Automobilių milžinė Tesla kuria naują verslo strategiją, kad galėtų toliau konkuruoti rinkoje ir pritraukti vis daugiau klientų.

Dabartinė realybė tampa vis aršesnė dėl augančio pasaulinio įsitraukimo į elektrinių automobilių gamybą, kuri mažina iki šiol Tesla turėtą monopoliją rinkoje.

Atsiradus Kinijos įmonėms, tokioms kaip BYD ar Geely, ir atsižvelgiant į didelių Europos ir Amerikos automobilių kompanijų iniciatyvą, tampa vis lengviau rasti kokybišką elektromobilį už prieinamą kainą.

Būtent todėl Tesla nori keisti savo verslo modelį ir paklausiausiems savo modeliams pritaikyti didelę nuolaidą.

Elektromobilių kainą prilyginkite įprastiems automobiliams

Nors 2030 m. planuose buvo tikimasi, kad dauguma šalių per kelerius metus (2035 m. buvo ES nustatyta data) visiškai atmes degimo varikliu varomų automobilių gamybą, tiesa ta, kad šiuo metu tam neleidžia ekonominė ir socialinė realybė.

Dyzelinių ir benzininių transporto priemonių pardavimai išlieka dideli, ypač dėl to, kad ne visi gali sau leisti papildomas elektrifikavimo išlaidas. Taigi, Tesla nusprendė, kad efektyviausia strategija čia yra siekti kuo labiau suvienodinti kainas tarp įprastinių ir elektra varomų transportų priemonių.

Kalbant apie ekonomiškiausius modelius „Model 3“ ir „Model Y“, kainos sumažinimas galėtų beveik susilyginti su įprastiniais automobiliais (vidurkis):

Elon Musk savo poziciją rinkoje ketina išlaikyti pigiais automobiliais - Tesla bus prieinama kiekvienam?

Šaltinis: Bloomberg

Tačiau daugelis šioje strategijoje mato savotišką pabėgimą į priekį nuo problemų, kurios jau kurį laiką vieši Tesla kompanijoje. Rinkos specialistai komentuoja, kad nors strategija gali būti veiksminga, visgi kiti kritiniai veiksniai, kaip gamybos išlaidos, produktų kokybė ir elektromobilių pritaikymas skirtingose šalyse, gali pakišti koją sparčiam augimui.
Ieškant prarasto pasitikėjimo

Remiantis naujausia OCU ataskaita apie patikimiausius automobilius rinkoje, Tesla iš 36 vertinamų markių yra ta, kuri surinko prasčiausią balą – iš viso surinko 60 balų iš 100 (kartu lyginant ir pigesnes firmas, pavyzdžiui, Citroën ir Dacia).

TOP 5 geriausiai įvertintos markės pagal patikimumą:

Gamintojas Taškai (maksimalus kiekis 100)
1. Lexus 95
2. Subaru 93
3. Toyota 91
4. Mitsubishi 89
5. Kia 89

Verslo pamatas yra klientų pasitenkinimas, kuris yra būtinas tam, kad įmonė gyvuotų ir galėtų tvirtai žengti į priekį. Tesla vartotojai, kurių patirtis su šiais elektromobiliais buvo bloga, nesudvejos išmėginti kitas alternatyvas už daug mažesnę kainą – tai kelia nemenką grėsmę kompanijos ateičiai.

Jei Tesla nori išlaikyti savo populiarumą ir esamus klientus, tuomet yra svarbu ne tik pritraukti naujų klientų sumažinant kainas, bet ir sukurti lojalumą tarp tų, kurie jau yra, kad ir toliau investuotų pinigus į kompanijos transporto priemones.

Patobulinus kokybę ir pasiūlius mažesnę kainą, Tesla dar turi galimybę išsilaikyti ir net plėstis.

Kaip automobilių kainos gali paveikti Tesla akcijas?

Analitikai šiuo klausimu yra gana dviprasmiški. Yra tokių, kurie pasitiki Musk gebėjimu generuoti naujus pajamų šaltinius, kurie turėtų išlaikyti Tesla akcijas ir prisidėti prie kompanijos tobulinimo. Kita vertus, kiti mano, kad įsigijęs Twitter, “milijardierius turi kitą žąsį, kuri deda auksinius kiaušinius”. Pastaroji priežastis gali lemti, kad Tesla pamažu atliks antraplanį vaidmenį verslininko gyvenime ir sulauks mažesnių investicijų.

Pažvelkime į „Stock Analysis“ 12 mėnesių prognozę, pagrįstą 28 Tesla analitikų prognoze – yra tokių, kurie Tesla akcijas vertina net -53,79% nuo dabartinės vertės.

Šaltinis: Stock Analysis

Nauja Tesla verslo strategija – apibendrinimas

Šiuo metu atrodo, kad Tesla gali išlikti konkurencinga, jei sugebės pelnyti savo vartotojų pasitikėjimą kokybiškais automobiliais ir žemesnėmis kainomis. Tuo tarpu Elon Musk ir toliau ieškos naujų pokyčių įmonėje, kad išlaikytų dabartinį aukštą kapitalizacijos lygį, išlaikytų Tesla akcijas ir pritrauktų naujų investuotojų.

Taip pat skaitykite: