LinkedIn je najväčšia sociálna sieť pre profesionálov na svete. Okrem toho ide aj o jednu z najvyhľadávanejších platforiem pre inzerentov. Napriek tomu však iba málokto vie, ako vytvoriť a nadizajnovať takú obchodnú stránku, ktorá zaujme a pomôže jeho spoločnosti rásť.

Počet členov na LinkedIn neustále rastie a táto platforma ukazuje, že má potenciál stať sa dôležitou súčasťou aj pre spoločnosti na Slovensku.

Čo je vlastne LinkedIn obchodná stránka?

Obchodná stránka alebo business page slúži spoločnostiam na reprezentáciu na platforme LinkedIn. Vďaka obchodnej stránke sa môžu užívatelia LinkedIn dozvedieť viac o vašej firme, produktoch, službách alebo aj o pracovných príležitostiach, ktoré ponúkate. Bežný profil je dostačujúci pre jednotlivcov, vďaka obchodnej stránke však sa môžete jednoduchšie spájať s talentovanými profesionálmi s celého sveta a propagovať vaše produkty a služby.

Prečo je dôležité vytvoriť si obchodnú stránku na LinkedIn?

LinkedIn je platforma, ktorá je populárna najmä medzi profesionálmi, spoločnosťami a inštitúciami. Má viac ako 930 miliónov používateľov vo viac než 200 krajinách. Najviac používateľov pochádza z USA, Indie, Číny a Brazílie.

Obchodná stránka môže spoločnosti veľmi pomôcť pri nábore nových zamestnancov a taktiež pri budovaní povedomia o jej značke. LinkedIn je výnimočný pre spoločnosti tým, že 59,1 % užívateľov je vo veku 25 – 34 rokov, využíva ho mnoho vplyvných osobností, neustále rastie a každú sekundu pribudnú na ňom približne traja noví používatelia. Vaša spoločnosť sa tak môže zviditeľniť u správnej cieľovej skupiny. Navyše pokiaľ máte obchodnú stránku, tak vám LinkedIn poskytuje prehľad o trendovom obsahu na vašom cieľovom trhu.

Obchodná stránka na LinkedIn vám poskytuje príležitosť prezentovať vašu spoločnosť spôsobom, ktorý dopĺňa sociálne média, ako Facebook a Instagram. Tieto sociálne siete sa viac zameriavajú na zábavu a bežnú komunikáciu, no LinkedIn je vyhradený pre profesionálov a slúži na spájanie spoločností s potenciálnymi zamestnancami a klientmi. Ak máte záujem o spojenie s inými spoločnosťami, a to predovšetkým pre B2B marketing, obchodná stránka na LinkedIn je takmer nevyhnutná.

Podrobný sprievodca vytvorením obchodnej stránky LinkedIn

V tomto momente by malo byť pre vás jasnejšie, aké benefity vám vie priniesť vytvorenie obchodnej stránky LinkedIn. Poďme sa preto pozrieť na to, ako ju môžete vytvoriť pre vašu spoločnosť v rámci niekoľkých jednoduchých krokov.

Keďže LinkedIn neponúka možnosť slovenského jazyka, budeme v tomto návode pracovať s jeho anglickou verziou. Máte však možnosť si zvoliť tiež češtinu v prípade, že by vám angličtina nevyhovovala.

Prihláste sa do svojho LinkedIn účtu

Najprv sa prihláste do svojho osobného LinkedIn účtu a prejdite na hlavnú stránku. Pokiaľ tento účet ešte nemáte, je potrebné sa zaregistrovať. Registrácia by nemala zabrať viac než pár minút. Na hlavnej stránke kliknite na tlačidlo „For Business“ („Pre spoločnosti“). Zobrazí sa vám viacero možností, z ktorých vyberte tú najspodnejšiu „Create a Company Page“ („Vytvorte si obchodnú stránku“).

Vyberte stránku, ktorá najlepšie vyhovuje vašej firme

LinkedIn ponúka tri možnosti vytvorenia obchodnej stránky, a to:

  • Company – firemná stránka, ktorá môže byť pre malú, strednú, ale aj veľkú spoločnosť
  • Showcase page – ukážková stránka, na ktorej môžete vytvoriť podstránku spojenú s existujúcou stránkou
  • Educational institution – stránka vzdelávacie inštitúcie, ktorá je určená pre školy a univerzity

Ako vytvoriť Linkedin obchodnú stránku

Vyberte možnosť „Company“ („Spoločnosť“) a následne vyplňte požadované informácie, ako je názov, webová stránka, veľkosť organizácie a logo. LinkedIn taktiež žiada, aby ste potvrdili, že ste oprávneným zástupcom spoločnosti.

Kľúčovou súčasťou tohto kroku je správny výber adresy vašej spoločnosti, pretože to pomôžete zviditeľniť vašu spoločnosť vo vyhľadávaní.

Odlíšte svoju obchodnú stránku od konkurencie

Keď vytvoríte obchodnú stránku pre svoju spoločnosť, musíte zabezpečiť, aby vynikla. Zdôraznite preto, čím je vaša firma jedinečná. Uistite sa, že je vaša stránka zaujímavá, ale udržujte ju v profesionálnej rovine.

Pravidelne stránku aktualizujte a pridávajte príspevky

Odporúčame vám aktualizovať obchodnú stránku LinkedIn, aby odrážala dôležité zmeny vo vašej organizácii. Pravidelné uverejňovanie príspevkov taktiež dopomôže k lepšej interakcii s cieľovým publikom a sledovateľmi. Neuprednostnite však pravidelnosť vašich príspevkov pred ich kvalitou. Uistite sa, že príspevky sú naozaj užitočné pre profesionálov na tejto platforme. Používatelia vďaka tomu budú mať záujem si ich prečítať.

Tipy, ktoré vám pomôžu úspešne nadizajnovať obchodnú stránku na LinkedIn

Pridávame zopár tipov, ako môžete spraviť vašu obchodnú stránku úspešnou a prilákať viac sledovateľov.

  • Spravte svoju obchodnú stránku prívetivou na prvý pohľad – pridajte titulný obrátok a zaujímavý popis vašej spoločnosti.
  • Pridajte do popisu svojej obchodnej stránky kľúčové slová, vďaka ktorým sa vaša stránka ľahšie zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania.
  • Na propagáciu môžete využiť aj LinkedIn reklamy.
  • Pridajte tlačidlo „Sledujte nás na LinkedIn“ na svoju webovú stránku, na ostatné sociálne siete alebo aj do iných svojich online marketingových kampaní.