Daudzi cilvēki plāno uzsākt savu biznesu, vadoties pēc savām unikālajām idejām un vēlmēm. Vai esat uzņēmējs un meklējat padomus, kā virzīt savu biznesu uz panākumiem? Iespējams, jūs esat sapņotājs, kurš ir gatavs doties burāt uz neatklātiem ūdeņiem, uzsākot savu jauno uzņēmumu. Šī rokasgrāmata jaunizveidotiem uzņēmumiem ir tieš tā motivācija, ko jūs meklējat!

Neskatoties uz sīvo konkurenci dažādās nozarēs, mazie uzņēmumi veido lielāko daļu no visiem uzņēmumime ASV. Saskaņā ar SBA 2022. gadā ASV bija 33,2 miljoni mazo uzņēmumu, kas veido 99,9% no visiem ASV uzņēmumiem.

Ievērojams uzņēmējdarbības gara pieaugums 2021. gadā, kad amerikāņi iesniedza 5,4 miljonus jaunus pieteikumus uzņēmumu izveidei. Šis skaits pārsniedz jebkuru iepriekšējo gadu reģistrēto par vairāk nekā 20% un pat vairāk nekā divām trešdaļām pārsniedz gada vidējo 3,2 miljonu jaunu biznesa lietojumprogrammu gadā piecu gadu laik;a līdz pandēmijas sākumam.

Kā ar tik iespaidīgiem skaitļiem rast motivāciju šim jau tā palšājam sarakstam pievienojot v\el vienu uzņēmumu? Neapšaubāmi, jūsu centieni ir ne tikai samierināšanās ar modernu uzņēmumu šī uzplūda laikā. Jūs ilgojaties, lai jūsu jaunuzņēmums spīdētu unikāli un izceltos starp šo plaukstošo jauno uzņēmumu pūli. Tāpēc jums ir nepieciešams vispatverošs palaišanas ceļvedis, lai jūs varētu gūt panākumus un gūt nepārspējamus panākumus šajā dinamiskajā vidē.

Nepalaidiet garām iespēju izmantot šo rokasgrāmatu, jo tajā ir iteverti būtiski elementi, lai jūsu mazais bizness darbotos nevainojami un garantētu tā panākumus arī turpmāk. Kā arī lasiet 12 padomi veiksmīga biznesa uzsākšanai.

Mazā biznesa laika skala

Mazā biznesa laika skala

Uzņēmējdarbība ir aizraujošs ceļojums, kas nāk ar izaicinājumiem. Tomēr mēs varam smelties iedvesmu datos, ko nesen publicēja Datu statistikas birojs topošajiem uzņēmējiem, kuri vēlas sākt savu biznesu.

  • 20% mazo uzņēmumu drosmīgi tiek galā pirmajā gadā.
  • 30% tiek galā ar otro gadu.
  • 50% gūst panaākumus pēdējo piecu gadu laikā biznesā.

Un, ņemot vērā šīs apņēmigās dvēseles, 70% mazo uzņēmumu īpeašnieku ir augstāk pēc desmit gadus ilgas uzņēmējdarbības izcilības. Tātad, ar apņēmību un neatlaidību jūsu bizness var attīstīties un pievienoties izturīgo un veiksmīgo cilvēku pulkam.

1. Sāciet savu mazo biznesu

Īstais laiks uzņēmuma atvēršanai ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, tostarp no tirgus pieprasījuma pēc jūsu produkta vai pakalpojuma, jūsu kā uzņēmēja gatavības, pieejamajiem resuriesiem un labi definēta biznesa plāna. Nav vienozīmīgas atbildes, taču kopumā vislabāk ir uzsākt uzņēmējdarbību, kad esat rūpīgi izpētījis savu tirgu, apstiprinājis savu biznesa ideju un jūtaties pārliecināts par savu spēju veiksmīgi īstenot savus plānus.

Tātad, kādi ir galvenie faktori, kas jāņem vērā, uzsākot savu biznesu?

Tirgus izpēte

  • Izprotiet savu mērkauditoriju un tās vajadzības
  • Analizējiet konkurenci un identificējiet tirgus nepilnības

Biznesa plāns

  • Izveidojiet visaptverošu biznesa plānu, kurā izklāstīti jūsu mērķi, stratēģijas un finanšu prognozes

Finasējums un finases

  • Nosakeit sākuma kapitālu
  • Izpētiet finansēšanas iespējas

Atbilstība tiesību aktiem un nomatīvajiem aktiem

  • Reģistrējiet savu uzņēmumu attiecīgajās valsts iestādēs
  • Iegūstiet savai nozarei nepieciešamās licences, atļaujas un sertifikātus

Komanda un operācijas

  • Noalgojiet galvenos darbiniekus ar atbilstošām prasmēm un zināšanām
  • Investējiet nepieciešamajā aprīkojumā, tehnoloģijā un infrastruktūrā

Atceraties, ka katrs uzņēmums ir unikāls, tāpēc šie galvenie faktori var būt jāpielāgo jūsu konkrētajai nozarei un biznesa modelim. Rūpīga šo faktoru risināšana var ievērojami palielināt jūsu veiksmīgas uzņēmējdarbības uzsākšanas un ilgtermiņa izaugsmes iespējas.

2. Apgūstiet sava uzņēmuma vadīšanas mākslu

Maza uzņēmuma vai jaunuzņēmuma vadīšana ir grūtāka nekā tā uzsākšana. Ir svarīgi apzināties, ka nepastāv viens pareizs veids kā pārvaldīt šādus uzņēmumus; panākumi ir atkarīgi no jūsu biznesa vajadzībām vispiemērotākās pieejas noteikšanas.

Mūsdienu strauji mainīgajā tirgū tas, kas uzņēmumos strādājā pirms pieciem gadiem, var vairs nebūt efektīvs. Inovācijas un radošums tagad tiek augsti atalgots, lai gūtu panākumus ir svarīgi izcelties no pūļa.

Uzsākot ceļu uz veiksmīga biznesa uzsākšanu, Apple Inc. līdzdibinātājs Stīvs Džobss ir iedvesmojoša figūra, uz kuru jāskatās, uzsverot neatlaidības nozīmi ar savu saprātīgo paziņojumu: “ Esmu pārliecināts, ka apmēram puse no tā, kas atšķir veiksmīgos uzņēmējus no neveiksmīgajiem, ir tīra neatlaidība.”

Viena izplatīta problēma ar ko saskaras uzņēmēji, vadot mazu uzņēmumu vai jaunuzņēmumu ir finanšu resursi. Jūs kā uzņēmuma īpašnieks to saprotat labāk nekā jebkurš cits.

Apgūstiet uzņēmuma vadīšanu

Visefektīvākais finanšu risinājums ir saglabāt līdzsvaru visās fokusa jomās. Centieties panākt līdzsvaru sava starta vai mazā uzņēmuma vadībā, lai palielinātu efektivitāti un rentabilitāti.

Nepietiekama juridisko procesu plānošana var izraisīt arī uzņēmuma likteni, jo tas var radīt ievērojamas problēmas un juridiskas problēmas un galu galā izgāzties. Theranos, kas savulaik bija ievērojams jaunuzņēmums, kura vērtība bija aptuveni 9 miljardi ASV dolāru, mērķis bija radikāli mainīt asins analīzes, taču tas sabruka krāpniecisku apgalvojumu un neprecīzas tehnoloģijas dēļ, izraisot juridiskas sekas un uzticamības zaudēšanu.

Mācietie no mācībām, kas gūtas no šādiem neveksmīgiem uzņēmumiem, un izmantojiet tos kā iedvesmu sevis izglītošanai, apņemoties nekad neatkārtot viņu kļūdas savā uzņēmējdarbības ceļā.

3. Tehnoloģiju izmantošana mazajā biznesā

Vai esat kādreiz domājis par praktiskiem veidiem, kā izmantot tehnoloģijas jūsu jaunuzņēmuma vai mazā biznesa vajadzībām? Tehnoloģiju integrēšana mazajos uzņēmumos ir kļuvusi par būtisku panākumu faktoru, un ir vairāki veidi kā izmantot tehnoloģiju. Piemāram, tas var racionalizēt darbības, uzlabot klientu pieredzi un veicināt izaugsmi.

Sekojot jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem un izmantojot piemērotus rīkus un programmatūru, mazie uzņēmumi var zelt mūsdienu konkurences apstākļos un izveidot racionālāku un veiksmīgāku darbību.

Mazā biznesa mārketings

Sāciet ar tehnoloģiju izmantošanu jomās, kurās tā jau ir pierādījusi savu vērtību. Tas varētu būt tikpat triviāls kā rēķinu ģenerēšana vai produktivitātes izsekošana. Pat vienkāršas mobilās lietotnes var ietaupīt mazo uzņēmumu darbinieku 725 miljonus darba stundu gadā.

Tehnoloģiju izmantošana ir ļoti svarīga patērētāj un mārketinga stratēģiju pārvaldībā; tāpēc tas var mainīt spēli maziem uzņēmumiem un jaunizveidoties uzņēmumiem. Ar ierobežotiem resursiem un personālu, tehnoloģija kļūst par vērtīgu sabiedroto, atvieglojot slogu uzņēmējiem, kuri nevar paveikt visu, pat ja viņi strādā nenogurstoši.

4. Kā pieiet personāla atlasīšanai

Ar aptuveni 61,7 miljoniem mazo uzņēmumu darbinieku, kas veido 46,4% no kopējā ASv darbaspēka, kvalificēti darbinieki mazā uzņēmumā kļūst vēl svarīgāki. Viņu pieredze ir svarīga inovāciju virzīšanai, darbību racionalizēšanai un izcilu produktu vai pakalpojumu sniegšanā, kas galu galā virza uzņemumu uz ilgtspējīgu izaugsmi un panākumiem sīvās konkurences apstākļos.

Īpaši svarīgi ir izveidot talantīgu darbinieku kopu, jo jūsu dibināšanas vai mazā uzņēmuma pnākumi ir atkarīgi no darba spēka kvalitātes. No tehnoloģiju izmantošanas līdz klientu lojalitātes veicināšanai un ne tikai – viss ir atkarīgs no jūsu komandas prasmēm un spējām.

Lai iegūtu labāku perspektīvu, apsveriet šādu scenāriju: jūs sākat savu uzņēmējdarbības ceļu, un jūsu uzņēmums pašlaik saskaras ar zināmu nestabilitāti. Saskaņā ar SBA 5 no katriem 10 jaunajiem uzņēmumiem nepārsniedz 5 gadu slieksni.

Šāda statistika potenciālajam darbiniekam šķiet diezgan biedējoša. Kvalificēti kandidāti gadu gaitā ir kļuvuši atvērtāki darbam ar jaunizveidotiem uzņēmumiem, taču vai tam vajadzētu būt jūsu pēdējam līdzeklim? Turklāt vai jūs to varat atļauties?

Kandidāts ar 5-10 gadu piredzi darb;a ar darba piedāvājumiem no pasaulē pazīstama uzņēmuma, piemēram, Amazon, un jūsu jaunizveidotais/mazais uzņēmums, iespējams, izvēlēsies Amazon acīmredzamu iemeslu dēļ.

Tas notiek vēlāk darba pieņemšanas ciklā. Vispirms jums būs jāfiltrē pareizie kandidāti un jāveic intervija/pārbaude, lai pārbaudītu, vai tie atbilst jūsu cerībām.

Lietas,kas jāņem vērā, pieņemot darbā darbiniekus savam mazajam uzņēmuma:

  • Definējiet lomu prasības un izstrādājiet saistošus darba aprakstus.
  • Izmantojiet vairākas platformas, lai sasniegtu kandidātus un piedāvātu konkurētspējīgu atalgojumu.
  • Koncentrējieties uz tādu kandidātu atrašanu, kas atbilst jūsu uzņēmuma vērtībām un kultūrai.
  • Izceliet izaugsmes iespējas.
  • Nodoršiniet patīkamu uzņemšanas procesu jauniem darbiniekiem.
  • Ieprieciniet kvalific;etus darbiniekus ar pozitīvu darba vidi un atbalstu viņu profesionālajai izaugsmei.

Saskaņā ar aptauju par galvenajiem darbinieku laimes un apmierinātības ar darbu virzītājiem vissvarīgākais faktors, kas veicina darbinieku neapmierinātību ir justies nenovērtētam.

Lai risinātu šo problēmu mazajiem uzņēmumiem par prioritāti būtu jāatzīst un jānovērtē savu darbinieku centieni, veicinot pozitīvu darba kultūru, kas novērtē un atzīst vi;nu ieguldījumu.

5. Mazā uzņēmuma mārketings un zīmola veidošana

Runājot par pareizās mārketinga stratēģijas atrašanu jūsu jaunizveidotajam vai mazajam uzņēmuma, internets ir pārpludināts ar neskaitāmiem ceļvežiem. Tomēr jūsu uzņēmuma vispiemērtotākā mārketinga stratēģijas noteikšana var būt sarežģīta.

Izaicinošā realitāte ir tāda, ka katram uzņēmumam ir nepieciešama personalizēta mārketinga stratēģija. Pielāgotas mārketinga pieejas zistrādei bieži ietver “trāpījuma un izmēģinājuma” procesu, kurā tiek pārbaudītas dažādas stratēģijas, lai noteiktu to, kas nodrošina vislabāko ieguldījumu atdevi.

Ceļš uz panākumiem jūsu jaunizveidotajam vai mazjam uzņēmumam

Veiksmīga starta vai neliela uzņēmuma vadīšana prasīs jūsu nedalītu uzmanību. Jums kā uzņēmējam jābūt atvērtam aprēķinātiem riskiem. Katrs mazākais lēmums, ko pieņemat šodien, noteiks jūsu uzņēmuma nākotni.

Sākot no sava starta idejas īstenošanas līdz veiksmīgai tās īstenošanai, esiet aktīvi, pielāgojaties tirgum un savām patērētāju vajadzībām. Koncentrējaties uz “izcelšanos” savā nozarē.

Pārliecinieties, ka jūsu pieņemtie lēmumi ir pamatoti ar atbilstošu izpēti. Nosakiet galvenās darbības jomas savps jaunizveidotajos uzņēmumos un attiecīgi ieguldiet savus resursus.

Visbiežāk uzdotie jautājumi kā veiksmīgi vadīt jaunuzņēmumu vai mazo uzņēmumu

Kā mazais bizness var būt veiksmīgs?

Kādas ir piecas biznesa panākuma atslēgas?

Kurā biznesā ir visvieglāk gūt panākumus?