Pasaule piedzīvo milzīgus tehnoloģiskus jauninājumus. Katru dienu mēs dzirdam tādus momdes vārdus kā mākslīgais intelekts, mašīnmācība, lietu internets un daudz kas cits.

Kopumā tehnoloģija pārslēdz pārnesumus un paātrinās kā superauto. Un uzņēmumi no jauna definē savas inovācijas, veiklību, darbības un biznesa izaugsmi, iekļaujot dažāda veida tehnoloģijas, piemēram, blokķēdi, AI un mašīnmācīšanos.

Ņemot vērā šos sasniegumus veidošanā, jūs varētu apšaubīt, kas paliks un attīstīsies nākotnē?

Vai internets areī turpmāk būs galvenais? Vai ir arī kāda iespēja nomainīt?

Visas šīs atbildes atradīsiet šajā rakstā. Papildus IoT mēs runāsim arī par četriem citiem tehnoloģiju jauninājumiem, kas veidos pasaules nākotni.

Ja tas izklausās kā kau kas jūsu uzmanības vērts, turpiniet lasīt.

1. Cloud-native lietojumprogrammas – novatoriskas un konkurētspējīgas iespējas

Tehnoloģiju inovācijas

Dažu pēdējo gadu laikā psaule ir piedzīvojusi straujas izmaiņas lietojumprogrammu infrasturktūrā, un, kā šķiet, arvien vairāk organizāciju pāriet uz mākoņa lietojumprogrammām. Kā liecina daži pētījumi, līdz 2022. gadam 35% no visām ražošanas lietojumprogrammām būs cloud-native lietojumprogrammas.

Cloud-native nozīmē, ka viss, kas ir izveidots, darbojas mākonī. Mūsdienās organizācijas izstrādā cloud-native lietojumprogrammas, lai iegūtu prasmīgāku, pielāgojamāku struktūru. Viens no iemesliem, kāpēc cloud native kļūst arvien populārāki ir tas, ka tas ļauj komandām koncentrēties uz rezultātiem, svarīgām biznesa idejām, nevis tērēt laiku infrastruktūras detaļām.

Turklāt cloud natvie lietotnes ir lētākas nekā parastās iespējas. Lielākā daļa cloud-native programmu nodrošina vienotu infrastruktūru un rīkus, Tādējādi uzņēmumi var arī paredzēt zemākas cenas cloud-natvie struktūras atvērtā pirmkoda modeļu dēļ. Nekādas citas iespējas neļauj organizācijām maksāt par lietošanu.

Ņemot vērā tehnoloģiskos sasniegumus, jaunu rīku izlaišanu, elastīgas produktu izstrādes metodes, vairāk izstrādātāju un daudz kodu atkārtotas izmantošanas, līdz 2023. gadam tiks izveidoti 500 miljoni jaunu lietotņu.

Ņemot vērā cloud-native lietojumprogrammu ātrāku ieviešanu, mēs, visticamāk, arī turpmākajos gados redzēsim izmaiņas lietotāju saskarnēs. Tādējādi līdz 2024. gadam mēs redzēsim mākslīgā intelekta darbināmas lietotāju saskarnes. Vienkārši sakot, automatizācija aizstās lielāko daļu pašreizējo ekrāna lietotņu.

2. Lietu internets – pārsteidzošs jauninājums

Lietu internets kļūst par visspēcīgāko tehnoloģiju pasaules lielvaru. Pat jaunattīstības valstīs mēs redzam liela mēroga izvietošanu, kas ir radusies ļoti dažādās nozarēs un lietojuma gadījumos, piemēram, elektriskajos transportlīdzekļos, viedajā novērošanā, viedajās pilsētās, medicīnas lietojumprogrammās un daudz ko citu.

Potenciālo un esošo IoT ierīču klāsts ir milzīgs. Mēs jau redzam, ka cilvēki izmanto savus viedtālruņus, lai sazinātos ar IoT ierīcēm – no mājas termostatiem līdz viedajiem skaļruņiem, šī tehnoloģija jau dara tik daudz. Līdz 2025. gadam būs vairāk nekā 21 miljards IoT ierīcu, un AI turpinās kļūt lielāks.

Tiek prognozēts, ka tiks izvietoti miljoniem galapunktu, jo digitālā transformācijas tiek ieviesta daudzās nozarēs. Vienkārši sakot, IoT paplašinās, un mēs redzēsim, ka tas peiaugs eksponenciāli.

IoT iespējotās ierīces un savienotais mājas tirgus turpinās pastāvīgi pieaugt, korporatīvā IoT nozare arī pieaugs eksponenciāli. Būs vairāk prasību no dažādām nozarēm, piemēram, lauksaimniecības aprīkojuma, pārtikas ražošanas, kafijas darītavām un nekustamā īpašuma pārvaldības.

IoT nākotne ir ļoti spoža, un tā ātri vien no tehnoloģiju eksperimenta kļūst par pasaules mēroga fenomenu.

3. 5G tehnoloģija – globāla inovācija

5G tīkla ienākšana ne tikai mainīs tehnoloģiju, bet arī piedāvās pilnīgi jaunu mobilo pieredzi. Paredzams, ka 5G kā bezvadu tehnoloģija nodrošinās interneta ātrumu, kas būs 100 reizes lielāks nekā standarta 4G savienojumi.

Kā liecina pētījumi, 5G pēdējos gados būs viena no visvairāk traucējosājām tehnoloģijām. Paredzams, ka nākotnē 5G nodrošinās augstāku pakalpojumu kvalitāti, lielāku joslas platumut un mazāku latentumu – tas vis palīdzēs uzlabot lietotāju pieredzi gan biznesa, gan patērētāju telpā, no televeselības līdz spēļu lietošanas gadījumiem.

Tā kā 5G tehnoloģija ir piedzīvojusi straujus jauninājumus, tas, visticamāk, mainīs veidu, kā mē pavadām savu dzīvi. Drīz mēs ieiesim laikmetā, kurā sakari būs ātrāki un savienojumi būs spēcīgāki nekā jebkad agrāk.

Ja viss darbosies tā, kā prognozējuši eksperti, 5G būtu labākais risinājums cilvēkiem, kuri vēlas zibenīgi straumēt augstas izšķirtspējas 8K video. Tādējādi, izmantojot 5G savienojumus un ātrumu, patērētāji varēs baudīt grafiski bagātas mobilās spēles, kristāldzirdus videozvanus bez kavēšanās.

Lai gan tikai dažas organizācijas ir veiksmīgi ieviesušas ierīces, kas spēj nodrošināt 5G, šīs tehnoloģijas pareizai lietošanai joprojām ir vajadzīgs vairāk laika. Taču, tiklīdz 5G kļūs pilnībā funkcionāks, nebūs nepieciešams nekāda veida vads vai kabelis, lai nodrošinātu sakaru vai izklaides pakalpojumus mobilajās ierīcēs. Ieviešot 5G, dažu sekunžu laikā varēsiet lepupielādēt 3 stundu garas filmas.

4. Elektroniskie velosipēdi – jauninājums veselīgam dzīvesveidam

Tā kā pilsētu teritorijas kļūst blīvākas un satiksme kļūst drudžaināka, daudzi cilvēki meklē baraukšanai piemērotus transportlīdzekļus. E-velosipēds kļūst par gudru izvēli cilvēkiem, kuri dzīvo viedās pilsētās. Tā kā iedzīvotāju blīvums turpina pieaugt, modelis ar vienu automašīnu uz cilvēku nebūs tik ilgtspējīgs kā šodien.

Tāpēc cilvēki meklē alternatīvu. Pārslogotās pilsētās e-velosipēdi sola nodrošināt lētāku un ātrāku pārvietošanos no A līdz B, salīdzinot ar sēdēšanu automašīnā un gaidīšanu, kad satiksme beigsies.

Viedie pilsētu plānotāji ir sapratuši e-velospiēdu priekšrocības un to darbības jomu nakotnē. Viņi iegulda tehonoloģijās, kas veicina cilvēku labklājību un veselību. Lai gan visi divriteū velosipēdi parasti piedāvā veselīgāku braukšanu uz darbu un no darba, nevis braucot ar automašīnu, e-velosipēdi ir labāks risinājums, jo tie nodrošina zemas ietekmes vingrinājumus, kas padara tos par labāku iespēju cilvēkiem, kuri vēlas uzturēt sevi formā.

Daži darba devēji jau ņem vērā e-velosipēdu priekšrocības. Biņi vilina darbiniekus ar īpašiem stimuliem- mudina viņus uz darba vietu braukt ar elektriskajiem velosipēdiem. Ņemot vērā šos sasniegumus, e-velosipēdu nākotne, visticamāk, piedzīvos eksponenciālu izaugsmi.

2017. gadā ASV elektronisko velosipēdu tirgus pieauga par vairāk nekā 25%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, jo amerikāņi iegādājās tikpat daudz elektronisko velospēdu, cik elektronisko automašīnu iepriekšējā gadā. Un ar katru gadu šis pārdošanas apjoms pieaug.

Tātad, ja jūs domājat vai e-velospiēds būs labs ieguldījums, jums jāzina, ka šie velospi;edi piedāvā tādas pašas priekšrocības kā tradicionālie velosipēdi, tostarp izmaksu ietaupījums, lielāks komforts un uzlabota veselība. Vēl viena šo velosipēdu priekšrocība, mūsuprāt, ir labāka efektivitāte braucot kalnā.

Iespējams, lielākās e-velosipēdu priekšrocības ir to videi draudzīgums. Nav nepieciešams apmeklēt benzīntanku un uzpildīt tvertni ar degvielu. Šis ieguvums ir atvieglojums, jo īpaši, ja mēs redzam, ka benzīna cenas katru dienu pieaug.

5. Blockchain – biznesa inovācijas

Kad mēs dzirdam blokķēdi, pirmais, kas mums nāk prātā ir Bitcoin un citas kriptovalūtas. Galu galā kriptovalūtas nodrošina platformu decentralizētiem darījumiem un digitālo valūtu uzglabāšanai. Tie arī ļauj veikt dažādus darījumus un uzglabāšanu, samazinot trešo pušu iejauk;sanos un likvidējot centralizēto kontroli.

Šķiet, ka blokķēde ir tehnoloģija, kas veidos nākotnes inovācijas. Pamazām daudzi uzņēmumi ir sākuši pieņemts maksājumus ar Bitcoin, un milzīgs skaits tirgotāju un investoru iegulda tajā savu naudu. Bitcoin vai blokķēžu evolūcijai ir savas problēmas, taču lietas beidzot sāk nobriest.

Kā atklājas Gartner pētījums, līdz 2039. gadam blokķēdes biznesa pievienotā vērtība pieaugs līdz 3,1 triljonam ASV dolāru. Blokķēdei ir milzīgs potenciāls, jo īpaši uzņēmumu blokķēdēm – tās ir milzīgas, un tai būs liela ietekme uz uzņēmējdarbību nākamajos gados.

Blokķēdes var tikt izmantotas mazumtirdzniecībā, fintech, veslības aprūpē, e-komercijā un citās nozarēs, jo tas nodrošina lielāku digitālo darījumu pārredzamību un neapdraudot drošību.

Lasiet arī: