makalemizi okuyarak bilgi alın!

UniSWAP grafiği

Uniswap’ın ortaya çıkması, kripto paraların merkezi olmayan şekilde takas edilmesini sağladı. Projenin yenilikçi yaklaşımı, 3. tarafları tamamen dışarıda bırakır. Platform, otomatik piyasa yapıcı’ (AMM) protokolleriyle çalışır. AMM, yatırımcıların ticaret yaptığı, likidite havuzları olarak adlandırılan ve likidite rezervlerini tutan akıllı sözleşmelerdir.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

28. Decentraland (MANA) – Metaverse Evreninde Arsa Satan Proje

Decentraland, kullanıcıların gerçek dünyada yerine getiremeyecekleri eğlenceli ve etkileşimli deneyimleri yaşama imkânı sunar. Decentraland’ın sanal dünyasında, en iyi web 3.0 coinleri arasındaki MANA kripto para birimi kullanılır. MANA, Ethereum’un ERC-20 standardını kullanan platforma özeldir. En iyi altcoinler arasında yer alan Decentraland’in sanal dünyası, sınırlı arazi parçalarından oluşur. Arsalar, 10 m2 büyüklüğünde ve sınırsız yüksekliğe sahiptir. 

Kullanıcılar, arazilerinde sanat eserleri, dinamik 3D sahneleri ve çeşitli uygulamalar inşa eder. Metaverse aleminde edineceğiniz deneyim, hayal gücünüze bağlıdır. Kullanıcılar; giyilen avatar, isim ve birçok varlığı satın alıp satar.

Decentraland MANA grafiği

Sanal dünya, aktif olarak satın alınan ve satılan arazi parçalarına sahiptir. Tokens.com, 2,4 milyon dolar değerinde ve 618.000 MANA karşılığında bir arsa satın aldı. Bu, Decentraland’da en pahalıya satılan arsadır. Arsa, Decentraland haritasının “Moda Sokağı” alanında yer alır ve 116 parselden oluşur. Tokens.com, arsada dijital moda etkinlikleri yapmak ve avatarlar için sanal giysiler satmak için kullanılacağını söyledi.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

29. Solana (SOL) – Blockchain Dünyasında Bir Devrim

Solana, blockchain teknolojisiyle kurulan, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemine dayalı bir projedir. Platform, 2017’de temellendirildi. 2020 yılında faaliyete başladı. Solana, DeFi dünyasını yeniden şekillendiren, en iyi altcoinler arasında yer alır.  

Solana, blockchain altyapısının sağladığı benzersiz yeteneklere sahiptir. Platform, Hisse İspatı (Proof-of-Stake, PoS) konsensüs algoritmasıyla birleşmiş Geçmiş İspatı (Proof-of-History, PoH) algoritmasını kullanır. Benzersiz birleşim, Solana’nın hızı, güvenilirliği ve ölçeklenebilirliği sağlama yeteneğini artırır.

Solana grafiği

Anatoly Yakovenko öncülüğünde geliştirilen Geçmiş İspatı (PoH) algoritması, Solana’nın eşsiz özelliklerinden biridir. PoH, işlemleri doğru sıralama ve zaman damgasıyla kaydederek platformun ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırır. Algoritma, işlem sürelerini neredeyse gerçek zamanlı hâle getirerek işlem maliyetlerini düşürür. 

Solana, 2021 yılı itibariyle CoinMarketCap’te 42’nci sıraya yükseldi. Solana’nın 400 milyonun üzerindeki SOL kripto parası dolaşımdadır. Kripto paraların yüzde 16,23’ü tohum satışlarına, yüzde 12,92’si açılış satışlarına, yüzde 12,79’u ekip üyelerine dağıtıldı.  Kripto paraların geriye kalan yüzde 10,46’sı, Solana Foundation bünyesinde kalır.

Kripto varlıklar son derece değişken, düzensiz ve kontrolsüz bir yatırım ürünüdür.

Altcoinler Nedir?

Altcoin, Bitcoin’e alternatif kripto paraları isimlendirmek için kullanılan bir terimdir. En iyi altcoinler, hızlı transfer ve kullanıcı dostu madencilik süreçleri gibi çeşitli kullanım durumları sağlar. Mart 2021 itibarıyla piyasada 9.000’den fazla altcoin vardır. Altcoinler, toplam kripto para piyasasının %40’ından fazlasını oluşturur.

Bitcoin, uzun süre kripto para piyasasının büyük çoğunluğuna hâkim oldu. Altcoinlerin artması, Bitcoin’in piyasa payını azalttı. Altcoinler, Bitcoin’in “Proof of Work” (PoW) fikir birliği algoritmasına dayanan bir madencilik süreci sunar. Altcoinler, farklı blok zinciri ağları içinde alternatif fikir birliği algoritmasına ulaşmanın yöntemlerini dener. “Proof of Stake”, alternatif algoritmalar arasında en yaygın olanıdır. 

Yatırımcılar, kripto para portföyleri için birçok altcoini inceleme ve değerlendirme fırsatına sahiptir. Altcoinler arasında büyük farklılıklar olduğunu unutmamak önemlidir. Altcoinler; belirli proje hedefleri, yol haritaları, piyasa değerleri, geçmiş performansları ve yasallığa sahiptir. Yatırımcılar, kendi risk ve getiri beklentilerine göre dikkatlice seçim yapmalıdır.

En İyi Altcoinler Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Teknolojik Yenilikler: Altcoin’ler, Bitcoin’in teknolojik sınırlamalarını aşmayı hedefleyen yenilikçi özellikler sunar. Örneğin, daha hızlı işlem süreleri ve daha gelişmiş gizlilik özellikleri gibi.
 • Niş Kullanım Senaryoları: Bazı altcoin’ler, belirli sektörlerde ve uygulamalarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Dolayısıyla, onlara özel bir kullanım amacı verir.
 • Daha Düşük İşlem Ücretleri: Bazı altcoin’ler, Bitcoin’e kıyasla daha düşük işlem ücretleri sunarak daha ekonomik transferler yapmayı mümkün kılar.
 • Yeni Fırsatlar: Altcoin piyasası, yatırımcılara portföylerini çeşitlendirme ve potansiyel olarak yüksek getiriler elde etme fırsatı sunar.

Eksileri

 • Daha Yüksek Volatilite: Altcoin’ler, Bitcoin’e göre genellikle daha yüksek volatiliteye sahip olur. Fiyatların kısa süre içinde büyük dalgalanmalar göstermesi beklenir.
 • Geliştirme ve Destek Eksikliği: Bazı altcoin’ler, yeterli geliştirici desteğine ve topluluk ilgisine sahip olmayabilir. Projenin uzun vadede sürdürülebilirliğini tehlikeye atar.
 • Daha Az Güvenlik: Bitcoin’in uzun geçmişi ve geniş madencilik ağı nedeniyle, pek çok altcoin’e kıyasla daha güvenli olduğu kabul edilir. Bazı altcoin’ler, saldırılara ve güvenlik ihlallerine karşı daha savunmasız olur.
 • Daha Az Tanınırlık ve Kabul: Bitcoin, kripto paralar arasında en tanınmış olanıdır. Birçok altcoini, geniş kitleler bilmez ve benimsenmez. Onların kullanımını ve kabulünü sınırlar.

Altcoinler İyi Bir Yatırım mı?

Kripto para piyasası, yatırımcılar ve teknoloji meraklıları için büyük ilgi alanı hâline geldi. Altcoinler, büyüyen piyasanın önemli parçasıdır. Altcoinlerin yatırıma değer olup olmadığı konusunda pek çok tartışma yaşanır. En iyi altcoinler ile yatırım yapmanın ana nedeni, arkasındaki projelerin hayat değiştiren getiriler sağlamasıdır. Altcoinlerin özellikleri yadsınamaz. İşte altcoinlerin olumlu yönlerinden bazıları:

 • Teknolojik İnovasyon: Altcoinler, Bitcoin’in temel teknolojisine dayanmasına rağmen, kendi benzersiz özelliklerine ve teknolojilerine sahiptir. Altcoinler, yeni ve ilginç teknolojik gelişmeler uygular. Bu, yatırımcılara blockchain teknolojisinin potansiyelini daha geniş bir yelpazede keşfetmelerine olanak sağlar.
 • Yüksek Potansiyel: Altcoinler, düşük fiyatlara sahiptir. Bu, altcoinleri daha fazla büyüme potansiyeline sahip hâle getirir. Altcoinler, hızlı değerlenme ve büyük ödüller kazanma fırsatı sunar.
 • Çeşitlilik: Piyasada binlerce altcoin vardır. En iyi altcoinler; benzersiz özelliklere, kullanım durumlarına ve teknolojik avantajlara sahiptir. Çeşitlilik, yatırımcılara kendi yatırım hedeflerine ve risk toleransına en uygun olanları seçme fırsatı sunar.
 • Değerlendirme Olanakları: Altcoinler merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına ve kripto tabanlı projelere entegre edilir. Önemli konular arasındaki Defi hakkında detaylı bilgi almak için Defi nedir yazısına bakabilirsiniz. Bu, yatırımcılara staking gibi çeşitli getiri elde etme yöntemleri sunar. Staking, altcoinleri pasif gelir kaynağı olarak değerli kılar.
 • Yenilikçi Projeler: Altcoinler, benzersiz projelere ve ekosistemlere dayanır. Bunlar, toplulukların hedeflerini, değerlerini ve vizyonlarını yansıtır. Projeler, bir sorunu çözmeye ve blockchain teknolojisinin kullanımlarını genişletmeye yöneliktir.

Kripto para birimlerinin hızla değişen dünyasında bilinçli yatırımcı olmak önemlidir. Araştırmalarınızı yapın, bilinçli kararlar verin ve yatırımınıza başlamadan risklerinizi anladığınızdan emin olun. Altcoinler, teknoloji ve finansın heyecan verici kesişiminde yeni fırsatlar yaratır. 

Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösteren En İyi Altcoinler

Bitcoin, ilk piyasaya sürüldüğü dönemden beri, multi-trilyon dolarlık bir varlık sınıfı hâline geldi. Bitcoin’in yukarı yönlü potansiyeli artık sınırlı. Bitcoin’in önceki birkaç yıldaki performansını en yüksek puanlı altcoinlerin performansıyla karşılaştırdığınızda, BTC eskisi kadar çekici değildir.

Bitcoin grafiği

5 yıllık süre boyunca, Bitcoin %3,600 artarken, Ethereum %7,000’den fazla kazanç elde etti. Ana önceliğiniz yüksek performanslı kripto varlıkları hedeflemekse altcoinler daha uygun olur.

En İyi Altcoinlerde Uygun Fiyat Seçenekleri

Altcoinler, 2023 yılında büyük bir cazibe kaynağıdır. Son yıllardaki dalgalanmalar ve bazı altcoinlerde yaşanan keskin düşüşler, yatırımcıları daha ucuz seçeneklere yöneltir. İşte size 2023 yılında iyi getiri sağlama potansiyeli olan 10 ucuz altcoin:

 • XRP: Ripple’ın geliştirdiği XRP, ödemeleri daha hızlı ve daha düşük maliyetle gerçekleştirmeyi amaçlayan açık kaynaklı kripto para birimidir. 
 • Dogecoin: Başlangıçta bir şaka olarak yaratılan Dogecoin, birçok yatırımcı için ciddi kazançlar sağladı. Volatilitesi yüksek olsa da uygun fiyata alınır.
 • Chainlink: Chainlink, harici veri kaynaklarına, API’lere ve ödeme sistemlerine güvenli bir şekilde bağlanmayı sağlar. Fiyatı stabil bir biçimde hareket eder. Son zamanlarda ucuz bir seçenek hâline geldi.
 • Uniswap: Merkezi olmayan bir borsa olan Uniswap, likidite havuzları oluşturarak belirteç alım satımını otomatikleştirir.
 • Cardano: Yüksek enerji maliyetleri olmadan işlemleri doğrulayabilen Cardano, ucuz bir seçenek olarak öne çıkar.
 • Polygon: Polygon, Ethereum’un çok zincirli bir sistem olarak genişlemesini sağlar. Uygulamaları daha hızlı ve verimli dağıtmak için kullanılır.

Altcoinler, yatırımcılar için ucuz ve yüksek getiri sağlama potansiyeline sahip seçenekler sunar. Kripto para birimlerine yatırım yaparken dikkatli olmalı ve yatırımlarınızı çeşitlendirmelisiniz.

Potansiyeli Yüksek Altcoinler

Birçok deneyimli yatırımcı, piyasadaki en iyi altcoinler için araştırma yapar. Düşük fiyat seçeneği sunan altcoinler, yukarı yönlü potansiyele sahiptir. Piyasa değeri açısından inceleme yaparken, değeri 10 milyon doların altında olan binlerce altcoinle karşılaşırsınız.

Bu, altcoinlerdeki yukarı yönlü potansiyelin, sermaye statüsüne sahip olanlardan daha yüksek olacağı anlamına gelir.

Sektördeki en iyi kripto para uygulamaları arasında yer alan Binance’in coini BNB, 60 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahiptir. BNB’nin %1,000 daha üretmesi için 600 milyar dolarlık hacmi aşması gerekir. Lucky Block , güncel CoinMarketCap verilerine göre 192 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. Proje, %1.000 büyüme yapması için sadece 2 milyar doların biraz altında piyasa değerine ihtiyaç duyar.

Piyasa değeri düşük olanların daha volatil olması, düşük sermayeli altcoin alırken dikkat edilmesi gereken husustur.

Finansal Ödemelerin Dışında İnovasyon    

Kripto para dünyası, Bitcoin’in öncülüğünde büyük bir dönüşüm geçirdi. Finansal ödemeler, Bitcoin ve altcoinlerin en çok kullanım sebebidir. Birçok altcoin, bu teknolojiyi çok daha geniş bir inovasyon yelpazesine taşır. Altcoinler, blok zinciri teknolojisinin gücünü kullanarak sektörleri ve iş modellerini yeniden şekillendiren inovasyonları beraberinde getirir.

Sektöre yenilik getirme potansiyeline sahip coinleri tespit etmek, büyük önem arz eder. En iyi altcoinler arasında olan ve farklı inovasyonlara sahip projeler şunlardır: 

 • Lucky Block, akıllı sözleşmeler aracılığıyla çekiliş sonuçlarını merkezden uzaklaştırarak küresel kripto oyunu sektöründe devrim yaratır.
 • Decentraland ve Sandbox, kullanıcıların sanal arsa ve gayrimenkul satın almalarını sağlar. Alınan mülkler, NFT’ler aracılığıyla açık piyasada satmalarına olanak tanıyan sanal 3D dünyalar sunar.
 • Cosmos, PoW’un maliyetli, çevresel olarak zararlı ve düşük hızlı işlem yapısına bir çözüm sunar.
 • Solana, Ethereum’un hızlı, ölçeklenebilen ve düşük maliyetli akıllı sözleşmelerinin egemenliğine meydan okur.

Altcoinler, blok zinciri teknolojisini farklı ve yenilikçi yollarla kullanarak finans dışı sektörlere uygulanabilirlik sağlar. Bu alanın hâlâ genç olduğunu ve yatırım yaparken dikkatli olunması gerektiğini unutmayın. Kripto para birimleri volatildir.

Altcoinler Neden Kullanılır?

Kripto dünyasında, Bitcoin’den sonraki tüm dijital paralara genel olarak “altcoin” denir. Çeşitli özelliklere, amaçlara ve kullanım senaryolarına sahip 20.000’den fazla altcoin vardır.

Altcoinlerin bazıları, dünya genelinde milyonlarca insana finansal hizmetler sunmayı hedeflerken, bazıları ise sadece belirli bir topluluğa ve hobiye özgüdür.

Örnek:

 • Wall Street Memes: Temel olarak popüler kültür ve finansal trendlere dayanarak oluşturulmuş bir meme coinidir. Spekülatif yatırımlar için tercih edilen altcoin, sosyal medya ve kripto toplulukları arasında popülerlik kazanır.
 • Sandbox ve Decentraland: Sanal bir dünyada arazi, bina ve eşya oluşturma imkanı sunan bir oyun tokenidir. Oyuncuların, oyun içi varlıklarını alıp satmalarını ve varlıklar üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlar.
 • Uniswap: Merkezi olmayan bir borsa (DEX) platformu olan Uniswap, kripto paraların hızlı ve güvenilir bir şekilde değiştirilmesini sağlar. UNI, platformun yönetişim tokenıdır ve protokoldeki değişikliklerde ve önerilerde oy hakkı tanır.

Altcoin Türleri

 • Meme Paraları: Saka ve popüler kültür fenomeninden türeyen, yüksek oynaklık gösteren kripto paralardır. (Örnek: AiDoge)
 • Stabil Paralar: Fiyatı, bir fiyat para birimine (örn. USD) bağlı olur. Fiyatı istikrarlı olan kripto paralar olarak adlandırılır. (Örnek: USDC, USDT)
 • DeFi Tokenleri: Merkezi olmayan finans uygulamalarında kullanılan tokenlerdir. Bankacılık hizmetlerini blok zinciri üzerinde merkezi olmayan bir şekilde sunmayı amaçlar. 
 • Oyun Tokenleri: Kripto tabanlı oyunlarda kullanılan dijital paralardır.
 • NFT Tokenleri: Benzersiz dijital varlıkları temsil eden tokenlerdir.

En İyi Altcoinler Nasıl Alınır?

Altcoin yatırım yolculuğunuzu sorunsuz başlatmanız için yönlendirmeye ihtiyacınız olabilir. $WSM tokenini satın alırken aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Adım – Dijital Cüzdanınızı Hazırlayın: İlk olarak, MetaMask, Wallet Connect gibi bir kripto cüzdan uygulaması kurmalısınız.

2. Adım – ETH veya USDT Edinin: Satın almayı planladığınız token miktarına karşılık gelen ETH/USDT’yi edinin. Bu, çeşitli borsalarda, cüzdan uygulamalarında ve Wall Street Memes’in resmi web sitesinde gerçekleştirilir.

3. Adım – Cüzdanınızı Token Satış Platformuna Entegre Edin: Daha sonrasında, Wall Street Memes adresini ziyaret ederek, “Hemen Satın Al” seçeneğine tıklamalı ve kripto cüzdanınızı platformla entegre etmelisiniz.

4. Adım – $WSM Token Alımını Gerçekleştirin: Cüzdanınız platformla senkronize olduktan sonra, “ETH/USDT/BNB ile WSM Al” seçeneğini seçin. Satın almak istediğiniz token miktarını belirtin (minimum 10 token) ve “Satın Al” butonuna basın.

5. Adım – $WSM Tokenlerinizi Güvence Altına Alın: Ön satış süreci sona erdikten sonra, edindiğiniz $WSM tokenlerini talep edebilirsiniz. Bu süre zarfında tokenleriniz, Wall Street Memes’in resmi platformunda güvende tutulacaktır.

Özet

En iyi altcoinler, finans ve teknoloji alanında devrim yaratır. Altcoinler; ödeme işlemleri, veri depolama, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar gibi birçok şeyi mümkün kılar. Finansal ödemelerin ötesinde, sektörleri ve iş modellerini yeniden şekillendirir. Daha geniş bir inovasyon yelpazesine ulaşmayı hedefleyen altcoinler, potansiyel olarak kârlı yatırımlardır.

Yatırım dünyasında önemli bir konuma sahip olan altcoinler hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Her altcoin, arkasında yatan projeleri ve kullanım durumlarıyla yatırımcılara farklı fırsatlar sunar. Altcoinlerin hızlı değerlenme ve büyük ödüller kazanma fırsatı, yatırımcılara büyüme potansiyeli sunar.

Kendi yatırım hedeflerinizi ve risk toleransınızı göz önünde bulundurarak seçiminizi yapın. Heyecan verici teknoloji ve finans kesişiminde yeni fırsatları keşfetmek için araştırmalarınızı yapın ve yatırımınızı çeşitlendirin.

Altcoinler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En karlı altcoin hangisi?

2023’te hangi coin alınmalı?

2023 Yılında Hangi Altcoinler yükselir?

Yeni çıkan Altcoinler nereden alınır?