Bitcoin, największa kryptowaluta na świecie, ostatnio pokonała poziom 42 000 dolarów, co jest pierwszym takim wzrostem od kwietnia 2022 roku. Ethereum również zaliczyło wzrost – aż do ceny powyżej 2200 dolarów – po raz pierwszy w od miesięcy. Ruchy te napędziły lawinę wzrostów wartości akcji związanych z kryptowalutami, takich jak akcje Coinbase, czy Microstrategy – sugeruje to ogromne ożywienie na rynku kryptowalut.

Wzrost Bitcoina – co oznacza dla rynku kryptowalut?

Bitcoin, który balansował w okolicach 40 000 dolarów w ostatnich dniach, ostatecznie przekroczył ten poziom – obecnie cena z 1 $BTC wynosi 41 600 dolarów. Jeśli chodzi o Ethereum, cena tej kryptowaluty plasuje się aktualnie na poziomie ok. 2240 dolarów, co oznacza podobny procentowy wzrost do Bitcoina.

Pakiety akcji powiązane z rynkiem kryptowalut, m.i. akcje giełdy Coinbase czy firmy Microstrategy zanotowały prawie 9-procentowy wzrost przed rozpoczęciem sesji giełdowej. Firmy zajmujące się wydobyciem Bitcoinów, takie jak Marathon Digital, czy Riot, zanotowały wzrost wyższy niż 10%.

Ostatni spadek Bitcoina – czy taki scenariusz grozi nam ponownie?

Ostatni mocny spadek Bitcoina poniżej wartości 40 000 dolarów, miał miejsce w kwietniu 2022 roku i wynikał z wielu różnych czynników. Ostatnie wzrosty Bitcoina wywołane zostały delikatną zmianą nastawienia Amerykańskich bankierów i organów nadzoru do kryptowalut. Nadzieja na zatwierdzenie spotu ETF na Bitcoina w Stanach Zjednoczonych również przyczyniła się do tego wzrostu.

Analizy rynkowe sugerują, że procedura halvingu Bitcoina, spodziewane cięcie stóp procentowych i rosnąca wiara w zatwierdzenie ETFa na Bitcoina wpływają na ożywienie rynku kryptowalut. Górnicy Bitcoina wydobyli aż 37 000 $BTC w okresie między 17 listopada a 1 grudnia.

Mimo że Bitcoin jest gotowy do dalszego wzrostu, inwestycja w niego na tym poziomie raczej nie przyniesie dziesięciokrotnych, czy stukrotnych wzrostów. Inwestorzy poszukujący takich okazji powinni skierować oczy na altcoiny w przedsprzedaży.

Bitcoin ETF Token: kryptowaluta, która reaguje na aktualne wydarzenia na rynku

Zbliżające się potencjalne zatwierdzenie ETFów na Bitcoina przez SEC stawia pytanie: czy nowy token, Bitcoin ETF Token, może stać się alternatywą dla głównych kryptowalut, szczególnie w obliczu trudności, jakie napotyka Ethereum?

Bitcoin ETF Token - strona główna

Bitcoin ETF Token to nowy projekt, którego token – $BTCETF, reaguje bezpośrednio na wydarzenia rynkowe za pomocą swoich rewolucyjnych mechanizmów deflacyjnych i stakingowych.

Dzięki swojemu mechanizmowi spalania, przy każdym kamieniu milowym związanym z zatwierdzeniem ETFów na Bitcoina, 5% tokenów zostanie spalonych. Tym samym, zmniejszona zostanie podaż i zwiększony popyt.

najnowsze wiadomości o bitcoin etf

Projekt zdobył zaufanie inwestorów, zarabiając aż 2 miliony dolarów w przedsprzedaży. Dzięki byczej tendencji Bitcoina, projekty orbitujące wokół niego mogą trwale zapisać się w strukturze rynku kryptowalut. To właśnie dlatego Bitcoin ETF Token może być rozsądną propozycją inwestycyjną dla wielu początkujących graczy na giełdzie.

Przeczytaj także:

Jak kupić Bitcoin ETF Token w 2023 | Poradnik dla początkujących

Bitcoin Minetrix: rewolucja w wydobyciu Bitcoina

Przedsprzedaż nowego projektu Bitcoin Minetrix weszła już w dziewiątą fazę, oznaczając istotny wzrost ceny projektu związanego z Bitcoinem. Kryptowaluta odnosi ogromne sukcesy, zarabiając już prawie 5 milionów dolarów dzięki zaufaniu inwesotrów.

bitcoin minetrix - strona główna

Bitcoin Minetrix wyróżnia się na tle innych projektów związanych z Bitcoinem, dzięki wprowadzeniu rewolucyjnego mechanizmu w postaci cloud-miningu. To zdecentralizowane rozwiązanie pozwala inwestorom detalicznym uczestniczenie w zarabianiu w sektorze kopalnictwa Bitcoina.

Stakując tokeny $BTCMTX na platformie Bitcoin Minetrix, otrzymamy kredyt na wydobycie Bitcoina w chmurze. Dzięki temu użytkownicy mogą nie tylko zarobić i zdywersyfikować swoje portfolio inwestycyjne, ale także wspomóc słuszną ideę decentralizacji sieci Bitcoina.

Roadmapa Bitcoin Minetrix

Mimo daleko idącego optymizmu skierowanego wobec Bitcoina i orbitujących wokół niego altcoinów w przedsprzedaży inwestorzy powinni samodzielnie śledzić rozwijającą się sytuację, aby podejmować przemyślane decyzje.

Przeczytaj także:

Jak kupić Bitcoin Minetrix: Poradnik dla początkujących