Temps ar kādu uzņēmēji dibina jaunus uzņēmumus ir visu laiku augstākais. Tas ir daļēji pateicoties tam, ka šājā digitālajā laikmetā ir viegli izveidot jaunu uzņēmumu un sasniegt klientus visā pasaulē.

Tomēr tikpat ātri, kā tiek uzsākti jauni uzņēmumi, daudzi arī sabrūk, jo dibinātājiem trūkst zināšanas, lai palīdzētu saviem jaunajiem uzņēmumiem gūt panākumus. Uzņēmuma palaišanas posms ir salīdzinoši vienkāršs, taču īstais izaicinājums sākas pēc jaunā uzņēmuma atvēršanas. Uzņēmumu īpašniekiem ir jāizveido efektīva stratēģija, jātirgo savi produkti, jāpiesaista klienti un jārisina problēmas reāllaikā.

Šajā ceļvedī mēs sniegsim 12 vērtīgus padomus, kas var palīdzēt jebkuram jaunajam uzņēmums īpašniekam nodrošināt veiksmīgu uzņēmuma dibināšanu.

1. padoms: padomājiet par saviem mērķiem

Daudziem jaunajiem uzņēmumu īpašniekiem ir ideja par produktu vai pakalpojumu, un viņi nekavējoties sāk uzņēmējdarbību. Viņi aizmirst padomāt par to, kāds ir viņu galvenais mērķis, tiklīdz būs uzsākts bizness.

Vai uzņēmumam ir jāpārvēršas par milzīgu uzņēmumu ar investoriem, simtiem darbinieku un klientiem visā psaulē? Vai arī veiksme ir uzņēmuma īpašnieka prātā, ja viņam ir neliels veikals ar vienu vai diviem darbiniekiem un ilgtspējīgiem ienākumiem?

Ir svarīgi rūpīgi pārdomāt ilgtermiņa biznesa mērķus, jo tiem būs svarīga loma lēmumu pieņemšanā par uzņēmējdarbību.

Piemēram, uzņēmums īpašnieks, kurš ir apmierināts ar nelielu veikalu, var nolemt pats finansēt savu uzņēmumu un atvērt tikai vienu vietējo veikalu. Uzņēmuma īpāsnieks, kurš vēlas ķerties pie žogiem, jau no paša sākuma var uzņemties investorus un atvērt vietas vairākās pilsētās.

Uzņēmuma īpašniekiem būtu jādomā arī par savu toleranci pret uzņēmējdarbību un finanšu risku. Daži uzņēmumi vienkārši ir riskantāki nekā citi. Piemēram, pastāv daudz lielāka iespēja, ka hedžfonds cietīs neveiksmi, nekā vietējā picas vieta.

Uzņēmējiem, kuri vēlas uzņemties lielāku risku, veltiet laiku, lai uzzinātu, kā identificēt un mazināt riskus.

Kā uzsākt veiksmīgu biznesu

2. padoms: izveidojiet biznesa plānu

Biznesa plāns ir viens no vissvarīgākajiem dokumentiem, ko dibinātājs var izveidot uzņēmuma uzsākšanas procesa sākumā.

Tas kalpo kā uzņēmuma plāns, kurā ir izklāstīts viss, sākot no paredzētajiem klientiem un beidzot ar to, kādas preces un pakalpojumus uzņēmums piedāvās. No pirmās dienas, kad uzņēmējs sāk strādāt pie savas darbības uzsākšanas līdz atvēršanas dienai, biznesa plānam ir jābūt viņa ceļvedim.

Nav formālu prasību attiecībā uz to, kas iekļaujas biznesa plānā. Tomēr, apsveriet iespēju iekļaut šīs sadaļas:

  • Uzņēmuma apraksts
  • Vadība un organizācija
  • Produkti un pakalpojumi
  • Klientu analīze
  • Konkurentu analīze
  • Mārketings un pārdošana
  • Finanses

Galvenokārt biznesa plānā ir jāizklāsta, kas padara šo jauno uzņēmumu unikālu no esošajiem konkurentiem un kāpēc klienti pulcēsies uz uzņēmumu. Citiem vārdiem sakot, plānā ir jāizklāsta skaidrs arguments, kāpēc bizness būs veiksmīgs un kā tas sasniegs šos panākumus.

Svarīgi, ka biznesa plāns nav statistisks dokuments, un sākotnēji tam nav jābūt perfektam, Dibinātāji bieži veiks izmaiņas savā plānā, kad bizness tiek veidots.

Tas ir labi – labāk ir izveidot pienācīgu plānu un sākt virzīties uz palaišanu, nevis gaidīt, līdz plāns ir ideāls, pirms kaut ko darīt.

Jaunuzņēmuma biznesa plāns

3. padoms: koncentrējies uz produkta tirgus atbilstību

Lai bizness gūtu panākumus, klientiem ir jāvēlas tas, ko tas pārdod.

Tas varētu šķist pašsaprotami, taču daudzi jauni uzņēmumi ar to kļūdās. Dibinātāji rada produktu, ko neviens patiesībā nevēlas, vai piedāvā pakalpojumu, kas precīzi neatbilst paredzētajiem klientiem.

Uzņēmumu īpašniekiem jābūt vērstiem uz produktu tirgus atbilstību. Neatkarīgi no uzņēmums piedāvātajām precēm vai pakalpojumiem ir jāatrisina reāla klienta problēma.

Piemēram, dibinātāji var noteikti plaisu tirgū. Varbūt apkārtējiem cilvēkiem patiks suši restorāns, bet tāda nav. Atverot suši restorānu, uzņēmums īpašnieks apmierina vietējo vajadzību un parādīsies klienti.

Lielākā daļa uzņēmumu īpašnieku uzsāk uzņēmējdarbības izveidi, identificējot šādu plaisu. Tomēr viņi ne vienmēr saprot, ko vēlas viņu paredzētā auditorija pirms uzņēmuma atvēršanas.

Lai to atrsinātu, ir svarīgi veikt padziļinātu klientu izpēti. Pavadiet laiku sarunās ar klientiem – pajautājiet viņiem, kā viņi jūtas par hipotētisku biznesu un vai viņi to izmantotu. Uzņēmēji var pat izsūtīt aptaujas, lai savāktu vairāk datu un uzzinātu konkrētus produktus un pakalpojumus, kas viņiem būtu jāpārdod.

4. padoms: pārbaudiet “ūdeņus”, lai samazinātu risku

Jauna biznesa uzsākšana vienmēr būs riskanta. Tas prasa milzīgu laika, kapitāla un emocionālās enerģijas daudzumu.

Tomēr uzņēmumu īpašniekiem nav pilnībā jāiesaistās, pirms viņi nav pārliecināti, ka viņu uzņēmums izdosies. Biežāk ir ieteicams sākt lēnām un atrast veidus, kā izpētīt biznesa ideju ar zemām saistībām. Kā teica Vorens Bafets: “Nekad nepārbaudiet upes dziļumu ar abām kājām.”

Lielākā daļa uzņēmumu īpašnieku uzsāk uzņēmējdarbību kā papildus ienākumu avotu. Tā vietā, lai pamestu darbu un atteiktos no drošiem ienākumiem, uzņēmējs savu jauno biznesu varētu vadīt naktīs un nedēļas nogalēs. Tikai tad, kad uzņēmums ir izveidots, viņiem vajadzētu pāriet uz pilna laika darbu, lai paplašinātu darbību.

Vēl viens veids, kā mazināt risku, ir sākumā pārdot ierobežotu produktu vai pakalpojumu klāstu. Piemēram, ja uzņēmums pārdod pēc pasūtījuma izgatavotas cepures, tas var pārdot tikai dažus dizainus, līdz uzņēmums sāk darboties. Vairāku krāsu un rakstu pievienošana vai pat paplašināšana uz citiem produktiem ir veids, kā izveidot veiksmīga uzņēmuma ceļu.

“Ūdeņu” pārbaude ne vienmēr ir iespējama, Piemēram, veikala atvēršana ir liela apņemšanās, kas prasa daudz naudas. Tādā gadījumā ir ārkārtīgi svarīgi, lai uzņēmumu īpašnieks veiktu pēc iespējas vairāk pētījumu par saviem klientiem un konkurentiem, lai nodrošinātu, ka viņu uzsāktais uzņēmums varētu gūt panākumus.

5. padoms: mācies no savām kļūdām

Katrs jaunais uzņēmuma īpašnieks pieļaus kļūdas. Tā ir daļa no procesa.

Tas, kas atšķir veiksmīgākos uzņēmumu īpašniekus no tiem, kuriem tas neveicas, ir tas, kā viņi reaģē uz kļūdām. Ļoti veiksmīgi cilvēki uztver kļūdas kā mācību iespējas, nevis kā pilnībā negatīvu pieredzi, par kuru viņi mūžīgo nožēlo.

Daži no pasaules veiksmīgākajiem cilvēkiem ir pieļāvuši kļūdas un pēc tam atgriežas labāk nekā jebkad agrāk. Piemēram, Stīvs Džobss tika atlaists no Apple, pirms viņš atgriezās vadīt uzņēmumu. Ariana Huffington uzsāka vairākus neveiksmīgus biznesus, pirms viņa nodibināja Huffington Post.

Veiksmīgi uzņēmēji neapsēžas ar savām neveiksmēm un neuzliek vainu citiem. Tā vietā viņi pārvar šķēršļus ar neatlaidību un konsekvenci. Galvenais ir pieiet kļūdām kā iespējām un izaugt no tām.

6. padoms: izveidojiet līdzīgi domājošu kopienu

Viens no labākajiem uzņēmumu īpašnieku resursiem ir citi uzņēmumu īpašnieki kuri izgājuši līdzīgu procesu. Viņi saprot, kas nepieciešams, lai uzsāktu uzņēmējdarbību, unikālos izaicinājumus, ar kuriem saskaras uzņēmējs, un šaubas, kas var iezagties, kad viss nenotiek pareizi.

Citi uzņēmēju tīkla izveide tajā pašā nozarē ir ļoti svarīga, lai atrastu atbalsti starta procesā. Ikviens, no šiem uzņēmējiem var kļūt par galveno mentoru ar padomu par svarīgiem lēmumiem, kas ietekmē uzņēmējdarbības trajektoriju.

Izveidojiet līdzīgi domājošu kopienu

Daudzveidīgs tīkls ir svarīgs arī, lai iegūtu vairākas jaunas uzņēmējdarbības perspektīvas. Veidojot jaunu uzņēmumu, ir viegli iegūt tuneļa redzējumu un nonālt truša bedrē. Sarunas ar citiem uzņēmumu īpašniekiem tīklā ļauj uzņēmējiem atgriezties pie domām par kopainu un pamanīt lietas, kuras viņi, iespējams, ir palaiduši garām.

Tīklošana prasa centību. Uzņēmumu īpašnieki var sazināties ar citiem savā nozarē tiešsasitē, pa tālruni vai klātienē konferencēs. Ir svarīgi būt dradzīgam, izpalīdzīgam un atvērtam jaunām mācībām. Gandrīz katrā nozarē ir veterāni, kuri vēlas palīdzēt jaunpienācējiem ar pareizu attieksmi gūt panākumus.

7. padoms: piešķiriet mācībām prioritāti

Jauna uzņēmuma izaugsme palēlināsies, ja dibinātājs pilnībā neizpratīs nozari, kurā viņš strādā. Ir iespējams iekļūt tirgū ar vienu izcilu produktu, taču, lai ieviestu papildu produktus un pakalpojumus, ir nepieciešama dziļāka izpratne par to, kādi ir klienti un kas jau ir ārā.

Ir vairāki veidi, kā uzņēmēji var uzzināt vairāk par savām jomām. Viens no labākajiem veidiem ir uzdot jautājumus tīkla uzņēmumu vadītājiem – šī ir vēl viena priekšrocība no spēcīga tīkla izveides.

Vēl viens veids ir apmeklēt konferences. Tās var dot uzņēmuma īpašniekiem jaunas idejas, kā arī piedāvā sarunas iespējas ar pārdevējiem, klientiem un konkurentiem.

Noderīgas ir arī nozares publikācijas. Tie bieži aptver jaunumus no saistītiem uzņēmumiem un var izcelt kļūdas vai iespējas, kas uzņēmuma īpašniekiem būtu jāzina. Plašākas uz biznesu orientētas publikācijas var sniegt papildu palīdzību tādās jomās kā uzņēmējdarbības vadība, finanšu pārvaldība un darbā pieņemšana, kas nav raksturīga veinai nozarei.

8. padoms: izmantojiet komandu un esiet efektīvs līderis

Dibinātāja pienākums ir plānot, stratēģizēt un attīstīt savu biznesu. Uzņēmējiem nebūtu jābaidās iekļūt problēmu risināšanā un piedalīties ikdienas darbībās, viņu laiks bieži vien vislabāk tiek pavadīts, koncentrējoties uz kopējo ainu.

Tas nozīmē, ka uzņēmumu īpašniekiem ir jāveido komanda un jādeleģē citiem, lai vadītu savu biznesu.

Daudziem uzņēmumu īpašniekiem tas ir grūti. Viņi dod priekšroku iesaistīties katrā uzdevumā un neatsakās no kontroles.

Taču mācīšanās piesaistīt komandu var būtiski mainīt to, cik ātri uzņēmums attīstās. Darbinieki var palielināt caurlaidspēju, piedāvāt jaunas idejas un atrisināt problēmas, ar kurām dibinātāji paši nevar tik galā. Efektīva komanda var izveidot vai izjaukt jaundibināto uzņēmumu.

Mazā biznesa sapņu komandas veidošanas atslēga ir būt efektīvam vadītājam. Dibinātāji var radīt piemēru, strādājot tā, kā viņi sagaida, ka viņu darbinieki strādās. Piemēram, ja dibinātājs katru dienu strādā virsstundas un rīkojas pozitīvi, viņa darbinieki, visticam\ak, strādās grūtāk un būs arī pozitīvāki.

Arī uzņēmumu īpašniekiem ir jāuzticas darbiniekiem un jāļauj vieņiem strādāt neatkarīgi. Komandām ir nepieciešama uzraudzība, bet neviens nevēlas, lai viņus mikromenedžētu.

Visbeidzot, uzņēmēji var būt efektīvi vadītāji, palīdzot saviem darbiniekiem profesionāli attīstīties. Viņiem ir jāievieš darbības pārskati, jāmudina darbinieki apgūt jaunas prasmes un jārada izaugsmes iespējas uzņēmumā.

9. Padoms: Izmantojiet digitālā mārketinga kanālus

Viena no priekšrocībām, ko sniedz uzņēmējdarbības uzsākšana digitālajā laikmetā, ir tā, ka ir vieglāk nekā jebkad agrāk sasniegt klientu. Sociālo mediju platformas, meklētājprogrammas un citi rīki sniedz uzņēmumu īpašniekiem iespēju precīzi atlasīt cilvēkus, kuri, viņuprāt, izmantos viņu biznesu.

Izmantojiet digitālā mārketinga kanālus

Piemāram, izmantojot meklētājprogrammu reklāmas, potenciālajiem klientiem, kuri meklē velosipēdu noteikt’pilsētā, meklēšanas rezultātu augšdaļā var parādīties jauns velosipēdu veikals. Sociālo mediju reklāmas ļauj jaunam apģēru veikalam radīt reklāmas potenciālajiem klientiem, kuri ir noteiktā vecuma diapazonā un nesen ir iegādājušies apģērbu tiešsaistē.

Šī specifika uzņēmumiem maina spēli. Veselas nozares ir attīstījušās ar spēju šauri tlasīt klientus, pamatojoties uz viņu vēlmēm. Īpaši mazie uzņēmumi ir guvuši labumu, jo tagad tie var konkurēt ar mazumtirdzniecības gigantiem, kuriem ir daudz lielāks reklāmas budžets un zīmola atpazīstamība.

Vēl vien digitālo reklāmu priekšrocība ir tā, ka tās ir diezgan lētas. Digitālo reklāmu izmaksas atšķiras, taču parasti tās ir aptuveni 10% no tradicionālo reklāmu izmaksām televīzijā.

Tādējādi jaunizveidotie uzņēmumi var iesaistīties reklāmā un sākt pelielināt savu klientu bāzi bez milzīga mārketinga budžeta.

10. padoms: saglabājiet izmaksas pēc iespējas zemākas

Bēgšanas izmaksas ir izraisījušas daudzu mazo uzņemumu nāvi. Ir pārāk viegli tēre’t nedaudz šeit un tur, lai pārāk vēlu saprastu, ka visas šīs izmaksas veido milzīgu summu. Tas jau īpāsi attiecas un inflāciju, kas daudziem uzņēmumiem samazina peļņu.

Lai gan uzņēmējdarbības uzsākšana ir dārga, mazo uzņēmumu īpašniekiem ir jābūt pēc iespējas taupīgākiem. Katrs ietaupījums ir svarīgs.

Dažas salīdzinoši vienkāršas idejas izmaksu samazināšanai ietver:

  • Maksas programmatūru vietā izmantojiet bezmaksas programmatūras
  • Investējiet automatizācijas rīkos
  • Meklējiet lietotu aprīkojumu
  • Pārstrādājiet pēc iespējas vairāk materiālu
  • Salīdziniet cenas starp pārdevējiem un vienojieties par līgumiem

Kopumā lielākās izmaksas, nar kurām nāksies saskarties jaunajiem uzņēmumiem, ir algas. Darbinieki ir dārgi, taču tie ir arī būtiski, lai nodrošinātu jūsu uzņēmuma nevainojamu darbību.

Samaziniet izmaksas

Viens no veidiem, kā uzņēmumi var samazināt algas izmaksas, ir ierobežot virsstundas. Tas varētu nozīmēt uzņēmuma darba stundu samazināšanu līdz 40 stundām nedēļā vai divu nepilna laika darbinieku algošanu viena pilnas slodzes darbinieka vietā.

Uzņēmumi var arī samazināt darbinieku skaitu, kas tiem jāpieņem, piešķirot katram komandas loceklim vairākas lomas. Tas nodrošina, ka darbiniekiem vienmēr ir jāpaveic darbs, tāpēc uzņēmumu īpašnieki nemaksā par dīkstāves laiku.

11. padoms: koncentrējieties uz klientu apkalpošanu

Saskaņā ar Zendesk ziņojumu 81% patērētāju saka, ka pozitīva klientu apkalpošanas pieredze ir svarīga viņu lēmumam veikt atkārtotu pirkumu no uzņēmuma.

Tas ir milzīgs skaits, un tas nozīmē, ka jebkura mazā uzņēmuma panākumi var būt atkarīgi no tā, vai klientiem ir laba pieredze vai nē. Apmierināts klients ne tikai biežāk atgriezīsies un iegādāsies vēlreiz, bet arī biežak liks saviem draugiem un ģimenei pārbaudīt uzņēmumu.

Tāpat slikts klientu serviss var nogremdēt uzņēmumu. Tajā pašā ziņojumā konstatēts, ka 61% patērētāju pāries pie konkurenta tikai pēc vienas sliktas pieredzes uzņēmumā.

Tāpēc katrai klientu mijiedarbībai ar jūsu uzņemumu jābūt pozitīvai. Ir svarīgi, lai uzņēmumu īpāsnieki un viņu darbinieki būtu jautri, izpalīdzīgi, pretīmnākoši un pacietīgi. Vienkāršas lietas, piemēram, klienta sveicināšana pie durvīm vai viņa vārda pajautāšana, var būtiski mainīt.

Turklāt mazajiem uzņēmumiem ir jānodrošina vairāki veidi, kā klientiem sazināties. Uzņēmuma vietnē norādiet tālruņa numuru, e-ppastu vai pat tiešsaistes tērzēšanas iespēju. Pārliecinieties, ka klientu apkalpošanas komanda ātri atbild uz jautājumiem uz lūdz atsauksmes no klientiem.

12. padoms: koncentrējies uz panākumiem

Mērķiem, ko uzņēmumu īpašnieki izvirz;ijuši agrīnā uzņēmējdarbības procesā, vajadzētu palikt viņu ceļvedim pat pēc tma, kad uzņēmums ir atradis savu pamatu. Labākie uzņēmēji ir tie, kuri nejūtas pašapmierināti, tiklīdz bizness sāk darboties, bet pastāvīgi meklē jaunus veidus, kā uzlabot.

Tas varētu nozīmēt apjoma palielināšanu, izvēršoties jaunos tirgos, ieviešot jaunus produktus, kas klientiem patīk, vau dubulto esošo klientu skaitu, lai iegūtu vairāk no sava biznesa.

Uzņēmējiem var būt vilinoši uzsākt jaunu uzņēmumu un mēģināt vadīt divus uzņēmumus vienlaikus. Tomēr, lai sasniegtu maksimālos panākumus biznesā, ir nepieciešams 100% dibinātāja uzmanība. Labāk ir apvienot visu vienā biznesā un padarīt to pēs iespējas labāku, nekā sadalīt laiku starp uzņēmumiem.

Vēl viena lietas, kas jāpatur prātā, ir tāda, ka tirgus pastāvīgi mainās, un uzņēmumiem ir jāseko līdzi. Var būt jaunas tendences, kas prasa jaunus produktus vai modificētu dizainu. Vai arī jaunas tehnoloģijas var padarīt vecos produktus un pakalpojumus novecojušus, un uzņēmumiem ir jāpielāgojas, lai tie būtu atbilstoši. Vienmēr klausieties klientus un iekļaujiet viņu atsauksmes, lai apsteigtu mainīgo tirgu.

Biežāk uzdotie jautājumi Kā uzsākt veiksmīgu biznesu?

Kā es varu uzsākt biznesu bez naudas?

Kā iesācējs var uzsākt biznesu?

Kādus uzņēmumus ir visvieglāk uzsākt?

Kāds ir ienesīgākais mazais bizness?